reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

OBWIESZCZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI

z dnia 9 grudnia 2019 r.

w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie wzorów formularzy służących do sporządzania kwartalnych i rocznych informacji o liczbie uzyskanych tusz wołowych i wieprzowych w poszczególnych klasach jakości

1. Na podstawie art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1461) ogłasza się w załączniku do niniejszego obwieszczenia jednolity tekst rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 5 grudnia 2014 r. w sprawie wzorów formularzy służących do sporządzania kwartalnych i rocznych informacji o liczbie uzyskanych tusz wołowych i wieprzowych w poszczególnych klasach jakości (Dz. U. poz. 1775), z uwzględnieniem zmian wprowadzonych:

1) rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 29 czerwca 2018 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wzorów formularzy służących do sporządzania kwartalnych i rocznych informacji o liczbie uzyskanych tusz wołowych i wieprzowych w poszczególnych klasach jakości (Dz. U. poz. 1332);

2) rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 lipca 2019 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wzorów formularzy służących do sporządzania kwartalnych i rocznych informacji o liczbie uzyskanych tusz wołowych i wieprzowych w poszczególnych klasach jakości (Dz. U. poz. 1478).

2. Podany w załączniku do niniejszego obwieszczenia tekst jednolity rozporządzenia nie obejmuje:

1) § 2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 29 czerwca 2018 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzorów formularzy służących do sporządzania kwartalnych i rocznych informacji o liczbie uzyskanych tusz wołowych i wieprzowych w poszczególnych klasach jakości (Dz. U. poz. 1332), który stanowi:

"§ 2. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 11 lipca 2018 r.";

2) § 2 i § 3 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 lipca 2019 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzorów formularzy służących do sporządzania kwartalnych i rocznych informacji o liczbie uzyskanych tusz wołowych i wieprzowych w poszczególnych klasach jakości (Dz. U. poz. 1478), które stanowią:

"§ 2. Do sporządzania kwartalnych informacji o liczbie uzyskanych tusz wołowych i wieprzowych za trzeci kwartał 2019 r. mogą być stosowane wzory formularzy określone w załącznikach nr 1 i 2 do rozporządzenia zmienianego w § 1 w brzmieniu dotychczasowym, z tym że nie wymaga się stosowania pieczęci przedstawiciela zakładu, który sporządza taką informację.

§ 3. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.".

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi: wz. S. Giżyński

Załącznik 1. [Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 5 grudnia 2014 r. w sprawie wzorów formularzy służących do sporządzania kwartalnych i rocznych informacji o liczbie uzyskanych tusz wołowych i wieprzowych w poszczególnych klasach jakości]

Załącznik do obwieszczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
z dnia 9 grudnia 2019 r. (poz. 49)

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI
1)

z dnia 5 grudnia 2014 r.

w sprawie wzorów formularzy służących do sporządzania kwartalnych i rocznych informacji o liczbie uzyskanych tusz wołowych i wieprzowych w poszczególnych klasach jakości

Na podstawie art. 15a ust. 4 pkt 2 ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2178) zarządza się, co następuje:

§ 1. Wzór formularza służącego do sporządzania kwartalnych i rocznych informacji o liczbie uzyskanych tusz:

1) wołowych, z uwzględnieniem poszczególnych kategorii oraz klas uformowania i otłuszczenia - w odniesieniu do tusz bydła w wieku od 8. miesiąca życia, jest określony w załączniku nr 1 do rozporządzenia;

2) wieprzowych, z uwzględnieniem poszczególnych klas mięsności, jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia.

§ 2. Do sporządzania kwartalnych informacji o liczbie uzyskanych tusz wołowych i wieprzowych za czwarty kwartał 2014 r. oraz rocznych informacji o liczbie uzyskanych tusz wołowych i wieprzowych za 2014 r. stosuje się przepisy dotychczasowe.

§ 3. Traci moc rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 10 grudnia 2008 r. w sprawie wzorów formularzy służących do sporządzania kwartalnych i rocznych informacji o liczbie uzyskanych tusz wołowych i wieprzowych w poszczególnych klasach jakości (Dz. U. poz. 1516).

§ 4. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 13 grudnia 2014 r.

Załączniki do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
z dnia 5 grudnia 2014 r.

Załącznik nr 12)

WZÓR - FORMULARZ DO SPORZĄDZANIA KWARTALNYCH I ROCZNYCH INFORMACJI O LICZBIE UZYSKANYCH TUSZ WOŁOWYCH

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 22)

WZÓR - FORMULARZ DO SPORZĄDZANIA KWARTALNYCH I ROCZNYCH INFORMACJI O LICZBIE UZYSKANYCH TUSZ WIEPRZOWYCH

infoRgrafika


1) Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rynki rolne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2019 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. poz. 2258).

2) W brzmieniu ustalonym przez § 1 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 lipca 2019 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzorów formularzy służących do sporządzania kwartalnych i rocznych informacji o liczbie uzyskanych tusz wołowych i wieprzowych w poszczególnych klasach jakości (Dz. U. poz. 1478), które weszło w życie z dniem 22 sierpnia 2019 r.

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Czarczyńska

Asystent prawny w E-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama