reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)

z dnia 10 grudnia 2015 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie programu szkoleń dla osób wystawiających świadectwa zdrowia oraz sposobu przeprowadzania tych szkoleń

Na podstawie art. 29 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1482 i 1918) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Rozporządzenia w sprawie programu szkoleń dla osób wystawiających świadectwa zdrowia oraz sposobu przeprowadzania tych szkoleń]

W rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 10 maja 2004 r. w sprawie programu szkoleń dla osób wystawiających świadectwa zdrowia oraz sposobu przeprowadzania tych szkoleń (Dz. U. Nr 125, poz. 1310) wprowadza się następujące zmiany:

1) w § 1 ust. 2 otrzymuje brzmienie:

„2. Szkolenie, o którym mowa w ust. 1, jest przeprowadzane przez:

1) Głównego Lekarza Weterynarii – dla wojewódzkich lekarzy weterynarii;

2) wojewódzkich lekarzy weterynarii – dla powiatowych lekarzy weterynarii oraz urzędowych lekarzy weterynarii zatrudnionych w Inspekcji Weterynaryjnej lub wyznaczonych do wykonywania określonych czynności na podstawie art. 16 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej.”;

2) w § 2 pkt 1 otrzymuje brzmienie:

„1) prawodawstwo weterynaryjne, w tym przepisy o Inspekcji Weterynaryjnej, o kontroli weterynaryjnej w handlu, o produktach pochodzenia zwierzęcego, o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, o ochronie zwierząt, o paszach oraz o ubocznych produktach pochodzenia zwierzęcego;”;

3) § 5 otrzymuje brzmienie:

„§ 5. Organ, który przeprowadził szkolenie, wydaje uczestnikom szkolenia zaświadczenie o jego

§ 2. [Stosowanie przepisów dotychczasowych]

1. Do szkoleń rozpoczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia stosuje się przepisy dotychczasowe.

2. Zaświadczenia o odbyciu szkolenia wydane przez Głównego Lekarza Weterynarii zgodnie z § 5 rozporządzenia zmienianego w § 1 niniejszego rozporządzenia w brzmieniu dotychczasowym zachowują ważność.

§ 3. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi: K. Jurgiel


1) Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rolnictwo, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. poz. 1906).

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dr n.prawnych Roman Ziembiński

Od ponad 20 lat doradza i asystuje w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych oraz przejmuje tymczasowy zarząd kryzysowy w wielu firmach krajowych i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama