Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Pamela Opoczka

Adwokat Krakowskiej Izby Adwokackiej

Adwokat Krakowskiej Izby Adwokackiej

Prowadzi własną indywidualną Kancelarię Adwokacką z siedzibą w Krakowie.

Specjalizuje się w szeroko pojętych sprawach karnych, jak również w sprawach z zakresu ochrony praw człowieka i obywatela oraz prawa rodzinnego i opiekuńczego.

Ukończyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Krakowie.

Zainteresowana zagadnieniami związanymi z podkulturą więzienną, systemem więziennictwa w Polsce, a także systemem ochrony praw człowieka.

Pracuje w języku polskim i angielskim.

Rodowita Krakowianka. Miłośniczka książek, sztuki, Paryża oraz Grecji.

www.adwokatpamelaopoczka.pl

Zakład karny nie należy do najromantyczniejszych miejsc na zawarcie ślubu. Czasem jednak niestety życie układa swój scenariusz w taki sposób, że sytuacja osobista nie pozwala komuś na zawarcie związku małżeńskiego w warunkach wolnościowych. Czy możliwe jest zawarcie ślubu w więzieniu i jak wygląda taka ceremonia?
Rozstanie pociąga za sobą wiele konsekwencji. Jedną z dość istotnych wówczas kwestii pozostaje decyzja z kim pozostanie wspólne zwierzę.
Zdarza się, że akt oskarżenia nie zostaje doręczony oskarżonemu. Jakie są skutki takiej sytuacji?
Alienacja rodzicielska, czyli utrudnianie kontaktów z dzieckiem przez rodzica to ważny problem. Co można zrobić w takiej sytuacji?
Przykłady głośnych zachowań można w zasadzie mnożyć. Co można zrobić, gdy uciążliwi sąsiedzi pozostają głusi na nasze prośby?
Monitoring na posesji może nam przysporzyć wielu problemów natury prawnej. Warto pamiętać o przepisach dotyczących ochrony danych osobowych.
Czy i od kogo można żądać odszkodowania za wypadek na basenie? Kwestię odpowiedzialności należy wywodzić z Kodeksu cywilnego.
Jak do jazdy dzieci w przodzie oraz do jazdy bez fotelika odnosi się prawo o ruchu drogowym? Oto aktualne zasady.
Stealthing to pojęcie dość nowe. Czy potajemne zdejmowanie prezerwatywy przez mężczyznę w trakcie stosunku i celowe jej uszkadzanie jest karalne?
„Świadek koronny” jest pojęciem dość znanym. Zazwyczaj ludziom kojarzy się, że przysługują mu „jakieś korzyści”.
Zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej? Brzmi dosyć poważnie. Jednak dla przypisania komuś tego przestępstwa, musi zostać spełnionych więcej przesłanek niż może się wydawać.
Jakie kary przewidziano za przestępstwo niealimentacji? Kiedy można stwierdzić, iż sprawca uchyla się od obowiązku alimentacyjnego?
Jazda pod wpływem alkoholu z możliwością złagodzenia odpowiedzialności? Wymiar kary może się zmieniać m.in. w zależności od stopnia zawartości alkoholu w organizmie kierowcy.
Groźba karalna musi spełniać pewne warunki. Przykłady z orzecznictwa pokazują, iż potraktowanie przez sąd użytych słów jako gróźb nie jest oczywiste.