REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2016 poz. 1877

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ŚRODOWISKA1)

z dnia 14 listopada 2016 r.

w sprawie szczegółowego zakresu informacji zawartych w raporcie oraz sposobu jego wprowadzania do Krajowej bazy o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 7 ust. 7 ustawy z dnia 17 lipca 2009 r. o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji (Dz. U. z 2015 r. poz. 2273 i 2278 oraz z 2016 r. poz. 266 i 542) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Zakres regulacji]

Rozporządzenie określa:

1) szczegółowy zakres informacji zawartych w raporcie, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 17 lipca 2009 r. o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji, zwanym dalej „raportem”;

2) sposób wprowadzania raportu do Krajowej bazy o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji, zwanej dalej „Krajową bazą”.

§ 2. [Szczegółowy zakres informacji zawartych w raporcie]

Szczegółowy zakres informacji zawartych w raporcie określa załącznik do rozporządzenia.

§ 3. [Wprowadzanie raportu do Krajowej bazy]

1. Raport wprowadza się do Krajowej bazy przez stronę internetową http://www.krajowabaza.kobize.pl, w trybie bezpośredniego połączenia z systemem teleinformatycznym w rozumieniu art. 3 pkt 3 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2014 r. poz. 1114 oraz z 2016 r. poz. 352 i 1579), zwanym dalej „systemem teleinformatycznym”, po zarejestrowaniu podmiotu korzystającego ze środowiska, zwanego dalej „podmiotem”, w Krajowej bazie i po zalogowaniu się do Krajowej bazy za pomocą identyfikatora (loginu) i hasła dostępu.

2. Podmiot składa formularz rejestracyjny zamieszczony na stronie internetowej, o której mowa w ust. 1, zawierający:

1) imię i nazwisko albo nazwę podmiotu oraz jego formę prawną;

2) adres miejsca zamieszkania albo adres siedziby, numer telefonu – o ile posiada telefon, adres poczty elektronicznej – o ile posiada pocztę elektroniczną, lub adres strony internetowej – o ile posiada stronę internetową;

3) numer identyfikacyjny REGON, numer identyfikacji podatkowej (NIP) oraz numer w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) – o ile zostały nadane;

4) imiona i nazwiska osób uprawnionych do reprezentacji podmiotu podpisujących formularz;

5) dane nie więcej niż dziesięciu osób, które uzyskają dostęp do danych podmiotu w Krajowej bazie i staną się użytkownikami Krajowej bazy, zwanych dalej „użytkownikami Krajowej bazy”, obejmujące imię i nazwisko, numer PESEL, a w przypadku osób, którym nie nadano numeru PESEL – serię i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość, adres poczty elektronicznej oraz numer telefonu komórkowego, a w przypadku jego braku – numer telefonu stacjonarnego;

6) dane osoby wypełniającej formularz obejmujące imię i nazwisko, adres poczty elektronicznej oraz numer telefonu komórkowego, a w przypadku jego braku – numer telefonu stacjonarnego.

3. W przypadku utraty przez podmiot dostępu do danych podmiotu w Krajowej bazie dostęp ten uzyskuje się po złożeniu formularza uzyskania dostępu do danych podmiotu w Krajowej bazie zamieszczonego na stronie internetowej, o której mowa w ust. 1.

4. W formularzu, o którym mowa w ust. 3, podaje się dane, o których mowa w ust. 2.

5. Formularze, o których mowa w ust. 2 i 3, składa się do Krajowego ośrodka bilansowania i zarządzania emisjami, zwanego dalej „Krajowym ośrodkiem”, w postaci elektronicznej przez stronę internetową, o której mowa w ust. 1, w trybie bezpośredniego połączenia z systemem teleinformatycznym, oraz w postaci papierowej. Formularz składany w postaci papierowej wymaga podpisania przez osobę uprawnioną do reprezentacji podmiotu.

6. Jeżeli formularze, o których mowa w ust. 2 lub 3, zostały złożone do Krajowego ośrodka w postaci elektronicznej i zostały opatrzone przez osobę uprawnioną do reprezentacji podmiotu kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP, nie składa się tych formularzy w postaci papierowej.

7. W przypadku gdy uprawnienie do reprezentacji podmiotu nie wynika z informacji zawartych w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) albo Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), a w przypadku jednostek organizacyjnych niepodlegających obowiązkowi wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – z informacji dostępnych w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej tej jednostki organizacyjnej, do formularzy, o których mowa w ust. 2 lub 3, złożonych w postaci papierowej albo w postaci elektronicznej, o której mowa w ust. 6, dołącza się pełnomocnictwo, odpowiednio, w postaci papierowej albo w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP lub odpis pełnomocnictwa uwierzytelniony na zasadach określonych w art. 33 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2016 r. poz. 23, 868, 996 i 1579).

8. W przypadku podmiotów niezarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS), Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) albo w rejestrze REGON do formularza, o którym mowa w ust. 2 lub 3, dołącza się:

1) do formularza złożonego w postaci papierowej – zaświadczenie potwierdzające nadanie numeru identyfikacji podatkowej (NIP) lub odpis zaświadczenia poświadczony za zgodność z oryginałem na zasadach określonych w art. 76a § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego,

2) do formularza złożonego w postaci elektronicznej, o której mowa w ust. 6 – odpis zaświadczenia potwierdzającego nadanie numeru identyfikacji podatkowej (NIP) poświadczony za zgodność z oryginałem na zasadach określonych w art. 76a § 2a ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego.

9. W przypadku podmiotu, o którym mowa w art. 3 pkt 20 lit. c ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2016 r. poz. 672, 831, 903, 1250 i 1427), w formularzu, o którym mowa w ust. 2 lub 3, podaje się numer PESEL, albo – w przypadku osób, którym nie nadano numeru PESEL – serię i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość.

10. Zmiany danych, o których mowa w ust. 2 pkt 1–3 i 5, z wyjątkiem zmiany adresu poczty elektronicznej, adresu strony internetowej i numeru telefonu, dokonuje się przez złożenie formularza aktualizacyjnego, zamieszczonego na stronie internetowej, o której mowa w ust. 1, niezwłocznie po zaistnieniu stanu faktycznego uzasadniającego dokonanie aktualizacji tych danych. W formularzu podaje się dane, o których mowa w ust. 2.

11. Zmiany adresu poczty elektronicznej, adresu strony internetowej lub numeru telefonu, o których mowa w ust. 2 pkt 2, a także adresu poczty elektronicznej, numeru telefonu komórkowego lub numeru telefonu stacjonarnego, o których mowa w ust. 2 pkt 5, dokonuje się przez stronę internetową, o której mowa w ust. 1, w trybie bezpośredniego połączenia z systemem teleinformatycznym, po zalogowaniu się do Krajowej bazy za pomocą identyfikatora (loginu) i hasła dostępu, niezwłocznie po zaistnieniu stanu faktycznego uzasadniającego dokonanie aktualizacji tych danych.

12. Informację o dacie zakończenia działalności podmiotu przekazuje się przez złożenie formularza zakończenia działalności zamieszczonego na stronie internetowej, o której mowa w ust. 1, niezwłocznie po zaistnieniu stanu faktycznego uzasadniającego złożenie tej informacji. W formularzu podaje się dane, o których mowa w ust. 2 pkt 1–4 i 6.

13. Formularze, o których mowa w ust. 10 i 12, składa się w postaci elektronicznej przez stronę internetową, o której mowa w ust. 1, w trybie bezpośredniego połączenia z systemem teleinformatycznym, po zalogowaniu się do Krajowej bazy za pomocą identyfikatora (loginu) i hasła dostępu, oraz w postaci papierowej. Formularz składany w postaci papierowej wymaga podpisania przez osobę uprawnioną do reprezentacji podmiotu. Przepisy ust. 6–9 stosuje się odpowiednio.

14. W przypadku gdy formularze, o których mowa w ust. 2, 3, 10 i 12, zostały złożone w sposób zgodny z postanowieniami niniejszego paragrafu, a dane zawarte w złożonych formularzach są zgodne z informacjami zawartymi w dokumentach lub rejestrach, o których mowa w ust. 7 i 8, Krajowy ośrodek przekazuje drogą elektroniczną:

1) na wskazany w formularzu adres poczty elektronicznej użytkownika Krajowej bazy, odpowiednio:

a) informację o zarejestrowaniu podmiotu w Krajowej bazie oraz identyfikator (login) i hasło dostępu,

b) informację o uzyskaniu dostępu do danych podmiotu w Krajowej bazie oraz identyfikator (login) i hasło dostępu,

c) informację o aktualizacji danych, a w przypadku aktualizacji obejmującej zmianę użytkowników Krajowej bazy – także identyfikator (login) i hasło dostępu;

2) w przypadku formularza, o którym mowa w ust. 12 – na wskazany w formularzu adres poczty elektronicznej osoby wypełniającej formularz, o której mowa w ust. 2 pkt 6 – informację o skutecznym złożeniu informacji o dacie zakończenia działalności podmiotu.

15. Krajowy ośrodek może poprawiać w złożonych formularzach, o których mowa w ust. 2, 3, 10 i 12, oczywiste omyłki pisarskie polegające na niezgodności informacji w nich zawartych z informacjami zawartymi w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS), Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), rejestrze REGON lub zaświadczeniach, o których mowa w ust. 8.

16. W przypadku gdy formularze, o których mowa w ust. 2, 3, 10 i 12, zostały złożone w sposób niezgodny z postanowieniami niniejszego paragrafu lub dane zawarte w złożonych formularzach są niezgodne z informacjami zawartymi w dokumentach lub rejestrach, o których mowa w ust. 7 i 8, i nie mogą zostać poprawione zgodnie z ust. 15, Krajowy ośrodek przekazuje drogą elektroniczną na wskazany w formularzu adres poczty elektronicznej osoby wypełniającej formularz, o której mowa w ust. 2 pkt 6, informację o stwierdzonej niezgodności.

17. W przypadku przekazania przez Krajowy ośrodek informacji, o której mowa w ust. 16, podmiot przekazuje do Krajowego ośrodka wyjaśnienia w zakresie stwierdzonej niezgodności albo składa nowy, poprawiony formularz.

§ 4. [Dotychczasowi użytkownicy Krajowej bazy]

1. Z dniem wejścia w życia niniejszego rozporządzenia elektroniczne konta utworzone dla zakładów w Krajowej bazie przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia zostają zamknięte. Dane zgromadzone na kontach pozostają w zasobach Krajowej bazy.

2. Formularza rejestracyjnego, o którym mowa w § 3 ust. 2, nie składa podmiot, który w dniu poprzedzającym dzień wejścia w życie niniejszego rozporządzenia posiadał elektroniczne konto, o którym mowa w ust. 1.

3. Z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia użytkownikiem Krajowej bazy staje się osoba, która w dniu poprzedzającym dzień wejścia w życie niniejszego rozporządzenia posiadała dostęp do elektronicznego konta, o którym mowa w ust. 1.

4. Identyfikator (login) i hasło dostępu nadane przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia osobie, o której mowa w ust. 3, zachowują ważność.

5. Użytkownik Krajowej bazy, o którym mowa w ust. 3, po upływie 21 dni od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia uzyskuje dostęp do informacji i danych każdego zakładu danego podmiotu zgromadzonych w Krajowej bazie przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, chyba że podmiot w tym terminie dokona zmiany użytkowników Krajowej bazy. Zmiana użytkowników Krajowej bazy następuje poprzez złożenie formularza, o którym mowa w § 3 ust. 10. Przepisy § 3 ust. 13–17 stosuje się wprost.

6. Przed upływem terminu, o którym mowa w ust. 5, dostęp użytkownika Krajowej bazy, o którym mowa w ust. 3, do danych podmiotu w Krajowej bazie jest ograniczony do danych zakładu danego podmiotu, do których osoba ta posiadała dostęp w dniu poprzedzającym dzień wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.

7. Przepisów ust. 3–6 nie stosuje się w przypadku, gdy przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia złożono do Krajowego ośrodka formularz zamknięcia konta w Krajowej bazie, o którym mowa w § 3 ust. 8 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 28 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru formularza raportu oraz sposobu jego wprowadzania do Krajowej bazy o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji (Dz. U. z 2011 r. poz. 4).

§ 5. [Aktualizacja danych]

Aktualizacji danych, o których mowa w § 3 ust. 2 pkt 1–3, w związku z formularzami aktualizacyjnymi złożonymi przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia Krajowy ośrodek dokonuje w oparciu o przepisy tego rozporządzenia.

§ 6. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.2)

Minister Środowiska: J. Szyszko


1) Minister Środowiska kieruje działem administracji rządowej - środowisko, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Środowiska (Dz. U. poz. 1904 i 2095).

2) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 28 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru formularza raportu oraz sposobu jego wprowadzania do Krajowej bazy o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji (Dz. U. z 2011 r. poz. 4), które zgodnie z art. 149 ust. 3 ustawy z dnia 12 czerwca 2015 r. o systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych (Dz. U. poz. 1223 oraz z 2016 r. poz. 266, 542 i 1579) utraciło moc z dniem 10 września 2016 r.

Załącznik 1. [SZCZEGÓŁOWY ZAKRES INFORMACJI ZAWARTYCH W RAPORCIE]

Załącznik do rozporządzenia Ministra Środowiska
z dnia 14 listopada 2016 r. (poz. 1877)

SZCZEGÓŁOWY ZAKRES INFORMACJI ZAWARTYCH W RAPORCIE

Raport zawiera:

1) w części dotyczącej podmiotu korzystającego ze środowiska:

a) imię i nazwisko albo nazwę podmiotu, oznaczenie jego miejsca zamieszkania i adresu albo siedziby i adresu, numer telefonu – o ile posiada, adres poczty elektronicznej – o ile posiada, i adres strony internetowej – o ile posiada,

b) formę prawną podmiotu,

c) numer identyfikacyjny w krajowym rejestrze urzędowym podmiotów gospodarki narodowej (REGON), numer identyfikacji podatkowej (NIP) oraz numer w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) – o ile zostały nadane;

2) w części dotyczącej korzystania ze środowiska1):

a) oznaczenie miejsca korzystania ze środowiska, gdzie prowadzona jest działalność powodująca emisje:

– w przypadku zakładu: adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej i adres strony internetowej – o ile je posiada, współrzędne geograficzne lokalizacji zakładu odniesione do geograficznego środka zakładu2), przeważający rodzaj działalności wykonywanej w zakładzie – według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD 2007), numer identyfikacyjny zakładu w Krajowym Rejestrze Uwalniania i Transferu Zanieczyszczeń – o ile posiada,

– w przypadku innego miejsca korzystania ze środowiska niż zakład: adres i współrzędne geograficzne2),

b) rok rozpoczęcia działalności oraz rok i sposób zakończenia działalności w miejscu korzystania ze środowiska,

c) rodzaj korzystania ze środowiska (wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza, wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi, pobór wód, składowanie odpadów),

d) informacje dotyczące eksploatowanych instalacji:

– oznaczenie instalacji, sektor, rodzaj, podsektor, w tym rodzaj prowadzonego procesu,

– kod PKD, kod rodzaju działalności E-PRTR i numer KPRU,

– data oddania do użytkowania, data nabycia tytułu prawnego do instalacji,

– zmiany dokonane w instalacji w okresie sprawozdawczym mające wpływ na wielkość emisji,

– czas pracy instalacji i jej odstawienia (w tym czas pracy w warunkach normalnych i odbiegających od normalnych, liczba przerw),

– parametry techniczne lub technologiczne instalacji właściwe dla danego rodzaju instalacji, w tym np.: całkowita pojemność, energia młota, liczba kwater, liczba budynków inwentarskich, duże jednostki przeliczeniowe inwentarza (DJP), rozumiane zgodnie z przepisami w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, średnia długość cyklu produkcyjnego,

– data i forma zakończenia eksploatacji, a w przypadku nabycia tytułu prawnego do instalacji przez inny podmiot – REGON podmiotu, który stał się prowadzącym instalację,

e) informacje o źródłach powstania emisji wchodzących w skład instalacji:

– oznaczenie, rodzaj, typ,

– proces prowadzony w źródle,

– data uzyskania pozwolenia na budowę, data oddania do użytkowania, data wyrejestrowania źródła decyzją Urzędu Dozoru Technicznego lub jego trwałego wyłączenia, planowany termin trwałego wyłączenia,

– zmiany dokonane w źródle,

– czas pracy źródła, czas remontu źródła, czas odstawienia źródła (w tym czas pracy w warunkach normalnych i odbiegających od normalnych),

– parametry techniczne lub technologiczne źródła właściwe dla danego rodzaju źródła, w tym np.: nominalna moc cieplna, moc znamionowa, sprawność nominalna, wydajność nominalna, wydajność topienia, pojemność wanny, metoda produkcji,

f) informacje o miejscach emisji – emitorach, którymi wprowadzane są gazy cieplarniane i inne substancje do powietrza:

– oznaczenie, rodzaj wylotu,

– współrzędne geograficzne2),

– wysokość, średnica,

– temperatura gazów odlotowych3)

– strumień objętości gazów odlotowych4), prędkość gazów odlotowych5),

– czas pracy emitora/przewodu emitora,

– średnioroczne stężenia zanieczyszczeń,

– podłączone do emitora źródła i instalacje,

g) charakterystykę środków technicznych mających na celu zapobieganie lub ograniczanie emisji:

– typ urządzenia redukcyjnego,

– metoda redukcji,

– podłączone do tego urządzenia redukcyjnego źródła, instalacje i emitory,

– rodzaje zanieczyszczeń, których emisja jest redukowana,

– sprawność redukcji,

h) rodzaje i wielkości produkcji lub procesów przetwarzania związanych z emisjami i prowadzonych w instalacji,

i) charakterystykę związanych z emisjami surowców i paliw zużywanych w instalacjach i źródłach powstawania emisji oraz odpadów poddawanych procesom unieszkodliwiania lub odzysku w instalacjach lub źródłach powstawania emisji:

– rodzaj paliwa, odpadu i surowca,

– ilość, wartość opałowa, zawartość siarki i popiołu,

j) rodzaje i ilości gazów cieplarnianych i innych substancji wprowadzanych do powietrza:

– z instalacji lub źródeł powstawania emisji, metody ustalania wielkości emisji, a jeżeli emisja została ustalona metodą wskaźnikową – wskaźniki emisji, którymi określono roczne wielkości emisji,

– z procesów prowadzonych poza instalacjami oraz rodzaje tych procesów,

k) informacje o przeprowadzonych pomiarach wielkości emisji,

l) informacje o pozwoleniach zintegrowanych lub pozwoleniach na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza, o których mowa w art. 181 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2016 r. poz. 672, 831, 903, 1250 i 1427), zezwoleniach, o których mowa w art. 51 ustawy z dnia 12 czerwca 2015 r. o systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych (Dz. U. z 2015 r. poz. 1223 oraz z 2016 r. poz. 266, 542 i 1579) oraz o zgłoszeniach instalacji mogących negatywnie oddziaływać na środowisko z uwagi na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza, o których mowa w art. 152 ust. 1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska, w tym:

– organ wydający decyzję i jej znak,

– data wydania decyzji i termin jej obowiązywania,

– informacje na temat zmiany decyzji, sprostowania błędów lub omyłek w szczególności: organ wydający decyzję lub postanowienie, znak i data wydania decyzji lub postanowienia, zakres zmiany, rodzaj sprostowanego błędu lub omyłki,

– instalacje objęte decyzją oraz rodzaje i ilości gazów lub pyłów dopuszczonych do wprowadzania do powietrza,

– organ, który przyjął zgłoszenie,

– data dokonania zgłoszenia,

m) informacje o korzystaniu z odstępstw od dopuszczalnych wielkości emisji dla źródła spalania paliw dotyczących w szczególności:

– źródła, które będzie eksploatowane w ograniczonym czasie użytkowania, o którym mowa w art. 146a ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska,

– źródła wymienionego w części IV załącznika nr 2 do rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie standardów emisyjnych dla niektórych rodzajów instalacji, źródeł spalania paliw oraz urządzeń spalania lub współspalania odpadów (Dz. U. poz. 1546 i 1631),

– źródła szczytowego,

– źródła, w którym są stosowane lokalne paliwa stałe,

– źródła, w przypadku którego co najmniej 50% produkcji ciepła użytkowego wytwarzanego w tym źródle stanowi ciepło przekazywane do publicznej sieci ciepłowniczej w postaci pary lub gorącej wody, o którym mowa w art. 146b ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska,

– źródła objętego Przejściowym Planem Krajowym, o którym mowa w art. 146c ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska,

n) informacje o korzystaniu z odstępstw od dopuszczalnych wielkości emisji dla instalacji, w których są używane rozpuszczalniki organiczne, do których stosuje się przepisy wydane na podstawie art. 146 ust. 3 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska;

3) w części dotyczącej urządzeń, których eksploatacja powoduje emisje – rodzaj urządzenia oraz rodzaje i ilości gazów cieplarnianych i innych substancji wprowadzonych do powietrza w wyniku jego eksploatacji albo rodzaj silnika stosowanego w urządzeniu oraz rodzaj i ilość spalonego w nim paliwa;

4) w części dotyczącej przedsięwzięć inwestycyjnych:

a) rodzaj przedsięwzięcia i określenie adresu jego realizacji,

b) planowana data zakończenia realizacji przedsięwzięcia,

c) prognozowane wielkości emisji ze zrealizowanego przedsięwzięcia lub prognozowane sprawności redukcji emisji albo prognozowane stężenia substancji w gazach odlotowych planowanych do osiągnięcia w wyniku realizacji tego przedsięwzięcia.


1) Podmiot przedkładający raport podaje tylko te informacje, które dotyczą realizowanego sposobu i zakresu korzystania ze środowiska.

2) Z wyjątkiem lokalizacji, dla których współrzędne geograficzne są informacjami niejawnymi w rozumieniu ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1167).

3) Średnia odniesiona do roku temperatura gazów odlotowych na wylocie emitora, wyrażona w kelwinach [K].

4) Średni odniesiony do roku strumień objętości gazów odlotowych na wylocie emitora, wyrażony w metrach sześciennych na godzinę [m3/h].

5) Średnia odniesiona do roku prędkość gazów odlotowych na wylocie emitora, wyrażona w metrach na sekundę [m/s].

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2016-11-22
  • Data wejścia w życie: 2016-11-23
  • Data obowiązywania: 2016-11-23
  • Dokument traci ważność: 2022-10-31
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA