REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2020 poz. 2107

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW

z dnia 25 listopada 2020 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2020

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 443 i 1486) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Rozporządzenie w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2020]

W rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 11 października 2019 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2020 (Dz. U. poz. 2366 oraz z 2020 r. poz. 743) w załączniku „Program badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2020” wprowadza się zmiany określone w załączniku do niniejszego rozporządzenia.

§ 2. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 29 listopada 2020 r.

Prezes Rady Ministrów: M. Morawiecki

Załącznik 1. [ZMIANY DO PROGRAMU BADAŃ STATYSTYCZNYCH STATYSTYKI PUBLICZNEJ NA ROK 2020]

Załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów
z dnia 25 listopada 2020 r. (poz. 2107)

W załączniku „Program badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2020” wprowadza się następujące zmiany:

1) w spisie treści w części II. INFORMACJE O PRZEKAZYWANYCH DANYCH pozycja „Zestawy danych z systemów informacyjnych podmiotów zarządzających lotniskami o rocznym ruchu pasażerów 15 tys. i większym” otrzymuje brzmienie:

„Zestawy danych z systemów informacyjnych podmiotów zarządzających portami lotniczymi kategorii 1, 2 lub 3”;

2) w objaśnieniach w pkt I. Informacje dotyczące struktury Programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2020 akapit pierwszy otrzymuje brzmienie:

„Program badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2020, zwany dalej „Pbssp 2020”, określa informacje dla każdego badania w zakresie zgodnym z art. 18 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 443, z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą”.”;

3) w części I. INFORMACJE O BADANIACH:

a) w badaniu o symbolu 1.04.01(025) Stowarzyszenia, fundacje, samorząd gospodarczy i zawodowy oraz społeczne jednostki wyznaniowe w pkt 7 Zakres przedmiotowy na końcu dodaje się zdanie w brzmieniu:

„Działalność organizacji non-profit w sytuacji COVID-19.”,

b) w badaniu o symbolu 1.20.03(030) Świadczenia na rzecz rodziny pkt 10 Formy i terminy udostępniania wynikowych informacji statystycznych otrzymuje brzmienie:

„10. Formy i terminy udostępniana wynikowych informacji statystycznych

Informacje sygnalne:

- Świadczenia na rzecz rodziny w 2020 r. (wrzesień 2021).

Internetowe bazy danych:

- Bank Danych Lokalnych - Ochrona zdrowia i opieka społeczna - Świadczenia na rzecz rodziny (październik 2021).

Tablice publikacyjne:

- Świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego (październik 2021),

- Rodziny pobierające zasiłek rodzinny według dochodu i liczby dzieci w rodzinie oraz rodziny niepełne i z dzieckiem niepełnosprawnym (październik 2021).”,

c) w badaniu o symbolu 1.20.05(032) Żłobki i kluby dziecięce pkt 9 Rodzaje wynikowych informacji statystycznych otrzymuje brzmienie:

„9. Rodzaje wynikowych informacji statystycznych

Placówki opieki nad dziećmi do lat trzech, w przekrojach: kraj, województwa, podregiony, powiaty, gminy, typ placówki.

Organy prowadzące placówki opieki nad dziećmi do lat 3, w przekrojach: kraj, województwa, podregiony, powiaty, gminy, marszałek województwa, osoba fizyczna, osoba prawna, jednostka nieposiadająca osobowości prawnej, instytucja publiczna, typ placówki.

Miejsca w placówkach opieki nad dziećmi do lat 3, w przekrojach: kraj, województwa, podregiony, powiaty, gminy, typ placówki.

Miejsca w żłobkach i klubach dziecięcych na 1000 dzieci w wieku do lat 3 w miastach, w przekrojach: kraj, województwa, gminy, dzielnice m.st. Warszawy.

Dzieci przebywające w placówkach opieki nad dziećmi do lat 3, w przekrojach: kraj, województwa, podregiony, powiaty, gminy, wiek, płeć, w ciągu roku.

Dzieci niepełnosprawne przebywające w ciągu roku w placówkach opieki nad dziećmi do lat 3, w przekrojach: kraj, województwa, podregiony, powiaty, gminy, wiek, płeć, w ciągu roku.

Dzieci w żłobkach i klubach dziecięcych na 100 miejsc, w przekrojach: kraj, województwa, gminy, dzielnice m.st. Warszawy.

Dzieci w żłobkach i klubach dziecięcych na 1000 dzieci w wieku do lat 3, w przekrojach: kraj, województwa, gminy, dzielnice m.st. Warszawy.

Dzieci w żłobkach i klubach dziecięcych na 1000 dzieci w wieku powyżej 1 roku do 2 roku życia, w przekrojach: kraj, województwa, gminy, dzielnice m.st. Warszawy.

Dzieci w żłobkach i klubach dziecięcych na 1000 dzieci w wieku powyżej 2 roku życia do 3 roku życia, w przekrojach: kraj, województwa, gminy, dzielnice m.st. Warszawy.

Dzieci przebywające w placówce w ciągu roku, których pobyt częściowo lub całkowicie pokrywała gmina, w przekrojach: kraj, województwa, podregiony, powiaty, gminy, typ placówki.

Opiekunowie w placówkach opieki nad dziećmi do lat 3, w przekrojach: kraj, województwa, podregiony, powiaty, gminy, płeć, dla których jest to główne miejsce pracy.

Wolontariusze w ciągu roku w placówkach opieki nad dziećmi do lat 3, w przekrojach: kraj, województwa, podregiony, powiaty, gminy, płeć.

Czas pracy placówki opieki nad dziećmi do lat 3, w przekrojach: kraj, województwa, podregiony, powiaty, gminy.

Przystosowanie placówki opieki nad dziećmi do lat 3 do potrzeb osób niepełnosprawnych, w przekrojach: kraj, województwa, podregiony, powiaty, gminy.

Liczba dni (roboczych) zamknięcia placówki z powodu COVID-19, w przekrojach: kraj, województwa.

Osobodni pobytu dzieci przebywających w placówkach opieki nad dziećmi do lat 3, w przekrojach: kraj, województwa, podregiony, powiaty, gminy, typ placówki.”,

d) w badaniu o symbolu 1.23.07(051) Popyt na pracę w pkt 8 Źródła danych dodaje się akapit drugi i trzeci w brzmieniu:

„Zestawy danych z systemów informacyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, 74 (opisane w cz. II. Informacje o przekazywanych danych):

- dane dotyczące zasiłków KRUS w czasie epidemii COVID-19 i korzystających z nich osób, lp. 74.17.

Zestawy danych z systemów informacyjnych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, 166 (opisane w cz. II. Informacje o przekazywanych danych):

- dane dotyczące liczby dni absencji chorobowej i liczby zaświadczeń lekarskich wydanych z tytułu COVID-19, lp. 166.25.”,

e) w badaniu o symbolu 1.25.07(067) Pomoc społeczna pkt 9 Rodzaje wynikowych informacji statystycznych otrzymuje brzmienie:

„9. Rodzaje wynikowych informacji statystycznych

Kwoty świadczeń pomocy społecznej, w przekrojach: kraj, województwa, typ świadczenia.

Osoby korzystające ze świadczeń pomocy społecznej, ze względu na powód, w przekrojach: kraj, województwa, typ świadczenia.

Osoby, którym przyznano świadczenia pomocy społecznej ze względu na powód, w przekrojach: kraj, województwa, powiaty.

Zakłady stacjonarne pomocy społecznej, w przekrojach: typ zakładu, rodzaj zakładu, grupy mieszkańców, kraj, województwa, podregiony, powiaty, gminy.

Miejsca w zakładach stacjonarnych opieki społecznej, w przekrojach: kraj, województwa, podregiony, powiaty, gminy.

Mieszkańcy stacjonarnych zakładów pomocy społecznej, w przekrojach: typ zakładu, wiek, płeć, cechy społeczne, formy odpłatności za pobyt, kraj, województwa, podregiony, powiaty, gminy.

Liczba mieszkańców w ciągu roku, u których zdiagnozowano COVID-19, w tym liczba mieszkańców zmarłych w ciągu roku z powodu COVID-19, w przekrojach: kraj, województwa.

Pracujący i wolontariusze w stacjonarnych zakładach pomocy społecznej, w przekrojach: kraj, województwa, podregiony, powiaty, gminy.

Liczba pracowników w ciągu roku, u których zdiagnozowano COVID-19, w przekrojach: kraj, województwa.

Organ prowadzący stacjonarne zakłady pomocy społecznej, w przekrojach: kraj, województwa, podregiony, powiaty, gminy.

Przystosowanie zakładów stacjonarnych pomocy społecznej do potrzeb osób niepełnosprawnych, w przekrojach: kraj, województwa, podregiony, powiaty, gminy.

Osobodni pobytu w stacjonarnych zakładach pomocy społecznej, w przekrojach: kraj, województwa, podregiony, powiaty, gminy.”,

f) w badaniu o symbolu 1.28.01(082) Obiekty i działalność instytucji kultury w pkt 7 Zakres przedmiotowy na końcu dodaje się zdanie w brzmieniu:

„Wpływ COVID-19 na prowadzenie działalności.”,

g) w badaniu o symbolu 1.28.02(083) Działalność w zakresie kinematografii w pkt 7 Zakres przedmiotowy na końcu dodaje się zdanie w brzmieniu:

„Wpływ COVID-19 na prowadzenie działalności.”,

h) w badaniu o symbolu 1.28.10(088) Badanie finansów instytucji kultury w pkt 7 Zakres przedmiotowy na końcu dodaje się zdanie w brzmieniu:

„Wpływ COVID-19 na prowadzenie działalności.”,

i) w badaniu o symbolu 1.29.07(096) Infrastruktura ochrony zdrowia i jej funkcjonowanie pkt 9 Rodzaje wynikowych informacji statystycznych otrzymuje brzmienie:

„9. Rodzaje wynikowych informacji statystycznych

Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, krwiodawcy, w tym honorowi, pobrania donacji krwi i jej składników i produkcja (preparatyka) składników krwi, w przekrojach: kraj, województwa.

Liczba podmiotów ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, w przekrojach: według rodzaju (przychodnie, praktyki lekarskie, praktyki stomatologiczne); kraj, województwa, powiaty, gminy.

Liczba szpitali ogólnych, psychiatrycznych, zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjów, oddziałów opieki paliatywnej, ośrodków leczenia odwykowego alkoholowego, krajowych i regionalnych ośrodków psychiatrii sądowej, ośrodków rehabilitacyjnych dla uzależnionych od substancji psychoaktywnych, ośrodków MONAR, w przekrojach: kraj, makroregiony, województwa.

Działalność oddziałów szpitalnych: liczba oddziałów, łóżek, w tym łóżka udostępnione klinikom, pacjenci leczeni na oddziałach w szpitalach ogólnych, w przekrojach: rodzaje oddziałów; kraj, województwa.

Działalność oddziałów ginekologiczno-położniczych w szpitalach ogólnych: liczba stanowisk porodowych, w tym do porodów rodzinnych, przyjętych porodów (fizjologicznych, cięć cesarskich, innych), noworodków żywo i martwo urodzonych według masy urodzeniowej, w przekrojach: kraj, makroregiony, województwa.

Łóżka w szpitalach ogólnych, zakładach opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjach i oddziałach opieki paliatywnej, w przekrojach: kraj, makroregiony, województwa, powiaty.

Łóżka specjalistyczne w szpitalach ogólnych: łóżka intensywnej opieki medycznej (intensywnego nadzoru), stanowiska intensywnej terapii (nadzoru kardiologicznego, opieki oparzeń, opieki toksykologicznej, intensywnej opieki medycznej dla dzieci), inkubatory, w przekrojach: kraj, makroregiony, województwa.

Łóżka w szpitalach psychiatrycznych, ośrodkach leczenia odwykowego, krajowych i regionalnych ośrodkach psychiatrii sądowej, ośrodkach rehabilitacyjnych dla uzależnionych od substancji psychoaktywnych, ośrodkach MONAR, w przekrojach: kraj, makroregiony, województwa.

Miejsca dzienne i leczeni w trybie dziennym w szpitalach ogólnych, w tym w szpitalach stacjonarnych, w przekrojach: kraj, województwa.

Lekarze, lekarze specjaliści, pielęgniarki pracujące w szpitalach ogólnych, szpitalach psychiatrycznych, w przekrojach: rodzaj zatrudnienia (na podstawie stosunku pracy, w ramach umowy cywilnoprawnej); kraj, makroregiony, województwa.

Lekarze dentyści pracujący w szpitalach ogólnych, w przekrojach: rodzaj zatrudnienia (na podstawie stosunku pracy/w ramach umowy cywilnoprawnej); kraj, makroregiony, województwa.

Podstawowe i specjalistyczne zespoły ratownictwa medycznego, w przekrojach: kraj, województwa, rejony operacyjne.

Lotnicze zespoły ratownictwa medycznego, szpitalne oddziały ratunkowe, w przekrojach: kraj, województwa.

Osoby, którym udzielono pomocy medycznej w miejscu zdarzenia, w przekrojach: płeć, wybrane grupy wieku; kraj, województwa.

Pacjenci i przeciętna długość pobytu chorego, osobodni pobytu w szpitalach ogólnych i psychiatrycznych, zakładach opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjach, oddziałach opieki paliatywnej, ośrodkach leczenia odwykowego alkoholowego, krajowych i regionalnych ośrodkach psychiatrii sądowej, ośrodkach rehabilitacyjnych dla uzależnionych od substancji psychoaktywnych, ośrodkach MONAR, w przekrojach: kraj, województwa.

Liczba pacjentów w zakładach opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjach w ciągu roku, u których zdiagnozowano COVID-19, w przekrojach: kraj, województwa.

Liczba pracowników zakładów opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjów w ciągu roku, u których zdiagnozowano COVID-19, w przekrojach: kraj, województwa.

Pacjenci stacjonarni w stacjonarnych zakładach opieki długoterminowej, w przekrojach: typy placówek, kraj, województwa.

Pacjenci opieki domowej i dziennej w stacjonarnych zakładach opieki długoterminowej, w przekrojach: kraj, województwa.

Pacjenci (kuracjusze) w zakładach lecznictwa uzdrowiskowego i stacjonarnych zakładach rehabilitacji leczniczej, w przekrojach: płeć, wybrane grupy wieku, rodzaj pobytu (tryb stacjonarny/ambulatoryjny), sposób finansowania pobytu; województwa, powiaty, gminy.

Porady, teleporady udzielone w podstawowej, specjalistycznej, nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej, w przekrojach: kraj, województwa, powiaty, gminy, wybrane grupy wieku pacjentów, płeć, wybrane poradnie.

Porady udzielone w trybie ambulatoryjnym na oddziałach ratunkowych i w izbach przyjęć pacjentom niehospitalizowanym, w przekrojach: kraj, makroregiony, województwa.

Położne pracujące w szpitalach ogólnych, w przekrojach: rodzaj zatrudnienia (na podstawie stosunku pracy/w ramach umowy cywilnoprawnej); kraj, makroregiony, województwa.

Pracujący w zakładach długoterminowej stacjonarnej opieki zdrowotnej, w przekrojach: zawody (lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, pedagodzy, rehabilitanci, opiekunowie, pracownicy socjalni, salowe); kraj.

Rodzaje udogodnień dla osób niepełnosprawnych w placówkach ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, zakładach lecznictwa uzdrowiskowego i stacjonarnych zakładach rehabilitacji leczniczej, w przekrojach: województwa.

Działalność oddziałów ginekologiczno-położniczych - przerwania ciąży ogółem, w przekrojach: w wyniku badań prenatalnych; według wieku kobiet: poniżej 18-stego roku życia, 18-20 lat, 21-24 lata, 25-29 lat, 30-34 lata, 35 lat i więcej; kraj, województwa.

Sale i stoły operacyjne w szpitalach ogólnych, w przekrojach: kraj, województwa.

Sprzęt diagnostyczny (liczba urządzeń i wykonanych badań) w szpitalach ogólnych, w przekrojach: rodzaj urządzenia (gammakamera, PET-CT, PET-MR, akcelerator liniowy, aparat do brachyterapii, tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, mammograf, echokardiograf, elektroencefalograf, elektromiograf); kraj, makroregiony, województwa.

Sprzęt zabiegowo-diagnostyczny (liczba urządzeń i wykonanych zabiegów) w szpitalach ogólnych, w przekrojach: rodzaj urządzenia (mobilny tomograf komputerowy, mobilny akcelerator liniowy, litotrypter, angiograf cyfrowy jednopłaszczyznowy i dwupłaszczyznowy); kraj, makroregiony, województwa.

Stanowiska dializacyjne i wykonane dializy w szpitalach ogólnych, w przekrojach: kraj, makroregiony, województwa.

Struktura wieku pacjentów przebywających w zakładach opieki długoterminowej w dniu 31 grudnia, w przekrojach: typ opieki (stacjonarna, domowa, dzienna); płeć, grupy wieku.

Wskaźniki działalności szpitali ogólnych: wykorzystanie łóżek, liczba leczonych na jedno łóżko, przeciętny pobyt pacjenta, w przekrojach: według rodzajów oddziałów; kraj, województwa.

Wyjazdy zespołów ratownictwa medycznego, w przekrojach: miejsce zdarzenia (ruch uliczno-drogowy, praca, szkoła, dom, inne); kraj, województwa.

Wypisani i zmarli, w tym dzieci do lat 18-stu w szpitalach ogólnych, w przekrojach: kraj, makroregiony, województwa.

Zabiegi lecznicze wykonane w zakładach lecznictwa uzdrowiskowego i stacjonarnych zakładach rehabilitacji leczniczej, w przekrojach: rodzaje zabiegów; kraj, województwa, powiaty, gminy.

Zabiegi operacyjne wykonane w szpitalach ogólnych, w przekrojach: sposób znieczulenia (znieczulenie ogólne przy zastosowaniu blokady centralnej, znieczulenie ogólne przy zastosowaniu blokady regionalnej); kraj, makroregiony, województwa.

Zakłady i łóżka w zakładach lecznictwa uzdrowiskowego i stacjonarnych zakładach rehabilitacji leczniczej, w przekrojach: województwa, powiaty, gminy; rodzaje zakładów (szpitale uzdrowiskowe, sanatoria).”,

j) w badaniu o symbolu 1.29.09(097) Apteki:

- w pkt 5 Cel badania na końcu dodaje się akapit w brzmieniu:

„Dane osobowe:

Pozyskanie danych osobowych niezbędne jest do integracji informacji pochodzących z różnych źródeł administracyjnych, co pozwoli na przeprowadzenie pogłębionych analiz mających na celu podjęcie decyzji o ograniczeniu zakresu danych zbieranych od jednostek sprawozdawczych i zastąpieniu ich danymi z rejestrów administracyjnych. Dodatkowo wykorzystanie danych osobowych pozwoli na poprawę jakości prezentowanych danych wynikowych.”,

- w pkt 8 Źródła danych na końcu dodaje się akapit w brzmieniu:

„Zestawy danych z systemów informacyjnych Narodowego Funduszu Zdrowia, 103 (opisane w cz. II. Informacje o przekazywanych danych):

- dane o farmaceutach i technikach farmacji realizujących recepty refundowane w aptekach i punktach aptecznych, lp. 103.11.”,

k) w badaniu o symbolu 1.29.10(098) Ochrona zdrowia w gospodarstwach domowych pkt 9 Rodzaje wynikowych informacji statystycznych otrzymuje brzmienie:

„9. Rodzaje wynikowych informacji statystycznych

Prywatne wydatki na opiekę zdrowotną, korzystanie z wybranych usług medycznych w gospodarstwach domowych, w przekrojach: liczba osób, liczba dzieci do lat 14, liczba osób pracujących, liczba emerytów i rencistów, klasa miejscowości, grupy kwintylowe, występowanie osób chorych przewlekle, ze stopniem niepełnosprawności, poważnych problemów zdrowotnych.

Stan zdrowia, korzystanie ze stacjonarnej i ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, ocena jakości opieki zdrowotnej, wykorzystanie telekomunikacji i Internetu podczas korzystania z usług medycznych, informacje związane z COVID-19 w odniesieniu do członków gospodarstw domowych, w przekrojach: płeć, wiek, wykształcenie, dochód na 1 osobę, główne źródło utrzymania, klasa miejscowości zamieszkania, samoocena stanu zdrowia, występowanie choroby przewlekłej, stałej opieki lekarskiej/pielęgniarskiej, możliwości wykonywania codziennych czynności, tytułu pobierania renty, posiadania stopnia niepełnosprawności, poważnych problemów zdrowotnych, uprawnień do świadczeń NFZ, DZZ.”,

l) w badaniu o symbolu 1.29.14(099) Działalność Państwowej Inspekcji Sanitarnej:

- w pkt 4 Prowadzący badanie skreśla się wyrazy „Minister właściwy do spraw wewnętrznych”,

- w pkt 8 Źródła danych skreśla się akapit pierwszy,

- w pkt 10 Formy i terminy udostępnienia wynikowych informacji statystycznych skreśla się wyrazy „oraz dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - tablice wynikowe (maj 2020 r.)”,

m) w badaniu o symbolu 1.43.01(110) Działalność badawcza i rozwojowa (B+R) w pkt 9 Rodzaje wynikowych informacji statystycznych na końcu dodaje się zdanie w brzmieniu:

„Wpływ COVID-19 na działalność B+R.”,

n) w badaniu o symbolu 1.43.02(111) Innowacje w przemyśle pkt 7 Zakres przedmiotowy otrzymuje brzmienie:

„7. Zakres przedmiotowy

Działalność innowacyjna przedsiębiorstw. Własność intelektualna. Wpływ COVID-19 na prowadzenie działalności.”,

o) w badaniu o symbolu 1.43.12(115) Biotechnologia pkt 9 Rodzaje wynikowych informacji statystycznych otrzymuje brzmienie:

„9. Rodzaje wynikowych informacji statystycznych

Nakłady na działalność B+R w jednostkach naukowych, w przekrojach: źródła finansowania, rodzaj nakładów, rodzaj działalności.

Działania podjęte przez jednostkę w związku z COVID-19.

Przedsiębiorstwa prowadzące działalność w dziedzinie biotechnologii, w przekrojach: klasy wielkości, zatrudnieni, nakłady na działalność w dziedzinie biotechnologii.

Działania podjęte przez przedsiębiorstwo związane z COVID-19.

Współpraca partnerska w działalności B+R w dziedzinie biotechnologii, nakłady zewnętrzne na działalność B+R w dziedzinie biotechnologii, wynalazki zgłoszone do opatentowania i uzyskane patenty w dziedzinie biotechnologii, w przekrojach: obszar zastosowania biotechnologii, liczba patentów i wynalazków, sektory.”,

p) w badaniu o symbolu 1.43.13(116) Innowacje w sektorze usług pkt 7 Zakres przedmiotowy otrzymuje brzmienie:

„7. Zakres przedmiotowy

Działalność innowacyjna przedsiębiorstw. Własność intelektualna. Wpływ COVID-19 na prowadzenie działalności.”,

q) w badaniu o symbolu 1.45.07(131) Produkcja ważniejszych upraw rolnych w pkt 8 Źródła danych skreśla się tiret pierwsze i drugie,

r) w badaniu o symbolu 1.46.04(146) Produkcja wyrobów przemysłowych:

- pkt 6 Zakres podmiotowy otrzymuje brzmienie:

„6. Zakres podmiotowy

Wyroby przemysłowe, usługi produkcyjne, zapasy wyrobów gotowych u producenta określone w nomenklaturze PRODPOL, będące efektem działalności podmiotów gospodarki narodowej o liczbie pracujących 10 osób i więcej, zapasy towarów określone w „Liście towarów do badania zapasów w przedsiębiorstwach handlowych” w podmiotach gospodarki narodowej o liczbie pracujących 50 osób i więcej, wyroby niewyodrębnione w nomenklaturze PRODPOL, istotne ze względu na bieżącą sytuację w kraju spowodowaną COVID-19.”,

- pkt 10 Formy i terminy udostępnienia wynikowych informacji statystycznych otrzymuje brzmienie:

„10. Formy i terminy udostępnienia wynikowych informacji statystycznych

Publikacje GUS:

- Produkcja ważniejszych wyrobów przemysłowych w 2020 r. (luty 2020, marzec 2020, kwiecień 2020, maj 2020, czerwiec 2020, lipiec 2020, sierpień 2020, wrzesień 2020, październik 2020, listopad 2020, grudzień 2020, styczeń 2021),

- Produkcja wyrobów przemysłowych w 2020 r. (lipiec 2021),

- Produkcja wyrobów przemysłowych w latach 2016-2020 (listopad 2021),

- Rocznik Statystyczny Przemysłu 2021 (grudzień 2021),

- Nakłady i wyniki przemysłu w 2020 r. (czerwiec 2020, wrzesień 2020, grudzień 2020, kwiecień 2021),

- Rocznik Statystyczny Rzeczypospolitej Polskiej 2021 (grudzień 2021),

- Mały Rocznik Statystyczny Polski 2021 (lipiec 2021),

- Biuletyn statystyczny 2020 (luty 2020, marzec 2020, kwiecień 2020, maj 2020, czerwiec 2020, lipiec 2020, sierpień 2020, wrzesień 2020, październik 2020, listopad 2020, grudzień 2020, styczeń 2021).

Informacje sygnalne:

- Produkcja wyrobów przemysłowych w 2020 r. (lipiec 2021),

- Produkcja wyrobów przemysłowych związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się /zwalczaniem COVID-19 (październik 2020, listopad 2020, grudzień 2020, styczeń 2021).

Internetowe bazy danych:

- Bazy Eurostatu i innych organizacji międzynarodowych - Baza Eurostatu Europroms - Statystyka produkcji wyrobów przemysłowych według PRODCOM (lipiec 2021),

- Dziedzinowa Baza Wiedzy - DBW Produkcja Przemysłowa - Wartość produkcji sprzedanej wyrobów przemysłowych według działów, grup i klas PKWiU - dane ogólnopolskie (lipiec 2021),

- Dziedzinowa Baza Wiedzy - DBW Produkcja Przemysłowa - Produkcja wytworzona wybranych wyrobów przemysłowych - dane ogólnopolskie (lipiec 2021).”,

s) w badaniu o symbolu 1.48.08(158) Transport lotniczy:

- pkt 8 Źródła danych otrzymuje brzmienie:

„8. Źródła danych

Zestawy danych Głównego Urzędu Statystycznego, 1 (opisane w cz. II. Informacje o przekazywanych danych):

- LOT-1 - sprawozdanie o transporcie lotniczym, lp. 1.96,

- PL-1 - sprawozdanie o ruchu samolotów, pasażerów i ładunków w porcie lotniczym, lp. 1.116.

Zestawy danych z systemów informacyjnych podmiotów zarządzających portami lotniczymi kategorii 1, 2 lub 3, 121 (opisane w cz. II. Informacje o przekazywanych danych):

- dane o przewozach samolotami polskich i obcych przewoźników lotniczych do lub z portów polskich lp. 121,1,

- dane o ruchu samolotów i przewozach samolotami polskich i obcych przewoźników lotniczych do lub z portów polskich, lp. 121.2.

Zestawy danych z systemów informacyjnych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, 157 (opisane w cz. II. Informacje o przekazywanych danych):

- dane o zarejestrowanych statkach powietrznych, lp. 157.3.”,

- w pkt 9 Rodzaje wynikowych informacji statystycznych zdanie dziewiąte otrzymuje brzmienie:

„Przewozy pasażerów samolotami polskich i obcych przewoźników lotniczych do lub z portów polskich (kategorii 2 lub 3) zgodnie z wymogami aktów prawnych UE (pasażerowie przybyli i pasażerowie odprawieni), w przekrojach: rodzaj ruchu (regularny, nieregularny), kraje przyjazdu lub wyjazdu; rodzaj ruchu (regularny, nieregularny), miasta przyjazdu lub wyjazdu.”,

t) w badaniu o symbolu 1.61.13(199) Instrumenty finansowe przedsiębiorstw niefinansowych w pkt 9 Rodzaje wynikowych informacji statystycznych na końcu dodaje się zdanie w brzmieniu:

„Wpływ COVID-19 na działalność przedsiębiorstw w zakresie instrumentów finansowych.”,

u) w badaniu o symbolu 1.62.11(210) Działalność przedsiębiorstw pośrednictwa kredytowego w pkt 9 Rodzaje wynikowych informacji statystycznych na końcu dodaje się zdanie w brzmieniu:

„Wpływ COVID-19 na działalność przedsiębiorstw pośrednictwa kredytowego.”,

v) w badaniu o symbolu 1.62.12(211) Działalność faktoringowa przedsiębiorstw finansowych w pkt 9 Rodzaje wynikowych informacji statystycznych na końcu dodaje się zdanie w brzmieniu:

„Wpływ COVID-19 na działalność przedsiębiorstw faktoringowych.”,

w) w badaniu o symbolu 1.62.13(212) Działalność przedsiębiorstw leasingowych w pkt 9 Rodzaje wynikowych informacji statystycznych na końcu dodaje się zdanie w brzmieniu:

„Wpływ COVID-19 na działalność przedsiębiorstw leasingowych.”,

x) w badaniu o symbolu 1.62.16(213) Wyniki finansowe towarzystw funduszy inwestycyjnych w pkt 9 Rodzaje wynikowych informacji statystycznych na końcu dodaje się zdanie w brzmieniu:

„Wpływ COVID-19 na działalność przedsiębiorstw.”,

y) w badaniu o symbolu 1.62.20(215) Działalność przedsiębiorstw windykacyjnych w pkt 9 Rodzaje wynikowych informacji statystycznych na końcu dodaje się zdanie w brzmieniu:

„Wpływ COVID-19 na działalność przedsiębiorstw windykacyjnych.”;

4) w części II. INFORMACJE O PRZEKAZYWANYCH DANYCH w tabeli:

a) w lp. 1.18-1.20, 1.43, 1.44, 1.48, 1.49 i 1.162 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

b) w lp. 1.50 i 1.78-1.84 w rubryce 1.4 na końcu dodaje się zdanie w brzmieniu:

„Wpływ COVID-19 na prowadzenie działalności.”,

c) w lp. 1.115 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

d) w lp. 1.155 rubryka 1.5 otrzymuje brzmienie:

„Raz w roku do 5 lutego 2021 r. według stanu na 31 grudnia 2020 r.; obowiązkowe”,

e) w lp. 1.161 i 1.164 rubryka 1.4 otrzymuje brzmienie:

„Cechy organizacyjno-prawne. Dane adresowe i terytorialne. Dane identyfikacyjne. Działalność organizacji non-profit w sytuacji COVID-19. Ekonomiczne aspekty działalności organizacji non-profit. Informacje dotyczące wywiadu/ankiety. Informacje o sprawozdawcy. Nakłady inwestycyjne. Obciążenie respondentów. Pracujący, w tym zatrudnieni. Społeczne aspekty działalności organizacji non-profit. Środki trwałe brutto. Zakres działalności organizacji non-profit.”,

f) skreśla się lp. 10.17,

g) w lp. 13.1:

- rubryka 1.3 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

infoRgrafika

- rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

h) w lp. 13.3 rubryka 1.5 otrzymuje brzmienie:

„Raz w miesiącu do 25. dnia miesiąca za miesiąc, do 15 lutego 2021 r. według stanu na 31 grudnia 2020 r.; obowiązkowe”,

i) lp. 13.4 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

infoRgrafika

j) w lp. 13.5 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

k) lp. 13.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

infoRgrafika

l) w lp. 13.7 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

m) w lp. 13.8 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

n) w lp. 13.9 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

o) w lp. 13.10 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

p) w lp. 13.11 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

q) lp. 13.12 i 13.13 otrzymują brzmienie:

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

r) w lp. 13.14 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

s) w lp. 13.15 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

t) w lp. 13.16 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

u) w lp. 13.17 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

v) w lp. 13.18 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

w) w lp. 13.19 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

x) w lp. 13.20 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

y) w lp. 13.21 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

infoRgrafika

z) w lp. 13.22 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

za) w lp. 13.23 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

zb) w lp. 13.24 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

infoRgrafika

zc) w lp. 13.25 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

zd) w lp. 13.26 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

ze) lp. 13.32 - 13.34 otrzymują brzmienie:

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

zf) dodaje się lp. 74.17 w brzmieniu:

infoRgrafika

zg) w lp. 82.1–82.4 rubryka 1.6 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

zh) dodaje się lp. 103.11 w brzmieniu:

infoRgrafika

zi) w lp. 121:

- nazwa zestawu danych otrzymuje brzmienie:

„Zestawy danych z systemów informacyjnych podmiotów zarządzających portami lotniczymi kategorii 1, 2 lub 3”,

- lp. 121.1 otrzymuje brzmienie:

infoRgrafika

- dodaje się lp. 121.2 w brzmieniu:

infoRgrafika

zj) dodaje się lp. 166.25 w brzmieniu:

infoRgrafika

infoRgrafika

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2020-11-27
  • Data wejścia w życie: 2020-11-29
  • Data obowiązywania: 2020-11-29
  • Dokument traci ważność: 2020-12-31

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA