REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Piotr Nowak

Dziennikarz, reporter, prezenter. Absolwent Uniwersytetu im. Adama MIckiewicza w Poznaniu. Miłośnik psów. Pływak długodystansowy. W ramach pasji komentuje mecze piłkarskie.

Komornik bezradnie rozkłada ręce. Egzekucja jest niemożliwa. Revolut skardł już serca czterech milionów Polaków. Część z nich to dłużnicy. Teraz jednak wyrosła mu konkurencja. Do gry wchodzi aplikacja Zen, której funkcje są podobne do Revoluta.
Egzekucja z konta Revolut jest praktycznie niemożliwa. Na czym polega problem komorników? Czy klienci aplikacji w Polsce mogą korzystać z polskich numerów IBAN? Czy Revolut podlega pod polskie prawo? Czy ma swój oddział w Polsce?

REKLAMA

Jak długo Revolut będzie niedostępny dla polskich komorników? Kiedy będzie możliwe zajęcie środków z konta w aplikacji? Czy Revolut należy do systemu OGNIVO? Wszystko, co chcielibyście wiedzieć na temat egzekucji komorniczej z popularnej aplikacji wyjaśnia Michał Grabowski, prawnik, który brał udział w uruchomieniu Revoluta w Polsce.
To pytanie zadają sobie miliony polskich dłużników? Czy komornik może wejść na konto w Revolut? Czy Revolut należy do systemu Ognivo? W programie Gość Infor.pl odpowiedzi na te pytania udzielił Michał Grabowski, prawnik, specjalista od fintechów.

REKLAMA

Ile powinien zarabiać nauczyciel? Ilu nauczycieli porzuca pracę w zawodzie? Jak powinny wyglądać zasady ustalania wysokości pensji nauczycieli? Rozmówczynią Piotra Nowaka w programie Gość Infor.pl była Urszula Woźniak, wiceprzewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Czy aplikacja Revolut zapewnia ochronę przez komornikiem? Czy popularna platforma fintechowa jest częścią systemu Ognivo? Najnowsze wieści powinny zainteresować wszystkich dłużników w Polsce.
Czy wprowadzenie zakazu używania smartfonów w szkołach ma sens? W jaki sposób social media wykorzystują nasze słabości i kradną naszą uwagę? Co mają wspólnego z hazardem? Jak możemy oswoić nowe technologie?
Zwrot kaucji przez właściciela mieszkania to często stresowy moment dla lokatorów. Bardzo często bazują oni na przekonaniach, które nie mają potwierdzenie w obowiązującym prawie. Kiedy kaucja za mieszkanie przepada? Czy właściciel może nie oddać kaucji, gdy wypowiemy umowę? Za jakie zniszczenia może zabrać część wpłaconej kwoty? W jakim terminie musi się rozliczyć z lokatorem?
A gdyby tak zastąpić 800+, babciowe, zasiłki opiekuńcze, rentę socjalną i inne świadczenia jednym uniwersalnym świadczeniem, które otrzymywałby każdy obywatel w wieku produkcyjnym? O co chodzi o idei dochodu podstawowego i ile by taki program kosztował? Rozmówcą Piotra Nowaka w programie Gość Infor.pl był dr Maciej Szlinder, ekonomista, filiozof, prezes Polskiej Sieci Dochodu Podstawowego.
Czy Revolut został włączony do systemu OGNIVO? Czy pieniądze na koncie w Revolut są widoczne dla komornika? Czy może on zająć środki z aplikacji? Jesteśmy zasypywani masą nieprawdziwych informacji, dlatego postanowiliśmy zapytać eksperta.
Co trzeba zrobić, by mieszkania w Polsce były tańsze? Czy państwo powinno budować mieszkania? Czy podatek katastralny to dobry pomysł? Wyjaśnia dziennikarz ekonomiczny i autor podcastu Ekonomia i Cała Reszta - Kamil Fejfer.
Od 1 stycznia 2025 roku wzrosła w Polsce płaca minimalna. Najniższa krajowa wynosi obecnie 4666 zł brutto. To ważna informacja dla dłużników alimentacyjnych zarabiających najniższą krajową, również dla pracujących w niepełnym wymiarze godzinowym.
Czy czekają nas podwyżki na rynku nieruchomości? Czy mieszkania w Polsce są drogie, a może tylko nam się tak wydaje? Co powoduje wzrost cen? Odpowiedzi na te pytania poznacie w wywiadzie z ekspertem. Rozmówcą programu Gość Infor.pl był Maciej Gołębiewski, ekspert ds. rynku nieruchomości, autor popularnego kanału na YouTube.
Czy złoto zdrożeje w 2025 roku? Co wpływa na kurs kruszcu? Jaka będzie cena złota w 2026 roku? Przedstawiamy prognozę w oparciu o opinię ekspertów.
Polska wydaje 136 mld zł na bezpośrednie świadczenia pieniężne. Płacimy coraz wyższe odsetki od długu publicznego, mamy za mało inwestycji. Gość Infor.pl, Prof. Paweł Wojciechowski proponuje, by program Rodzina 800+ zastąpić świadczeniem wspierającym rodziny o najniższym statusie materialnym.
Branża gastronomiczna - jakie są w niej warunki pracy? Umowa o pracę - czy można ją dostać pracując w gastro? W programie Gość Infor.pl kwestie te wyjaśnia Grzegorz Janoszka, demaskator nieprawidłowości na polskim rynku pracy.
Jak Polska może stać się liderem wzrostu gospodarczego w Europie? Czy płaca minimalna zabija klasę średnią? Czy umowa z Mercosurem jest zagrożeniem, a może szansą dla Polski? Czy Polska zyska na prezydenturze Trumpa i niestabilnym świecie? Gość Infor.pl - prof. Marcin Piątkowski.
Ile zarabia w Polsce aktorka? Jak wygląda życie aktorów i aktorek? Co powoduje wypalenie zawodowe? W czym praca sprzątaczki jest lepsza od pracy aktorki? Wyjaśnia Wiktoria Wolańska, aktorka i sprzątaczka, w rozmowie z Piotrem Nowakiem. 
Polska igra z ogniem. Za mało środków przeznaczamy na administrację publiczną, nie doceniamy fachowców pracujących w spółkach zarządzających infrastrukturą krytyczną, narażając się w ten sposób na poważne zagrożenia. 
Ograniczenie wysokości świadczenia - z 800 do 500 złotych oraz wprowadzenie progu dochodowego, od którego świadczenie by obowiązywało. To pomysł Piotra Szumlewicza, przewodniczącego związku zawodowego Związkowa Alternatywa, a także kandydata na prezydenta RP w 2025 roku. 

REKLAMA