REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Egzekucja komornicza z Revolut? Ujawniamy ile było takich przypadków

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Revolut karta
Komornik i Revolut - jak to wygląda?
Piotr Nowak
INFOR

REKLAMA

REKLAMA

Czy komornik może wejść na konto w Revolut? Czy możliwa jest skuteczna egzekucja komornicza z konta w aplikacji? Co o tym wszystkim myślą komornicy? Zapytaliśmy o to rzecznika prasowego Krajowej Rady Komorniczej. Piotr Nowak rozmawiał z Przemysławem Małeckim w programie Gość Infor.pl.

Ile osób unika komornika?

REKLAMA

Niespłacone długi są w Polsce poważnym problemem. Z danych BIG Monitor wynika, że 2,5 miliona naszych rodaków ma niespłacone w terminie zobowiązania na łączną kwotę 84,1 mln złotych. To niemal trzykrotność budżetu Warszawy.

Jak powiedział w programie Gość Infor.pl Przemysław Malecki, rzecznik prasowy Krajowej Rady Komorniczej, jedynie 25 proc. długów jest skutecznie odzyskiwanych przez komorników. Można więc oszacować, że 1,85 mln osób skutecznie unika spłaty swoich zobowiązań.

Revolut skutecznie chroni przed komornikiem?

Z aplikacji litewskiego banku Revolut korzysta z Polsce już 4 mln osób. Każdego roku liczba użytkowników rośnie o 1 mln. Skąd ta popularność? W pewnym stopniu wynika z przeświadczenia, że Revolut umożliwia ukrycie pieniędzy przed organami egzekucyjnymi.

Ile w tym prawdy? Przemysław Małecki przyznał, że problem ma miejsce. - Nie możemy mówić o wielkiej skali problemu. Na pewno część dłużników przechowuje tam swoje środki. Komornik może działać tylko na terenie kraju, a więc jeśli rachunek jest prowadzony za granicą, nie możemy prowadzić egzekucji. Jeżeli ktoś nieuczciwy przechowuje środki na Revolucie, jest poza naszym zasięgiem - przyznał rzecznik prasowy Krajowej Rady Komorniczej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czy Revolut należy do systemu OGNIVO?

Revolut korzysta w Polsce rachunków wirtualnych, które są udostępniane przez Aion Bank. Litewski bank otwiera rachunek rozliczeniowy u swojego parnera, korzystając z wygenerowanych przez niego numerów IBAN - są one przydzielane poszczególnym klientom Revoluta. Zchemat zwany wirtualnym IBAN-em, oznacza, że rachunki póki co nie są widoczne w systemie OGNIVO, ponieważ Revolut jest bankiem, który ma licencje litewską.

Skuteczna egzekucja z Revolut? Ile było takich przypadków?

Czy istnieje procedura, z której mogą skorzystać polscy komornicy, aby przeprowadzić egzekucję ze środków dłużnika zgromadzonych na rachunku Revolut? Skoro nie da się standardowymi środkami - przez system OGNIVO, to czy istnieje może inna, okrężna, ale potencjalnie skuteczna droga?

Przemysław Małecki, rzecznik Krajowej Rady Komorniczej odpowiedział krótko: - Nie słyszałem o takiej drodze i takim przypadku. W chwili obecnej egzekucji prowadzić nie możemy i takiej egzekucji przeprowadzić nie możemy - powiedział

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jest decyzja w sprawie obłożenia podatkiem singli i tych, którzy mają jedno dziecko. Zapłacą karę za bezdzietność?

Czy single i ci, którzy mają jedno dziecko zapłacą wyższe podatki? Pomysł wprowadzenia tzw. „bykowego” wrócił do debaty publicznej i trafił do Sejmu w formie petycji. Posłowie, którzy propozycję rozpatrywali, jednogłośnie stwierdzili, co dalej z wnioskiem. Jak zapadła decyzja. Czy sprawie zostanie nadany dalszy bieg?

Doręczenia w postępowaniu administracyjnym. Co się zmieniło od 13 lipca 2025 r.?

Nowe przepisy dotyczące doręczeń wypełniają lukę, która istniała w dotychczasowej regulacji. Czy doręczanie pism przez organy będzie łatwiejsze?

Hołownia chce badać posłów alkomatem. Projekt ustawy po incydentach w Sejmie

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia przygotował projekt ustawy, który umożliwi marszałkowi zlecenie badania alkomatem posła podejrzewanego o nietrzeźwość w czasie obrad. "Kończymy tolerowanie pijanych posłów" – zapowiedział. Projekt ma być odpowiedzią na incydenty, do których dochodziło już kilkukrotnie.

Samochód dla niepełnosprawnego. Jak przystosować? Ile to kosztuje? Czy PFRON to finansuje?

Jak wygląda samochód dla osób z niepełnosprawnością? Jak można go zakupić lub przerobić na potrzeby niepełnosprawnego kierowcy, lub pasażera? Czy PFRON oferuje na to dofinansowanie i jakie są dostępne ulgi podatkowe? W najnowszym przewodniku na 2025 rok omawiamy najważniejsze zagadnienia związane z adaptacją samochodu: od kosztorysu, przez formalności, aż po pomoc finansową ze strony państwa.

REKLAMA

31 lipca to ostatni dzień, żeby zyskać wyrównanie! Kto nie zdąży, ten straci nawet kilkaset złotych!

Od 1 lipca 2025 ZUS rozpoczął wypłaty nowego świadczenia – tzw. renty wdowiej, czyli możliwości łączenia własnej emerytury lub renty z rentą rodzinną. Aby otrzymać świadczenie już za lipiec, trzeba złożyć wniosek w terminie do 31 lipca 2025 roku. Inaczej przepadnie nawet kilkaset złotych!

Budujesz? Możesz zapłacić VAT później. Sprawdź, jak to zrobić zgodnie z prawem

Dzięki wyrokowi TSUE firmy budowlane mogą legalnie przesunąć termin zapłaty VAT – nawet o kilka miesięcy. Wystarczy dobrze skonstruowana umowa i protokół odbioru. To rozwiązanie, które realnie poprawia płynność finansową przedsiębiorców.

Renta wdowia nie dla wszystkich. ZUS masowo odmawia wypłat – powody budzą kontrowersje

Choć renta wdowia miała poprawić sytuację seniorów po stracie małżonka, wiele osób słyszy od ZUS „nie”. Powód? Często szokujący – za wysoka emerytura, zbyt wczesne przejście na rentę rodzinną, a nawet ponowne małżeństwo. Nowe świadczenie okazuje się pułapką dla tysięcy wnioskodawców. Sprawdź, kto i dlaczego nie dostanie ani złotówki.

BGK chce ściśle współpracować z KAS

Bank Gospodarstwa Krajowego chce dołączyć do elitarnego grona najbardziej zaufanych podatników w Polsce. Planuje przystąpić do Programu Współdziałania z Krajową Administracją Skarbową, którego celem jest budowanie transparentnych relacji z organami podatkowymi oraz zapewnienie większej pewności i bezpieczeństwa w zakresie rozliczeń podatkowych.

REKLAMA

Więcej nauczycieli z prawem do świadczenia kompensacyjnego? Teraz to przeciętnie prawie 4200 zł

Z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, iż w maju 2025 r. nauczycielskie świadczenie kompensacyjne pobierało 10,8 tys. osób. Sejm pracuje nad zmianą w przyznawaniu kompensówek, tak aby mogło je pobierać więcej osób. Jak jest obecnie?

Dodatek dopełniający do renty socjalnej w 2025 roku – komu przysługuje i jak go otrzymać?

Od 1 stycznia 2025 r. osoby pobierające rentę socjalną mogą otrzymać nowe świadczenie: dodatek dopełniający. Przysługuje on osobom całkowicie niezdolnym do pracy i jednocześnie niezdolnym do samodzielnej egzystencji. Ile wynosi dodatek dopełniający netto, dla kogo jest przeznaczony, czy trzeba złożyć wniosek, jakie dokumenty dołączyć i czy świadczenie jest opodatkowane?

REKLAMA