reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Biura rachunkowe > Prowadzę biuro rachunkowe > Nowe technologie zwiększają efektywność biur rachunkowych

Nowe technologie zwiększają efektywność biur rachunkowych

W ubiegłym roku miała miejsce deregulacja zawodu księgowego, której zwiększyła konkurencyjność na rynku biur rachunkowych. Jak w związku tym najlepiej zorganizować pracę w księgowości i poprawić swoją konkurencyjność na rynku? To pytanie zadają sobie właściciele biur rachunkowych czy kancelarii doradztwa podatkowego. Nowe rozwiązania, wykorzystujące nowoczesne technologie, pomagają optymalizować pracę, a tym samym oszczędzić czas i pieniądze.

Wymagania rynku po deregulacji

Deregulacja zawodu księgowego doprowadziła do jeszcze większej konkurencyjności na rynku biur rachunkowych. Prężnie rozwijająca się branża księgowa wymaga nie tylko bieżącego śledzenia często zmieniających się przepisów, ale także usprawniania narzędzi, które optymalizują czas pracy księgowego.

Dlatego współczesny księgowy musi być profesjonalistą, który stale podnosi swoje kompetencje zawodowe, odnajduje się w przepisach, a w pracy sięga po nowoczesne rozwiązania. Wymaga tego nie tylko rynek, ale także coraz bardziej świadomy klient, który oczekuje współpracy z biurem rachunkowym, jako partnerem w biznesie. Chce kontrolować obieg dokumentów i obserwować procesy księgowe.

Zwolnienie z VAT biur rachunkowych - interpretacja ogólna

Automatyczne odczytywanie papierowych faktur – jak to działa?

Światowe trendy w księgowości wskazują na odejście od tradycyjnego, papierowego obrotu dokumentami, na rzecz księgowości on-line. Ważne są już nie tylko programy księgowe, ale także dedykowane aplikacje. Jak się dostosować i nie wypaść z rynku? Jak stawić czoło konkurencji i nie zostać z tyłu? Jak obsługiwać więcej klientów, mając ograniczone zasoby ludzkie?

Na polskim rynku dostępne są rozwiązania, które zmieniają jakość pracy księgowych, a tym samym zwiększają efektywność biur rachunkowych. Papierowe faktury odchodzą powoli do lamusa. Wprowadzanie danych z faktur do programu księgowego, dekretowanie i księgowanie – to mozolny proces, który pochłania sporo czasu, i nie wykorzystuje w pełni potencjału zespołu księgowego. Innowacyjna technika OCR, czyli Optical Character Recognition, pozwala przetworzyć graficzny obraz do postaci tekstowej i w inteligentny sposób nie tylko odczytać, ale i przeanalizować polskie i zagraniczne faktury. Pozwala na wyeksportowanie ich do pliku i import w programie księgowym używanym w biurze. Aplikacja spośród odczytanych informacji z faktury wyszukuje te dane, które należy wprowadzić do programu księgowego: daty wystawienia, dostawy, termin płatności, numer dokumentu, dane kontrahenta oraz podsumowanie faktury wg stawek VAT.

Dzięki temu można znacznie zoptymalizować czas pracy, wyeliminować błędy oraz usprawnić archiwizację i obieg dokumentów. Praca zdecydowanie zyskuje na jakości.

Polecamy: Ustawa o rachunkowości z komentarzem do zmian (książka)

reklama

Przydatne formularze online

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama
reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Finesia Consulting Sp. z o.o.

Usługi księgowe i kadrowo-płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama