reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

POROZUMIENIE WYKONAWCZE

między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki do Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki o statusie sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie ewidencji pojazdów, przyczep i naczep sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych i wykonawców kontraktowych Stanów Zjednoczonych,

podpisane w Warszawie dnia 1 lipca 2014 r.

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej („Rzeczpospolita Polska”) i Rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki („Stany Zjednoczone”), zwane dalej „Stronami”, działając na podstawie i w celu wypełnienia artykułu 10 ustęp 6 oraz artykułu 35 ustęp 1 Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki o Statusie Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej podpisanej w Warszawie w dniu 11 grudnia 2009 r., zwanej dalej „Umową”,

uzgadniają co następuje:

Artykuł 1 [Termin przekazania informacji o pojazdach, przyczepach i naczepach przebywających na terytorium RP]

Władze wojskowe Stanów Zjednoczonych przekażą do właściwych organów Rzeczypospolitej Polskiej, za pośrednictwem właściwego podkomitetu Wspólnej Komisji, następujące informacje o pojazdach, przyczepach i naczepach, o których mowa w artykule 10 ustęp 6 Umowy, w terminie 14 dni od daty przybycia tych pojazdów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:

1. Marka, model, typ pojazdu;

2. Numer rejestracyjny lub numer taktyczny pojazdu;

3. Numer VIN albo numer nadwozia lub podwozia lub ramy;

4. Data przyjazdu pojazdu (dd-mm-rrrr);

5. Miejsce stacjonowania pojazdu (adres);

6. Punkt kontaktowy USA (nazwa, adres, telefon, fax, email).

Artykuł 2 [Informacje o pojazdach, przyczepach i naczepach, które opuściły na stałe terytorium RP]

Władze wojskowe Stanów Zjednoczonych będą (do końca kwietnia i do końca października) informować właściwe organy Rzeczypospolitej Polskiej za pośrednictwem właściwego podkomitetu Wspólnej Komisji o pojazdach, przyczepach i naczepach, o których mowa w artykule 10 ustęp 6 Umowy, które opuściły na stałe terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w tym o dacie opuszczenia.

Artykuł 3 [Wejście w życie]

1. Niniejsze Porozumienie Wykonawcze wchodzi w życie z dniem podpisania.

2. Niniejsze Porozumienie Wykonawcze pozostaje w mocy, o ile nie zostanie wypowiedziane z sześciomiesięcznym wyprzedzeniem przez którakolwiek ze Stron. W każdym przypadku, niniejsze Porozumienie Wykonawcze traci moc obowiązującą w dniu rozwiązania Umowy.

3. Niniejsze Porozumienie Wykonawcze może być zmienione w każdym czasie w drodze pisemnego porozumienia Stron. Zmiany wchodzą w życie z dniem podpisania lub w innym terminie określonym w treści zmiany.

Sporządzono w Warszawie dnia 1 lipca 2014 r. w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, każdy w językach polskim i angielskim, przy czym oba teksty mają jednakową moc.

 

Z upoważnienia
Rządu Rzeczypospolitej Polskiej

Z upoważnienia
Rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki

infoRgrafika

infoRgrafika

 

Treść załącznika w formie PDF do pobrania tutaj

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ślązak, Zapiór i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

Ekspert we wszystkich dziedzinach prawa związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama