| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 22 listopada 2017 r.

w sprawie uznania za pomnik historii „Janów Podlaski – stadnina koni”

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2017 r. poz. 2187) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Pomnik historii „Janów Podlaski – stadnina koni”]

Uznaje się za pomnik historii „Janów Podlaski – stadnina koni”, położona w Janowie Podlaskim – Wygodzie, w województwie lubelskim.

§ 2. [Cel ochrony pomnika]

Celem ochrony pomnika historii wymienionego w § 1 jest zachowanie, ze względu na wartości historyczne, artystyczne i naukowe – materialne i niematerialne, unikatowego założenia architektoniczno-krajobrazowego najstarszej w kraju państwowej stadniny, w której kontynuuje się dawne polskie tradycje hodowli koni szlachetnych ras.

§ 3. [Obszar i mapa pomnika]

1. Obszar pomnika historii „Janów Podlaski – stadnina koni” obejmuje historycznie ukształtowane założenie przestrzenne z zespołem budynków stajennych – stajnią Zegarową, Czołową, Woroncowską, Wyścigową, stajniami Prywatnymi oraz lazaretem, bramą wjazdową i zespołem budynków mieszkalnych dla pracowników stadniny, a także zespołem komponowanej zieleni, którego granica przebiega północną granicą działki nr 40 i wschodnią granicą działki nr 39, następnie północno-wschodnią granicą działki nr 37/8 do drogi – działki nr 27, którą przecina w linii prostej, skręca na zachód i prowadzi ok. 160 m wzdłuż południowej granicy drogi do ogrodzenia wydzielonej części budynku lazaretu, dalej prowadzi na południe wzdłuż tegoż ogrodzenia do południowej granicy działki nr 28/1, którą biegnie aż do drogi – południowej granicy działki nr 26/1, następnie przechodzi w południową i zachodnią granicę działki nr 10/2 do drogi – działki nr 44, którą przecina, i północną jej stroną prowadzi do zachodniego naroża działki nr 20, biegnie na północ ok. 50 m jej zachodnią stroną i przechodzi w drogę – działkę nr 34, którą prowadzi ok. 260 m zachodnią jej granicą do miejsca połączenia w linii prostej z działką nr 18, dalej zachodnią granicą tej działki dochodzi do drogi – działki nr 33 i w linii prostej łączy się z północno-zachodnim narożem działki nr 40.

2. Mapa pomnika historii „Janów Podlaski – stadnina koni” stanowi załącznik do rozporządzenia.

§ 4. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej: A. Duda

Prezes Rady Ministrów: B. Szydło

Załącznik 1. [MAPA POMNIKA HISTORII „JANÓW PODLASKI – STADNINA KONI"]

Załącznik do rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
z dnia 22 listopada 2017 r. (poz. 2250)

MAPA POMNIKA HISTORII „JANÓW PODLASKI – STADNINA KONI"

infoRgrafika

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

widoczni.com

Agencja marketingu internetowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »