REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2016 poz. 341

AKT POPRAWKI

do Konstytucji Międzynarodowej Organizacji Pracy,

przyjęty w Genewie dnia 19 czerwca 1997 r.

Tekst pierwotny

W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej

PRezydent RzeczyPosPolitej Polskiej

podaje do powszechnej wiadomości:

Dnia 19 czerwca 1997 r. w Genewie został przyjęty Akt poprawki do konstytucji Międzynarodowej organizacji Pracy, w następującym brzmieniu:

Przekład

AKT POPRAWKI DO KONSTYTUCJI
MIĘDZYNARODOWEJ ORGANIZACJI PRACY

Konferencja Ogólna Międzynarodowej Organizacji Pracy,

zwołana do Genewy przez Radę Administracyjną Międzynarodowego Biura Pracy i zebrana tam w dniu 3 czerwca 1997 r. na osiemdziesiątej piątej sesji,

postanowiwszy przyjąć poprawkę do Konstytucji Międzynarodowej Organizacji Pracy, która to sprawa stanowi siódmy punkt porządku dziennego sesji,

przyjmuje dnia dziewiętnastego czerwca tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego siódmego roku, niniejszy Akt poprawki do Konstytucji Międzynarodowej Organizacji Pracy, który otrzyma nazwę Akt poprawki do Konstytucji Międzynarodowej Organizacji Pracy z 1997 r.

Artykuł 1

Od daty wejścia w życie niniejszego Aktu poprawki, artykuł 19 Konstytucji Międzynarodowej Organizacji Pracy będzie zmieniony przez dodanie po ustępie 8 następującego, nowego ustępu:

„9. działając na wniosek Rady Administracyjnej, Konferencja może, większością dwóch trzecich głosów obecnych delegatów, uchylić każdą konwencję przyjętą zgodnie z postanowieniami niniejszego artykułu, jeżeli wydaje się, że konwencja utraciła swój cel lub nie przyczynia się dłużej do skutecznego osiągania celów Organizacji”.

Artykuł 2

Dwa autentyczne egzemplarze niniejszego Aktu poprawki będą uwierzytelnione podpisami Przewodniczącego Konferencji i Dyrektora Generalnego Międzynarodowego Biura Pracy. Jeden z tych egzemplarzy zostanie złożony w archiwum Międzynarodowego Biura Pracy, a drugi będzie przekazany, zgodnie z artykułem 102 Karty Narodów Zjednoczonych, w celu jego zarejestrowania, Sekretarzowi Generalnemu Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dyrektor Generalny przekaże uwierzytelnioną kopię Aktu wszystkim Członkom Międzynarodowej Organizacji Pracy.

Artykuł 3

1. Formalne ratyfikacje lub przyjęcia niniejszego Aktu poprawki będą przekazane Dyrektorowi Generalnemu Międzynarodowego Biura Pracy, który o ich otrzymaniu powiadomi Członków Organizacji.

2. Niniejszy Akt poprawki wejdzie w życie zgodnie z postanowieniami artykułu 36 Konstytucji Międzynarodowej Organizacji Pracy.

3. Z chwilą wejścia w życie niniejszego Aktu, Dyrektor Generalny Międzynarodowego Biura Pracy powiadomi o tym wszystkich Członków Międzynarodowej Organizacji Pracy i Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Powyższy tekst jest autentycznym tekstem poprawki przyjętej należycie przez Konferencję Ogólną Międzynarodowej Organizacji Pracy na jej osiemdziesiątej piątej sesji, która odbyła się w Genewie i została ogłoszona za zamkniętą w dniu 19 czerwca 1997 r.

Na dowód czego w dniu dwudziestego czerwca 1997 r. złożyli swe podpisy:

Przewodniczący Konferencji

OLGA KELTOSOV

Dyrektor Generalny
Międzynarodowego Biura Pracy

MICHEL HANSENNE

 

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

Po zaznajomieniu się z powyższym aktem, w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej oświadczam, że:

– został on uznany za słuszny zarówno w całości, jak i każde z postanowień w nim zawartych,

– jest przyjęty, ratyfikowany i potwierdzony,

– będzie niezmiennie zachowywany.

Na dowód czego wydany został akt niniejszy, opatrzony pieczęcią Rzeczypospolitej Polskiej.

Dano w Warszawie dnia 10 lipca 2007 r.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej: L. Kaczyński

L.S.

Prezes Rady Ministrów: J. Kaczyński

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2016-03-14
  • Data wejścia w życie: 2015-10-08
  • Data obowiązywania: 2015-10-08

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA