| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 24 marca 2017 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie ewidencji wojskowej żołnierzy zawodowych

Na podstawie art. 48 ust. 8 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1726 i 2138 oraz z 2017 r. poz. 60) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Rozporządzenie w sprawie ewidencji wojskowej żołnierzy zawodowych]

W rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z dnia 31 października 2014 r. w sprawie ewidencji wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz. U. poz. 1638 oraz z 2017 r. poz. 241) § 27 otrzymuje brzmienie:

„§ 27. 1. Po upływie sześciu miesięcy od dnia zwolnienia żołnierza z zawodowej służby wojskowej dowódca, który wykonał decyzję o zwolnieniu lub skreśleniu żołnierza z ewidencji wojskowej, przesyła niezwłocznie:

1) w przypadkach określonych w art. 111 pkt 1 i 5 oraz art. 113 ustawy: teczkę akt personalnych żołnierza i włączoną do niej kartę ewidencyjną żołnierza po ich aktualizacji – do właściwego archiwum wojskowego;

2) w pozostałych przypadkach:

a) kartę ewidencyjną żołnierza po jej aktualizacji – do wojskowego komendanta uzupełnień, do którego skierowano żołnierza po zwolnieniu, wraz z informacją o archiwum wojskowym, do którego przekazano teczkę akt personalnych,

b) teczkę akt personalnych po ich aktualizacji – do właściwego archiwum wojskowego.

2. Jeżeli miejsce stałego pobytu żołnierza jest nieznane lub znajduje się poza granicami kraju, kartę ewidencyjną żołnierza przesyła się do wojskowego komendanta uzupełnień właściwego dla ostatniego miejsca pobytu stałego żołnierza w kraju.

3. Wojskowy komendant uzupełnień po otrzymaniu karty ewidencyjnej żołnierza zakłada na jej podstawie ewidencję wojskową i odsyła niezwłocznie kartę ewidencyjną do archiwum wojskowego, do którego przesłano teczkę akt personalnych żołnierza rezerwy.

4. Kierownik archiwum wojskowego po otrzymaniu karty ewidencyjnej, o której mowa w ust. 3, włącza ją do teczki akt personalnych żołnierza.

5. Po skreśleniu żołnierza zawodowego z ewidencji wojskowej odnotowuje się ten fakt w ewidencji elektronicznej oraz zaprzestaje się jej aktualizacji w stosunku do tego żołnierza.”.

§ 2. [Termin przekazania teczek akt personalnych żołnierzy zwolnionych z zawodowej służby wojskowej]

Wojskowi komendanci uzupełnień w terminie 3 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia przekażą teczki akt personalnych żołnierzy zwolnionych z zawodowej służby wojskowej do właściwych archiwów wojskowych.

§ 3. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Obrony Narodowej: A. Macierewicz

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Andersen Tax & Legal

Andersen Tax & Legal w Polsce tworzy zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, najwyższej klasy doradztwo podatkowe, doradztwo w zakresie cen transferowych i outsourcing księgowy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »