REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Piotr Nowak

Dziennikarz, reporter, prezenter. Absolwent Uniwersytetu im. Adama MIckiewicza w Poznaniu. Miłośnik psów. Pływak długodystansowy. W ramach pasji komentuje mecze piłkarskie.

Kto straci, a kto zyska na przywróceniu handlu w niedziele? Jak dostęp do aborcji zmieni życie polskich kobiet? Kto będzie beneficjentem wyższej kwoty wolnej od podatku? Czy wiek emerytalny kobiet i mężczyzn powinien zostać zrównany? Jak dyrektywa budynkowa zmieni Polskę? 
644,24 zł - tyle może zyskać pracownik, który przepracuje cztery niedziele handlowe w miesiącu, jeśli wprowadzona zostanie zasada dwukrotności obowiązującej stawki. To dla zatrudnionych w sieciach handlowych całkiem poważna kwota, gdyż często zarabiają oni najniższą krajową - 4242 zł brutto (3221,98 zł na rękę). 

REKLAMA

System dozoru elektronicznego umożliwia skazanym na pozbawienie wolności odbywanie kary w domu. Skazani mogą opuszczać miejsce zamieszkania, udając się m.in do pracy, czy załatwiać sprawy urzędowe. Kto może ubiegać się o odbycie kary w systemie dozoru elektronicznego? Jakie wymogi musi spełnić osadzony, który chce wyjść na tzw. bransoletę? 
Dziecko nie musi być chore, jeśli chcesz wziąć na opiekę nad nim wolne w pracy. To prawo pracownika wynikające z art. 188 Kodeksu pracy. Ile dni w roku przysługuje pracownikowi na opiekę nad zdrowym dzieckiem? Czy wolne na opiekę nad dzieckiem może wziąć ojciec, czy tylko matka? Czy pracodawca może odmówić wolnego na opiekę nad dzieckiem? 

REKLAMA

Lotnisko im. Fryderyka Chopina może w sierpniu 2024 r. ustanowić nowy rekord obsłużonych pasażerów. Liczba planowanych przylotów już teraz jest wyższa o 339 proc. niż w 2023 roku. To efekt wielkiego zainteresowania koncertem Taylor Swift. Amerykańska piosenkarka, oprócz uwielbienia fanów, ściąga jednak również głosy krytyki. 

REKLAMA