REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe technologie zwiększają efektywność biur rachunkowych

SaldeoSMART
SaldeoSMART - zaufany partner w księgowości
Nowe technologie dla biur rachunkowych – jak optymalizować czas i koszty? / Fot. Fotolia
Nowe technologie dla biur rachunkowych – jak optymalizować czas i koszty? / Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W ubiegłym roku miała miejsce deregulacja zawodu księgowego, której zwiększyła konkurencyjność na rynku biur rachunkowych. Jak w związku tym najlepiej zorganizować pracę w księgowości i poprawić swoją konkurencyjność na rynku? To pytanie zadają sobie właściciele biur rachunkowych czy kancelarii doradztwa podatkowego. Nowe rozwiązania, wykorzystujące nowoczesne technologie, pomagają optymalizować pracę, a tym samym oszczędzić czas i pieniądze.

Wymagania rynku po deregulacji

Deregulacja zawodu księgowego doprowadziła do jeszcze większej konkurencyjności na rynku biur rachunkowych. Prężnie rozwijająca się branża księgowa wymaga nie tylko bieżącego śledzenia często zmieniających się przepisów, ale także usprawniania narzędzi, które optymalizują czas pracy księgowego.

REKLAMA

Dlatego współczesny księgowy musi być profesjonalistą, który stale podnosi swoje kompetencje zawodowe, odnajduje się w przepisach, a w pracy sięga po nowoczesne rozwiązania. Wymaga tego nie tylko rynek, ale także coraz bardziej świadomy klient, który oczekuje współpracy z biurem rachunkowym, jako partnerem w biznesie. Chce kontrolować obieg dokumentów i obserwować procesy księgowe.

Zwolnienie z VAT biur rachunkowych - interpretacja ogólna

Automatyczne odczytywanie papierowych faktur – jak to działa?

Światowe trendy w księgowości wskazują na odejście od tradycyjnego, papierowego obrotu dokumentami, na rzecz księgowości on-line. Ważne są już nie tylko programy księgowe, ale także dedykowane aplikacje. Jak się dostosować i nie wypaść z rynku? Jak stawić czoło konkurencji i nie zostać z tyłu? Jak obsługiwać więcej klientów, mając ograniczone zasoby ludzkie?

Na polskim rynku dostępne są rozwiązania, które zmieniają jakość pracy księgowych, a tym samym zwiększają efektywność biur rachunkowych. Papierowe faktury odchodzą powoli do lamusa. Wprowadzanie danych z faktur do programu księgowego, dekretowanie i księgowanie – to mozolny proces, który pochłania sporo czasu, i nie wykorzystuje w pełni potencjału zespołu księgowego. Innowacyjna technika OCR, czyli Optical Character Recognition, pozwala przetworzyć graficzny obraz do postaci tekstowej i w inteligentny sposób nie tylko odczytać, ale i przeanalizować polskie i zagraniczne faktury. Pozwala na wyeksportowanie ich do pliku i import w programie księgowym używanym w biurze. Aplikacja spośród odczytanych informacji z faktury wyszukuje te dane, które należy wprowadzić do programu księgowego: daty wystawienia, dostawy, termin płatności, numer dokumentu, dane kontrahenta oraz podsumowanie faktury wg stawek VAT.

Dzięki temu można znacznie zoptymalizować czas pracy, wyeliminować błędy oraz usprawnić archiwizację i obieg dokumentów. Praca zdecydowanie zyskuje na jakości.

Polecamy: Ustawa o rachunkowości z komentarzem do zmian (książka)


SaldeoSMART to ewolucja w księgowości. Dzięki temu rozwiązaniu można ograniczyć koszty związane z przetwarzaniem dokumentów nawet do 50%. Biura rachunkowe, które zdecydowały się na wprowadzenie tego rozwiązania nie wyobrażają sobie już powrotu do papierowego obrotu dokumentów. Elektroniczna księgowość to naturalna ścieżka rozwoju w tym segmencie rynku. – komentuje Krzysztof Wojtas, prezes firmy BrainSHARE IT Sp. z o. o., producenta aplikacji do odczytywania papierowych faktur SaldeoSMART.

Deregulacja zawodu księgowego niebezpieczna dla przedsiębiorców

Standardy rynkowe – większa konkurencyjność

Lepsze zaplecze technologiczne biura rachunkowego podnosi konkurencyjność na rynku. Poszerzenie oferty biura o nowe narzędzia, takie jak m.in. dostęp on-line do archiwum dokumentów 24 godziny na dobę, zdecydowanie podnosi wartość biura rachunkowego i pomaga sprostać oczekiwaniom współczesnego klienta.

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Autopromocja

REKLAMA

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Biura rachunkowe
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Postanowienia noworoczne 2024. Co drugi Polak porzuca je przed 1 kwietnia, ale reklamy w Internecie wciąż mu je przypominają

  Połowa Polek i Polaków podjęła postanowienia noworoczne 2024, ale połowa z tej połowy zrezygnuje z nich w ciągu trzech miesięcy. Nie będą mogli jednak tak łatwo o nich zapomnieć, bo reklamy w Google wciąż będą ich zachęcać do fitness, diety albo suplementów.

  Składka zdrowotna ryczałtowców w 2024 roku [Kwoty, podstawy wymiaru]

  Jaka jest wysokość składek zdrowotnych płaconych w 2024 roku przez przedsiębiorców opodatkowanych ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych? Jakie są podstawy wymiaru tych składek?

  Czy będą nowe przepisy dot. księgowych i biur rachunkowych? Ministerstwo Finansów zapowiada drobne zmiany i dalsze analizy

  Ministerstwo Finansów opublikowało raport podsumowujący prekonsultacje dotyczące przyszłości i ewentualnej regulacji zawodu księgowego oraz usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych (tj. prowadzenia biura rachunkowego). Raport ten podsumowuje opinie zgłoszone w toku prekonsultacji i - jak deklaruje resort - zostanie wykorzystany w dalszych pracach analitycznych Ministerstwa Finansów. W tym momencie Ministerstwo nie planuje podjąć prac legislacyjnych zmierzających do regulacji zawodu księgowego. Natomiast już teraz Ministerstwo zapowiada dalsze prace nad opracowaniem projektu zmian przepisów o rachunkowości o charakterze usprawniającym obecny system, w szczególności w zakresie przepisów dotyczących ubezpieczenia OC od wykonywanych usług księgowych.

  Outsourcing w księgowości to przede wszystkim przejmowanie procesów

  Na czym może dziś polegać outsourcing usług księgowych? Czy skorzystanie z takiego rozwiązania może rzeczywiście polepszyć sytuację firmy?

  REKLAMA

  Świąteczne życzenia dla księgowych

  Święta Bożego Narodzenia to czas radości, spokoju i refleksji. Jest to również okazja, aby podziękować tym, którzy przez cały rok ciężko pracują, w tym księgowym, którzy są nieodłączną częścią każdej firmy. W tym artykule skupimy się na tym, czego księgowa lub księgowy może sobie życzyć w tym wyjątkowym okresie, biorąc pod uwagę specyfikę ich zawodu.

  Ile zarabiają kobiety w sektorze finansowym (banki, księgowość, ubezpieczenia)? Luka płacowa nadal istnieje

  Z danych Eurostatu wynika, że luka płacowa w Polsce wynosi 4,5 proc. W sektorze prywatnym stanowi 12,9 proc., podczas gdy w sektorze publicznym tylko 2,3 proc. Sektor finansowy również należy do branż, w których kobiety wciąż zarabiają mniej od mężczyzn. W 4. edycji badania „Kobiety w Finansach” przeprowadzonego przez Antal wraz z CFA Society Poland, we współpracy z Bankiem BPH i Izbą Zarządzających Funduszami i Aktywami (IZFiA) tylko 45 proc. respondentów wskazało, że pracodawcy zapewniają równość wynagrodzeń na tych samych stanowiskach bez względu na płeć.

  Kto powinien już dziś zacząć testować wystawianie e-faktur? Komunikat MF

  MF informuje w komunikacie: Od 1 stycznia 2022 r. podatnicy mogą dobrowolnie korzystać z Krajowego Systemu e-Faktur. Warto już dziś zacząć działać w tym systemie, żeby dobrze przygotować się do obowiązkowego e-fakturowania od 1 lipca 2024 r. Podobne rozwiązania standaryzujące system wystawiania faktur są wprowadzane w różnych krajach na całym świecie. MF i KAS rozpoczynają ogólnopolski cykl spotkań on-line mający przybliżyć główne założenia KSeF.

  Kilkuset uczestników Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych przez dwa dni rozmawiało o przyszłości branży, zmianach przepisów prawa i nowoczesnych technologiach!

  Czy „kreatywna księgowość” jest dozwolona? Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w pracy księgowego? Jak być na bieżąco z ciągłymi zmianami przepisów prawa? Te i wiele innych tematów z zakresu rachunkowości i księgowości omawiano podczas tegorocznej edycji MKBR, która przyciągnęła 300 osób związanych z sektorem rachunkowo-księgowym.

  REKLAMA

  Od jakiej kwoty pełna księgowość w 2024 roku?

  Obowiązek prowadzenia pełnych ksiąg rachunkowych w 2024 roku zależy od limitu przychodów za rok obecny. Konieczność prowadzenia ksiąg powstanie po przekroczeniu kwoty 9 218 200 zł. Zdecydował o tym kurs euro z 2 października br.

  IV Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych [GALERIA ZDJĘĆ]

  IV Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych odbył się w dniach 26-27 października 2023 r. Przedstawiamy galerię zdjęć z tego wydarzenia.

  REKLAMA