| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 4 grudnia 2015 r.

w sprawie minimalnej funkcjonalności oraz warunków organizacyjno-technicznych funkcjonowania systemu teleinformatycznego, w którym Krajowa Rada Notarialna prowadzi listę notariuszy oraz zastępców notarialnych

Na podstawie art. 41a § 4 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. – Prawo o notariacie (Dz. U. z 2014 r. poz. 164, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Zakres regulacji]

Rozporządzenie określa minimalną funkcjonalność oraz warunki organizacyjno-techniczne funkcjonowania systemu teleinformatycznego, w którym Krajowa Rada Notarialna prowadzi listę notariuszy oraz zastępców notarialnych.

§ 2. [Weryfikacja danych wprowadzonych do systemu]

1. System teleinformatyczny, w którym prowadzona jest lista notariuszy oraz zastępców notarialnych, zwany dalej „systemem”, w ramach minimalnej funkcjonalności umożliwia weryfikację danych wprowadzonych do systemu obsługującego postępowanie wieczystoksięgowe wszczynane na wniosek składany za pośrednictwem tego systemu z danymi osobowymi oraz uprawnieniami notariuszy i zastępców notarialnych do składania wniosków o wpis w księdze wieczystej za pośrednictwem tego systemu.

2. Realizując minimalną funkcjonalność, o której mowa w ust. 1, system umożliwia automatyczne obsłużenie zapytania pochodzącego z systemu teleinformatycznego obsługującego postępowanie wieczystoksięgowe wszczynane na wniosek składany za pośrednictwem tego systemu.

§ 3. [Odnotowanie zmian dotyczących osoby, której dane przechowywane są w systemie]

System zapewnia odnotowanie każdej zmiany dotyczącej osoby, której dane przechowywane są w systemie.

§ 4. [Wejście w życie]

[1] Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2016 r.

1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2014 r. poz. 993 i 1585 oraz z 2015 r. poz. 218, 978, 1137, 1224 i 1311.

[1] § 4 w brzmieniu ustalonym przez § 1 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 25 marca 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie minimalnej funkcjonalności oraz warunków organizacyjno-technicznych funkcjonowania systemu teleinformatycznego, w którym Krajowa Rada Notarialna prowadzi listę notariuszy oraz zastępców notarialnych (Dz.U. poz. 409). Zmiana weszła w życie 1 kwietnia 2016 r.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Ziobrowski Tax & Law

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »