| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

OŚWIADCZENIE RZĄDOWE

z dnia 14 czerwca 2018 r.

w sprawie mocy obowiązującej Poprawki do Konwencji Rady Europy o praniu, ujawnianiu, zajmowaniu i konfiskacie dochodów pochodzących z przestępstwa oraz o finansowaniu terroryzmu, sporządzonej w Warszawie dnia 16 maja 2005 r., przyjętej w Strasburgu dnia 22 października 2014 r.

Podaje się niniejszym do wiadomości, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej dnia 13 czerwca 2016 r. ratyfikował Poprawkę do Konwencji Rady Europy o praniu, ujawnianiu, zajmowaniu i konfiskacie dochodów pochodzących z przestępstwa oraz o finansowaniu terroryzmu, sporządzonej w Warszawie dnia 16 maja 2005 r.1), przyjętą w Strasburgu dnia 22 października 2014 r.

Zgodnie z art. 54 ust. 7 Konwencji Rady Europy o praniu, ujawnianiu, zajmowaniu i konfiskacie dochodów pochodzących z przestępstwa oraz o finansowaniu terroryzmu, sporządzonej w Warszawie dnia 16 maja 2005 r., poprawka przyjęta w Strasburgu dnia 22 października 2014 r. weszła w życie dnia 25 października 2015 r. w stosunku do Rzeczypospolitej Polskiej oraz podanych poniżej państw:

Republiki Albanii,

Republiki Armenii,

Królestwa Belgii,

Bośni i Hercegowiny,

Republiki Bułgarii,

Republiki Chorwacji,

Republiki Cypryjskiej,

Czarnogóry,

Gruzji,

Królestwa Hiszpanii,

Republiki Łotewskiej,

Byłej Jugosłowiańskiej Republiki Macedonii,

Republiki Malty,

Republiki Mołdawii,

Królestwa Niderlandów,

Republiki Portugalskiej,

Rumunii,

Republiki San Marino,

Republiki Serbii,

Republiki Słowackiej,

Republiki Słowenii,

Królestwa Szwecji,

Ukrainy,

Węgier,

Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Jednocześnie podaje się do wiadomości, że następujące państwa stały się stronami poprawki, stając się jednocześnie stronami Konwencji Rady Europy o praniu, ujawnianiu, zajmowaniu i konfiskacie dochodów pochodzących z przestępstwa oraz o finansowaniu terroryzmu, sporządzonej w Warszawie dnia 16 maja 2005 r., w podanych poniżej datach:

Republika Azerbejdżanu

1 grudnia 2017 r.

Królestwo Danii

1 czerwca 2018 r.

Republika Francuska

1 kwietnia 2016 r.

Republika Grecka

1 marca 2018 r.

Republika Federalna Niemiec

1 października 2017 r.

Federacja Rosyjska

1 stycznia 2018 r.

Republika Turcji

1 września 2016 r.

Republika Włoska

1 czerwca 2017 r.

 

Minister Spraw Zagranicznych: J. Czaputowicz


1) Tekst Konwencji Rady Europy o praniu, ujawnianiu, zajmowaniu i konfiskacie dochodów pochodzących z przestępstwa oraz o finansowaniu terroryzmu, sporządzonej w Warszawie dnia 16 maja 2005 r., został ogłoszony w Dz. U. z 2008 r. poz. 1028.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Puchała

Pracownik administracji samorządowej, z wykształcenia administratywista. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w prawie pracy, które stało się jej pasją. Stale podnosi swoje kwalifikacje. Na co dzień zajmuje się m.in. rozliczaniem delegacji służbowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »