| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)

z dnia 14 grudnia 2017 r.

w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości oraz obiektów fizjograficznych

Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 2003 r. o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych (Dz. U. poz. 1612 oraz z 2005 r. poz. 141) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Wykaz ustalonych urzędowych nazw miejscowości]

1. Ustala się urzędowe nazwy miejscowości zgodnie z wykazem, który jest określony w załączniku nr 1 do rozporządzenia.

2. Zmienia się urzędowe nazwy miejscowości zgodnie z wykazem, który jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia.

3. Znosi się urzędowe nazwy miejscowości zgodnie z wykazem, który jest określony w załączniku nr 3 do rozporządzenia.

4. Ustala się urzędowe nazwy obiektów fizjograficznych zgodnie z wykazem, który jest określony w załączniku nr 4 do rozporządzenia.

5. Zmienia się urzędowe nazwy obiektów fizjograficznych zgodnie z wykazem, który jest określony w załączniku nr 5 do rozporządzenia.

§ 2. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2018 r.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji: wz. S. Chwałek


1) Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji kieruje działem administracji rządowej - administracja publiczna, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 grudnia 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Dz. U. poz. 2326).

Załącznik 1. [WYKAZ USTALONYCH URZĘDOWYCH NAZW MIEJSCOWOŚCI]

Załączniki do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
z dnia 14 grudnia 2017 r. (poz. 2401)

Załącznik nr 1

WYKAZ USTALONYCH URZĘDOWYCH NAZW MIEJSCOWOŚCI

Lp.

Województwo, powiat, gmina

Ustalone nazwy miejscowości

Drugi przypadek deklinacji, forma przymiotnika

1

2

3

4

KUJAWSKO-POMORSKIE

radziejowski

1

Osięciny

Osięciny-Probostwo, część wsi Osięciny

-cin-Probostwa

2

Osięciny-Wieś, część wsi Osięciny

-cin-Wsi

LUBUSKIE

żagański

3

Wymiarki

Witoszyn Górny, wieś

-na -nego, witoszyński

ŁÓDZKIE

tomaszowski

4

Lubochnia

Nowy Glinnik-Osiedle, osada

-wego -ka-Osiedla

MAŁOPOLSKIE

nowosądecki

5

Rytro

Kotarbówka, przysiółek wsi Obłazy Ryterskie

-ki

6

Majdan, część wsi Roztoka Ryterska

-nu

7

Osiedle koło Stadionu, część wsi Rytro

-la koło Stadionu

8

Osiedle nad Popradem, część wsi Rytro

-la nad Popradem

9

Osiedle za Szkołą, część wsi Rytro

-la za Szkołą

10

Pod Jasionową, przysiółek wsi Roztoka Ryterska

Pod Jasionową

11

Pod Majdan, część wsi Roztoka Ryterska

Pod Majdan

12

Potok Kordowiec, część wsi Rytro

-ku -wca

13

Za Kapliczką, przysiółek wsi Obłazy Ryterskie

Za Kapliczką

14

Za Potok, przysiółek wsi Obłazy Ryterskie

Za Potok

15

Zbysiorowskie, przysiółek wsi Roztoka Ryterska

-kich

PODLASKIE

zambrowski

16

Zambrów

Długobórz, wieś

-borza, długoborski

POMORSKIE

starogardzki

17

Osieczna

Osieczna-Wybudowanie, osada

-ny-Wybudowania

ZACHODNIOPOMORSKIE

goleniowski

18

Przybiernów

Żychlikowo, osada

-wa

szczecinecki

19

Borne Sulinowo

Śmiadowo-Kolonia, osada

-wa-Kolonii

 

Załącznik 2. [WYKAZ ZMIENIONYCH URZĘDOWYCH NAZW MIEJSCOWOŚCI]

Załącznik nr 2

WYKAZ ZMIENIONYCH URZĘDOWYCH NAZW MIEJSCOWOŚCI

Lp.

Województwo, powiat, gmina

Zmienione nazwy miejscowości

Drugi przypadek deklinacji, forma przymiotnika

nazwa dotychczasowa

nazwa zmieniona

1

2

3

4

5

DOLNOŚLĄSKIE

jeleniogórski

1

Karpacz

Bierutowice, część miasta Karpacz

Karpacz Górny, część miasta Karpacz

-cza -nego

2

Podgórzyn

Ścięgny, wieś

Ścięgny, wieś

-gien, ścięgneński

ząbkowicki

3

Stoszowice

Budzów-Kolonia, przysiółek wsi Budzów

Budzów-Kolonia, kolonia wsi Budzów

-dzowa-Kolonii

4

Grodziszcze, kolonia

Grodziszcze-Kolonia, kolonia wsi Grodziszcze

-cza-Kolonii

5

Lutomierz, kolonia

Lutomierz-Kolonia, kolonia wsi Lutomierz

-rza-Kolonii

6

Stoszowice, kolonia

Stoszowice-Kolonia, kolonia wsi Stoszowice

-wic-Kolonii

KUJAWSKO-POMORSKIE

grudziądzki

7

Łasin

Ludwichowo, kolonia wsi Szonowo Szlacheckie

Ludwichowo, kolonia wsi Szonowo

-wa

8

Szonowo Szlacheckie, wieś

Szonowo, wieś

-wa, szonowski

9

Wybudowanie Łasińskie, wieś

Łasin-Wybudowanie, wieś

-na-Wybudowania, łasiński

radziejowski

10

Radziejów

Chełmiczki, część wsi Wąsewo

Chełmiczki, część wsi Kolonia Wąsewo

-czek

11

 

Wąsewo, wieś

Kolonia Wąsewo, wieś

-nii -wa, wąsewski

toruński

12

Obrowo

Łęk-Osiek, wieś

Łęg-Osiek, wieś

-gu-Osieka, osiecki

włocławski

13

Lubień Kujawski

Kretków, część wsi Kamienna

Kretkowo, część wsi Kamienna

-wa

14

Nowe Czaple, wieś

Czaple Nowe, wieś

-li -wych, czapelski

15

Nowe Gagowy, wieś

Gagowy Nowe, wieś

-gów -wych, gagowski

16

Siemiony, kolonia

Siemiany, kolonia

-mian

17

Stare Gagowy, wieś

Gagowy Stare, wieś

-gów -rych, gagowski

18

 

Żurawieniec, część wsi Stare Gagowy

Żurawieniec, część wsi Gagowy Stare

-ńca

LUBELSKIE

chełmski

19

Żmudź

Borodyska, część kolonii Leszczany-Kolonia

Borodyska, część wsi Leszczany

-dysk

20

Góra, część kolonii Leszczany-Kolonia

Góra, część wsi Leszczany

-ry

21

Leszczany-Kolonia, kolonia

Leszczany-Kolonia, część wsi Leszczany

-czan-Kolonii

parczewski

22

Siemień

Barwinów, część wsi Siemień-Kolonia

Barwinów, część wsi Siemień

-nowa

23

Siemień-Kolonia, wieś

Siemień-Kolonia, część wsi Siemień

-nia-Kolonii

ŁÓDZKIE

kutnowski

24

Oporów

Mnich-Kolonia, kolonia

Kolonia Mnich, kolonia

-nii -cha

25

Oporów-Kolonia, osada

Kolonia Oporów, osada

-nii -rowa

26

 

Pobórz, kolonia

Kolonia Pobórz, kolonia

-nii -borza

poddębicki

27

Zadzim

Babieniec, przysiółek

Babiniec, przysiółek

-ńca

MAŁOPOLSKIE

chrzanowski

28

Libiąż

Libiąż Duży, część miasta Libiąż

Libiąż Wielki, część miasta Libiąż

-ża -kiego

gorlicki

29

Uście Gorlickie

Leszczyny, przysiółek wsi Kunkowa

Leszczyny, wieś

-czyn, leszczyński

nowosądecki

30

Rytro

Majchry, część wsi Rytro

Dominików, przysiółek wsi Rytro

-kowa

31

Padlówka, część wsi Rytro

Padulówka, przysiółek wsi Roztoka Ryterska

-ki

32

Pomakowica, przysiółek wsi Rytro

Podmakowica, przysiółek wsi Rytro

-cy

33

Rzeczanów, przysiółek wsi Rytro

Życzanów, przysiółek wsi Rytro

-nowa

olkuski

34

Wolbrom

Okupniki, przysiółek

Strzegowa-Kolonia, wieś

-wy-Kolonii, strzegowski

MAZOWIECKIE

kozienicki

35

Sieciechów

Nowe Słowiki, część wsi Stare Słowiki

Słowiki Nowe, wieś

-wik -wych, słowicki

36

Słowiki-Folwark, część wsi Stare Słowiki

Słowiki-Folwark, część wsi Słowiki Stare

-wik-Folwarku

37

Stare Słowiki, wieś

Słowiki Stare, wieś

-wik -rych, słowicki

warszawski zachodni

38

Łomianki

Nowy Dziekanów, wieś

Dziekanów Nowy, wieś

-nowa -wego, dziekanowski

PODKARPACKIE

stalowowolski

39

Bojanów

Kołodzieje, przysiółek wsi Przyszów

Kołodzieje, wieś

-jów, kołodziejski

40

Burdze, przysiółek wsi Przyszów

Burdze, wieś

-dzów, burdzowski

41

Nieroda, przysiółek wsi Przyszów

Nieroda, przysiółek wsi Ruda

-dy

42

Ruda, przysiółek wsi Przyszów

Ruda, wieś

-dy, rudzki

43

Występ, przysiółek wsi Przyszów

Występ, przysiółek wsi Kołodzieje

-pu

PODLASKIE

grajewski

44

Grajewo

Brzozowa, wieś

Brzozowo, wieś

-wa, brzozowski

zambrowski

45

Zambrów

Przytuły, część wsi Zbrzeżnica

Przytuły, część wsi Zbrzeżnica

-tuł

46

Zalewy, część wsi Zbrzeżnica

Zalewy, część wsi Zbrzeżnica

-wów

47

Zbrzeżnica, wieś

Zbrzeżnica, wieś

-cy, zbrzeźnicki

POMORSKIE

nowodworski

48

Nowy Dwór Gdański

Gozdawa, osada

Gozdawa-Osada, osada

-wy-Osady

49

Sztutowo

Skowronki, część wsi Kąty Rybackie

Skowronki, osada

-nek

wejherowski

50

Szemud

Dębnik, osada

Dębnik, część wsi Kamień

-ka

ŚLĄSKIE

będziński

51

Psary

Goląsza Biska, wieś

Goląsza Biska, przysiółek wsi Goląsza Dolna

-szy -kiej

częstochowski

52

Kłomnice

Michałów, kolonia

Michałów Rudnicki, wieś

-łowa -kiego, michałowski

53

Michałów Rudnicki, wieś

Michałów, wieś

-łowa, michałowski

ŚWIĘTOKRZYSKIE

sandomierski

54

Koprzywnica

Beszyce Górne, wieś

Beszyce, wieś

-szyc, beszycki

55

Wrzecholiny, część wsi Beszyce Górne

Wrzecholiny, część wsi Beszyce

-lin

WIELKOPOLSKIE

wolsztyński

56

Wolsztyn

Borki, przysiółek wsi Wroniawy

Borki, wieś

-rek, borecki

57

Komorowo, przysiółek wsi Adamowo

Komorowo, wieś

-wa, komorowski

 

Załącznik 3. [WYKAZ ZNIESIONYCH URZĘDOWYCH NAZW MIEJSCOWOŚCI]

Załącznik nr 3

WYKAZ ZNIESIONYCH URZĘDOWYCH NAZW MIEJSCOWOŚCI

Lp.

Województwo, powiat, gmina

Znoszone nazwy miejscowości

Drugi przypadek deklinacji, forma przymiotnika

1

2

3

4

KUJAWSKO-POMORSKIE

grudziądzki

1

Łasin

Strzelce, wieś

-lec, strzelecki

włocławski

2

Lubień Kujawski

Alojzówka, część wsi Krzewie Drugie

-ki

3

Ameryka, część wsi Golska Huta

-ki

4

Babkowizna, część wsi Beszyn

-ny

5

Bardówka, część wsi Narty

-ki

6

Bartczakowo, część wsi Chojny

-wa

7

Biłgoraj, część wsi Gliznowo

-ju

8

Błaszczykówka, część wsi Narty

-ki

9

Błędowo Duże, część wsi Błędowo

-wa -żego

10

Błędowo Małe, część wsi Błędowo

-wa -łego

11

Ciemne, część wsi Golska Huta

-nego

12

Dobra-Krzewie, część wsi Krzewie Drugie

Dóbr-Krzewia

13

Druga Wieś, część wsi Antoniewo

-giej Wsi

14

Durlatki, część wsi Kanibród

-tek

15

 

Działkowce, część miasta Lubień Kujawski

-ców

16

Działkowicze, część wsi Beszyn

-czów

17

Działkowicze, część wsi Gliznowo

-czów

18

Działkowicze, część wsi Rutkowice

-czów

19

Działkowicze, część wsi Wiktorowo

-czów

20

Jadwigowo, część wsi Stare Gagowy

-wa

21

Janowo, część wsi Antoniewo

-wa

22

Kobyla Łąka, część wsi Kaliska

-lej -ki

23

Kociełek, część wsi Kłóbka

-łka

24

Kowaleczki, część wsi Beszyn

-czek

25

Kozłowizna, część wsi Nowa Wieś

-ny

26

Lewandzin, część wsi Krzewie Drugie

-na

27

Lubieńska Kolonia, część miasta Lubień Kujawski

-kiej -nii

28

Marianowo, część wsi Kaliska

-wa

29

Mieczysławowo, część wsi Beszyn

-wa

30

Modlibórz-Parcele, część wsi Modlibórz

-borza-Parceli

31

Necin, część wsi Krzewie

-na

32

Necin, część wsi Krzewie Drugie

-na

33

Nowe Morzyce, część wsi Rzeżewo-Morzyce

-wych -rzyc

34

Nowe Parcele, część wsi Rzeżewo Małe

-wych -li

35

Nowy Młyn, część wsi Bilno

-wego -na

36

Ośmiorak, część wsi Stępka

-ka

37

 

Ośrodek, część wsi Nowe Czaple

-dka

38

Parcele Kobylskie, część wsi Kobyla Łąka

-cel -kich

39

Pieńki Dziankowskie, część wsi Dziankowo

-ków -kich

40

Probostwo, część wsi Kłóbka

-wa

41

Rynek, część wsi Szewo

-nku

42

Rzeżewo Drugie, część wsi Rzeżewo Małe

-wa -giego

43

Rzeżewo Pierwsze, część wsi Rzeżewo Małe

-wa -szego

44

Rzeżewo Trzecie, część wsi Rzeżewo Małe

-wa -ciego

45

Sarnowizna, część wsi Rzegocin

-ny

46

Sołtysówka, część wsi Kamienna

-ki

47

Sołtysówka, część wsi Narty

-ki

48

Stanisławów, część wsi Kobyla Łąka

-wowa

49

Stefanów, część wsi Kąty

-nowa

50

Szewo Drugie, część wsi Szewo

-wa -giego

51

Szewo Małe, część wsi Szewo

-wa -łego

52

Szewo Pierwsze, część wsi Szewo

-wa -szego

53

Szewo Wielkie, część wsi Szewo

-wa -kiego

54

Środkowa Wieś, część wsi Antoniewo

-wej Wsi

55

Teresinek, część wsi Dziankowo

-nka

56

W Łąkach, część wsi Antoniewo

W Łąkach

57

Włościany, część wsi Wąwał

-nów

58

Wólka, część wsi Wola Dziankowska

-ki

59

 

Złodziejowo, część wsi Kaliska

-wa

LUBUSKIE

nowosolski

60

Kożuchów

Troska, przysiółek wsi Radwanów

-ki

ŁÓDZKIE

pabianicki

61

Pabianice

Pawlikowice Drugie, część wsi Pawlikowice

-wic -gich

62

Pawlikowice Pierwsze, część wsi Pawlikowice

-wic -szych

63

Szynkielew Drugi, część wsi Szynkielew

-wa -giego

64

Szynkielew Pierwszy, część wsi Szynkielew

-wa -szego

65

Szynkielew Trzeci, część wsi Szynkielew

-wa -ciego

sieradzki

66

Sieradz

Wincentów, część wsi Dzierlin

-towa

67

Zgoda, część wsi Kowale

-dy

MAŁOPOLSKIE

nowosądecki

68

Rytro

Do Wałoniów, część wsi Obłazy Ryterskie

Do Wałoniów

69

Kamienny Groń, część wsi Obłazy Ryterskie

-nnego -nia

70

Mosówka, część wsi Rytro

-ki

71

Nosale, część wsi Rytro

-lów

72

Podłubek, część wsi Rytro

-bka

OPOLSKIE

namysłowski

73

Namysłów

Wszemil, przysiółek wsi Jastrzębie

-la

PODKARPACKIE

stalowowolski

74

Bojanów

Brzózki, część wsi Przyszów

-zek

75

Kąty, część wsi Przyszów

-tów

76

Kliny, przysiółek wsi Przyszów

-nów

77

Łapówka, część wsi Przyszów

-ki

78

Staw, część wsi Przyszów

-wu

79

Szlacheckie, część wsi Przyszów

-kich

80

Zakącie, część wsi Przyszów

-cia

81

Zapuście, przysiółek wsi Przyszów

-cia

PODLASKIE

zambrowski

82

Zambrów

Długobórz Drugi, wieś

-borza -giego, długoborski

83

Długobórz Pierwszy, wieś

-borza -szego, długoborski

ŚWIĘTOKRZYSKIE

kielecki

84

Zagnańsk

Osiedle Wrzosy, część wsi Zagnańsk

-la -sów

sandomierski

85

Koprzywnica

Beszyce Dolne, część wsi Beszyce Górne

-szyc -nych

WIELKOPOLSKIE

wolsztyński

86

Wolsztyn

Dębowiec, przysiółek wsi Kębłowo

-wca

87

Kębłowo, osada leśna

-wa

88

Kębłowo-Kolonia, część wsi Kębłowo

-wa-Kolonii

89

Kębłowo-Łąki, część wsi Kębłowo

-wa-Łąk

90

Rudno, osada leśna

-na

91

Sarny, osada leśna

Sarn

92

Stara Dąbrowa, osada leśna

-rej -wy

93

Zacisze, osada leśna

-sza

 

Załącznik 4. [WYKAZ USTALONYCH URZĘDOWYCH NAZW OBIEKTÓW FIZJOGRAFICZNYCH]

Załącznik nr 4

WYKAZ USTALONYCH URZĘDOWYCH NAZW OBIEKTÓW FIZJOGRAFICZNYCH

Lp.

Województwo, powiat, gmina

Ustalone nazwy obiektów fizjograficznych

Współrzędne geograficzne Szerokość geograficzna północna

Współrzędne geograficzne

Długość geograficzna wschodnia

Drugi przypadek deklinacji

1

2

3

4

5

6

DOLNOŚLĄSKIE

dzierżoniowski

1

Bielawa

Jezioro Bielawskie, sztuczny zbiornik wodny

50°40'53"

16°35'38"

-ra -kiego

średzki

2

Miękinia

Duży Staw, starorzecze

51°14'33"

16°42'27"

-żego -wu

3

Dziki Staw, staw

51°13'21"

16°41'07"

-kiego -wu

4

Jeziorka, rzeka

51°13'06"

16°33'26"

-ki

5

Krzyż, staw

51°13'23"

16°44'48"

-ża

6

Lubiatówka, rów

51°14'14"

16°40'50"

-ki

7

Okrąglak, staw

51°14'24"

16°42'43"

-ka

8

Słota, staw

51°13'36"

16°44'04"

-ty

9

Starorzecza Miłoszyńskie, starorzecze

51°12'05"

16°52'49"

-czy -kich

10

Starorzecze Lenartowickie, starorzecze

51°14'48"

16°48'30"

-cza -kiego

11

Staw 1 Maja, starorzecze

51°14'23"

16°43'54"

-wu 1 Maja

12

Staw Bobra, staw

51°14'08"

16°41'37"

-wu Bobra

LUBUSKIE

żarski

13

Łęknica

Afryka, sztuczny zbiornik wodny

51°32'17"

14°46'26"

-ki

14

Błękitny, sztuczny zbiornik wodny

51°32'46"

14°46'32"

-nego

15

Dwójka, sztuczny zbiornik wodny

51°32'13"

14°45'49"

-ki

16

Gęsi Staw, sztuczny zbiornik wodny

51°31'41"

14°45'48"

-siego -wu

17

Głęboki, sztuczny zbiornik wodny

51°32'39"

14°46'05"

-kiego

18

Jedynka, sztuczny zbiornik wodny

51°32'01"

14°45'26"

-ki

19

Karasiowy, sztuczny zbiornik wodny

51°32'27"

14°46'07"

-wego

20

Mała Afryka, sztuczny zbiornik wodny

51°32'03"

14°45'59"

-łej -ki

21

Małe, bagno, błoto

51°32'14"

14°45'37"

-łego

22

Miedziany, sztuczny zbiornik wodny

51°32'04"

14°45'54"

-nego

23

Oliwkowy, sztuczny zbiornik wodny

51°31'45"

14°46'13"

-wego

24

Pajęczy Staw, sztuczny zbiornik wodny

51°31'52"

14°45'22"

-czego -wu

25

Południowy, sztuczny zbiornik wodny

51°31'32"

14°45'20"

-wego

26

Rozlewisko Jana, sztuczny zbiornik wodny

51°31'48"

14°45'50"

-ka Jana

27

Rudy, sztuczny zbiornik wodny

51°32'03"

14°46'04"

-dego

28

Serdeczny, sztuczny zbiornik wodny

51°31'32"

14°45'51"

-nego

29

Smugowy, sztuczny zbiornik wodny

51°31'52"

14°45'48"

-wego

30

 

Szary, sztuczny zbiornik wodny

51°32'41"

14°45'39"

-rego

31

Szpilkowy, sztuczny zbiornik wodny

51°31'57"

14°45'38"

-wego

32

Upadowy, sztuczny zbiornik wodny

51°32'52"

14°46'25"

-wego

33

Ustronny, sztuczny zbiornik wodny

51°32'33"

14°46'08"

-nnego

 

Załącznik 5. [WYKAZ ZMIENIONYCH URZĘDOWYCH NAZW OBIEKTÓW FIZJOGRAFICZNYCH]

Załącznik nr 5

WYKAZ ZMIENIONYCH URZĘDOWYCH NAZW OBIEKTÓW FIZJOGRAFICZNYCH

Lp.

Województwo, powiat, gmina

Zmienione nazwy miejscowości

Współrzędne geograficzne

Szerokość geograficzna północna

Współrzędne geograficzne

Długość geograficzna wschodnia

Drugi przypadek deklinacji

nazwa dotychczasowa

nazwa zmieniona

1

2

3

4

5

6

7

DOLNOŚLĄSKIE

średzki

1

Miękinia

Czepiel, wzgórze, wzniesienie

Diabelska Góra, wzgórze, wzniesienie

51°10'52"

16°43'17"

-kiej -ry

2

Gałówek, wzgórze, wzniesienie

Gałowska Góra, wzgórze, wzniesienie

51°07'10"

16°48'41"

-kiej -ry

3

Gołębnik, wzgórze, wzniesienie

Mgielne Wzgórze, wzgórze, wzniesienie

51°08'36"

16°44'14"

-nego -rza

4

Kłodna, wzgórze, wzniesienie

Winna Góra, wzgórze, wzniesienie

51°06'19"

16°47'39"

-nnej -ry

5

Kowaniec, wzgórze, wzniesienie

Lutyńska Góra, wzgórze, wzniesienie

51°09'08"

16°45'10"

-kiej -ry

6

Makowisko, wzgórze

Szubieniczne Wzgórze, wzgórze, wzniesienie

51°10'37"

16°43'10"

-nego -rza

7

Mielnik, wzgórze, wzniesienie

Młyńska Górka, wzgórze, wzniesienie

51°09'58"

16°43'51"

-kiej -ki

8

Mrozówka, wzgórze, wzniesienie

Mrozowska Górka, wzgórze, wzniesienie

51°11'33"

16°46'00"

-kiej -ki

9

Olszyny, łąki

Olszyny, las

51°12'27"

16°42'34"

-szyn

10

Starorzecze Pisarzowickie, starorzecze, jezioro

Starorzecze Gosławickie, starorzecze

51°14'03"

16°50'18"

-cza -kiego

11

Świdrzyna, potok

Świdrzyna, struga

51°14'39"

16°46'59"

-ny

12

 

Wilkszyńska Góra, wzgórze, wzniesienie

Wiśniowa Góra, wzgórze, wzniesienie

51°10'49"

16°51'10"

-wej -ry

13

Zakrzyckie lub Ludzim, wzgórze, wzniesienie

Żydowska Góra, wzgórze, wzniesienie

51°07'08"

16°46'06"

-kiej -ry

WARMIŃSKO-MAZURSKIE

giżycki

14

Giżycko

Kanał Giżycki, kanał

Kanał Łuczański, kanał

54°01'55"

21°45'46"

-łu -kiego

 

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Oworuszko

Dyrektor Finansowy LeasePlan

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »