REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

IV Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych - 26-27 października 2023 r.

IV Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych - 26-27 października 2023 r.
IV Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych - 26-27 października 2023 r.
INFOR

REKLAMA

REKLAMA

Czy „kreatywna księgowość” jest dozwolona? Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w pracy księgowego? Te i wiele innych tematów z zakresu rachunkowości i księgowości poruszą eksperci IV Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych.

IV Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych

Już 26 i 27 października Centrum Kongresowe Targów Kielce opanują fachowcy z branży rachunkowo-księgowej oraz dostawcy nowoczesnych narzędzi i oprogramowania wspierającego pracę księgowych. Nie zabraknie biznesowych rozmów, wymiany doświadczeń oraz interesujących warsztatów podejmujących różnorodną tematykę, w tym zmiany przepisów prawa finansowego i  podatkowego, czy wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur.

REKLAMA

Program wydarzenia obfituje w liczne wystąpienia ekspertów i praktyków z branży rachunkowo księgowej, którzy poruszą tematy związane m.in. z etyką w zawodzie księgowego, nowoczesnym marketingiem skierowanym do klientów biur rachunkowych, restrukturyzacją długów, czy „kreatywną księgowością”. – Warto wziąć udział w panelach eksperckich dotyczących zarządzania, finansowania, czy zmian w przepisach prawa oraz kilkunastu warsztatach tematycznych. Zależy nam, aby tematy w nich poruszane były ciekawe i wartościowe z punktu widzenia uczestników – mówi managerka Kongresu Monika Szydłowska. 

Warsztaty z zakresu rachunkowości i księgowości

Wystąpienia prelegentów i  ciekawe panele tematyczne to tylko część tego, co czeka uczestników Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych. Bardzo ważnym punktem wydarzenia są warsztaty, które każdego roku cieszą się dużym zainteresowaniem księgowych. – Dobrze jest oderwać się od komputera i porozmawiać z praktykami, poznać ich metody pracy i spojrzenie na konkretne zagadnienia związane choćby z nowelizacją przepisów i organizacją czasu pracy – mówiła o ostatniej edycji MKBR Pani Kinga z warszawskiego biura rachunkowo-księgowego. W tym roku eksperci podpowiedzą jakie zmiany podatkowo-prawne czekają pracowników tego sektora, jak automatyzować procesy w biurze wykorzystując sztuczną inteligencję, jak sprawnie wdrożyć Krajowy System e-Faktur oraz jak sprostać oczekiwaniom klientów w zakresie doradztwa podatkowego. – Rachunkowość jest jedną z tych dziedzin, która musi bezustannie się rozwijać, aby móc dostarczać swoim klientom usługi najwyższej jakości. Jestem przekonana, że program wydarzenia i zaproszeni eksperci gwarantują konkretną wiedzę i szereg praktycznych porad – zachęca do udziału w czwartej edycji MKBR wiceprezes zarządu Targów Kielce Bożena Staniak.

Lista prelegentów liczy około 30 nazwisk, a wśród nich odnaleźć można choćby Stanisława Hońko - prezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Anitę Gołębiewską - dyrektor OSCBR, Rafała Strzeleckiego - prezesa zarządu CashDirector, Monikę Smulewicz - ekspertkę prawa pracy i rynku pracy oraz prezes HR na Szpilkach, Andrzeja Lazarowicza - Founder & CEO wFirma, czy Radosława Żuka - członka honorowego SWBR. Najnowsze rozwiązania systemowe i oprogramowanie wspomagające pracę księgowych zaprezentują z kolei producenci i dostawcy sprzętu. Dzięki ich obecności można będzie zapoznać się z funkcjonalnością i możliwościami oferowanych produktów pod okiem fachowców takich marek jak: wFirma, OSCBR, mBank, Cash Director, enova365, SAGA Brokers, SaldeoSMART.

Dołącz do Kongresu i weź udział w uroczystym bankiecie!

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowy to dwa dni szkoleń, ciekawych paneli dyskusyjnych, warsztatów i porad ekspertów oraz praktyków z zakresu rachunkowości. Aby dołączyć do wydarzenia i znaleźć się w centrum rachunkowości wystarczy 420 zł brutto! Wszystkie bilety, w tym te uprawniające do uczestnictwa w wyjątkowym bankiecie dostępne są na stronie: https://www.targikielce.pl/sklep/wstep-mkbr-2023,51 Istnieje również możliwość zakupu biletu na bankiet dla osoby towarzyszącej. Tegoroczne spotkanie „po godzinach” odbędzie się w urokliwym Hotelu Binkowski Resort, posiadającym Strefy Wellness&Spa oraz Basenów Tropikalnych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dołącz do społeczności MKBR i bądź w centrum rachunkowości!

Wszystkie informacje dostępne na stronie www.targikielce.pl/mkbr

 

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Biura rachunkowe
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Quiz. Prowadzisz biuro rachunkowe – sprawdź co wiesz o AML
Pracujesz w biurze rachunkowym? Sprawdź swoją wiedzę na temat regulacji AML, czyli przepisów ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Nakłada ona na biura rachunkowe liczne i szczegółowe obowiązki, których niedopełnienie zagrożone jest karami. Nasz test składa się z trzech części: zasadniczej, z pytaniami dotyczącymi przestrzegania przepisów, metryczki, prosimy również o podzielenie się opiniami z zakresu regulacji AML oraz ich stosowania. Każdy uczestnik testu pozna swój rezultat. Skumulowane, anonimowe wyniki zostaną omówione w specjalnym artykule. Co wiesz, a czego nie wiesz o przepisach AML? Sprawdź swoją wiedzę. Zapraszamy!
Przed czym ubezpieczenie OC chroni biuro rachunkowe? Czy księgowi ubezpieczają się na zbyt niskie sumy?

Biura rachunkowe i firmy księgowe najczęściej wybierają ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) zawodowej z sumami gwarancyjnymi na poziomie od 50 do 100 tys. zł – podaje Leadenhall Insurance. W ramach polisy ubezpieczyciel przejmuje od księgowych finansową odpowiedzialność za nieprawidłowości i uchybienia, które popełniają podczas obsługi swoich klientów. Do najbardziej kosztownych pomyłek należą błędy w deklaracjach podatku VAT - poszkodowani klienci mogą obciążyć księgowych odsetkami naliczonymi przez Urząd Skarbowy.

Zapobieganie praniu pieniędzy. Oto niezbędne procedury AML dla biur rachunkowych

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu polega m.in. na stosowaniu tzw. środków bezpieczeństwa finansowego oraz przestrzeganiu wymaganych w tym zakresie procedur. Pierwszym ze stosowanych środków bezpieczeństwa jest identyfikacja klienta i weryfikacja jego tożsamości. Dokonanie tych czynności należy udokumentować.

Jak rozwinąć swoje biuro rachunkowe? 9 pomysłów, które sprawią, że w Twoim biurze pojawi się więcej Klientów

Otworzyłeś biuro rachunkowe lub kancelarię podatkową i masz mało klientów? Jesteś nowy w swojej miejscowości, nikt Cię nie zna, konkurencja od lat działa prężnie, a Ty chciałbyś w końcu zacząć zarabiać? Sprawdź, co możesz zrobić by rozruszać swoją działalność. Przygotowaliśmy niezbędnik z podpowiedziami dla właścicieli biur rachunkowych i kancelarii podatkowych, w którym znajdziesz pomysły na to, co zrobić, by zyskać nowych klientów.

REKLAMA

Obowiązek sporządzania i aktualizacji ogólnej oceny ryzyka prania pieniędzy i finansowania terroryzmu

Każde biuro rachunkowe powinno znać i rozumieć ryzyko prania pieniędzy i finansowania terroryzmu, które może wystąpić w związku z charakterem oraz zakresem prowadzonej przez siebie działalności. Temu celowi służy tzw. ogólna ocena ryzyka. Co ważne dokument ten należy nie tylko sporządzić ale też aktualizować dostosowując go do zmieniających się okoliczności, nie rzadziej niż co dwa lata.

Nawet milion złotych kary. Tych zasad muszą przestrzegać biura rachunkowe

Podmioty prowadzące działalność w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych lub prowadzący księgi podatkowe znajdują się na liście jednostek obowiązanych do stosowania przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (tzw. ustawa o AML). Wiąże się to z szeregiem obowiązków, z których nie każde biuro zdaje sobie sprawę

Uproszczone procedury. Kiedy biuro rachunkowe może je stosować?

Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy  przewiduje łagodniejsze reguły identyfikacji i weryfikacji klientów w ściśle określonych przypadkach. Są to okoliczności, w których ryzyko wystąpienia przestępstwa prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu jest znacząco ograniczone, jeżeli nie całkowicie wyeliminowane. "Uproszczenie" nie zwalnia biura z obowiązków nałożonych przepisami ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Kontakt z państwem trzecim, skomplikowane transakcje? To powinno zaalarmować biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe ma obowiązek stosować wzmożone środki bezpieczeństwa finansowego, jeżeli zajdą okoliczności świadczące o wyższym ryzyku prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu. To biuro ocenia czy takie okoliczności zaszły. Ponadto biuro stosuje wzmożone środki bezpieczeństwa zawsze w przypadkach stosunków gospodarczych lub transakcji związanych z państwem trzecim wysokiego ryzyka, a także gdy klient lub beneficjent rzeczywisty jest osobą zajmującą eksponowane stanowisko polityczne albo członkiem rodziny takiej osoby, czy jej bliskim współpracownikiem.

REKLAMA

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Tych obowiązków księgowość nie może zaniechać

W ramach stosowania środków bezpieczeństwa finansowego wymaganych przepisami o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu biura rachunkowe mają obowiązek identyfikacji oraz weryfikacji danych klientów, osób upoważnionych do reprezentowania klientów oraz tzw. beneficjentów rzeczywistych. Wobec każdej grupy są stosowane odmienne wymogi identyfikacji i weryfikacji.

Czy każde biuro rachunkowe ma obowiązek stosowania przepisów ustawy AML?

AML (Anti-Money Laundering), to przeciwdziałanie praniu pieniędzy. A odpowiedź na pytanie zawarte w tytule, to TAK, każde biuro rachunkowe ma obowiązek stosować przepisy AML.

REKLAMA