REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Egzekucja komornicza z Revolut? Ujawniamy ile było takich przypadków

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Revolut karta
Komornik i Revolut - jak to wygląda?
Piotr Nowak
INFOR

REKLAMA

REKLAMA

Czy komornik może wejść na konto w Revolut? Czy możliwa jest skuteczna egzekucja komornicza z konta w aplikacji? Co o tym wszystkim myślą komornicy? Zapytaliśmy o to rzecznika prasowego Krajowej Rady Komorniczej. Piotr Nowak rozmawiał z Przemysławem Małeckim w programie Gość Infor.pl.

Ile osób unika komornika?

REKLAMA

Niespłacone długi są w Polsce poważnym problemem. Z danych BIG Monitor wynika, że 2,5 miliona naszych rodaków ma niespłacone w terminie zobowiązania na łączną kwotę 84,1 mln złotych. To niemal trzykrotność budżetu Warszawy.

Jak powiedział w programie Gość Infor.pl Przemysław Malecki, rzecznik prasowy Krajowej Rady Komorniczej, jedynie 25 proc. długów jest skutecznie odzyskiwanych przez komorników. Można więc oszacować, że 1,85 mln osób skutecznie unika spłaty swoich zobowiązań.

Revolut skutecznie chroni przed komornikiem?

Z aplikacji litewskiego banku Revolut korzysta z Polsce już 4 mln osób. Każdego roku liczba użytkowników rośnie o 1 mln. Skąd ta popularność? W pewnym stopniu wynika z przeświadczenia, że Revolut umożliwia ukrycie pieniędzy przed organami egzekucyjnymi.

Ile w tym prawdy? Przemysław Małecki przyznał, że problem ma miejsce. - Nie możemy mówić o wielkiej skali problemu. Na pewno część dłużników przechowuje tam swoje środki. Komornik może działać tylko na terenie kraju, a więc jeśli rachunek jest prowadzony za granicą, nie możemy prowadzić egzekucji. Jeżeli ktoś nieuczciwy przechowuje środki na Revolucie, jest poza naszym zasięgiem - przyznał rzecznik prasowy Krajowej Rady Komorniczej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czy Revolut należy do systemu OGNIVO?

Revolut korzysta w Polsce rachunków wirtualnych, które są udostępniane przez Aion Bank. Litewski bank otwiera rachunek rozliczeniowy u swojego parnera, korzystając z wygenerowanych przez niego numerów IBAN - są one przydzielane poszczególnym klientom Revoluta. Zchemat zwany wirtualnym IBAN-em, oznacza, że rachunki póki co nie są widoczne w systemie OGNIVO, ponieważ Revolut jest bankiem, który ma licencje litewską.

Skuteczna egzekucja z Revolut? Ile było takich przypadków?

Czy istnieje procedura, z której mogą skorzystać polscy komornicy, aby przeprowadzić egzekucję ze środków dłużnika zgromadzonych na rachunku Revolut? Skoro nie da się standardowymi środkami - przez system OGNIVO, to czy istnieje może inna, okrężna, ale potencjalnie skuteczna droga?

Przemysław Małecki, rzecznik Krajowej Rady Komorniczej odpowiedział krótko: - Nie słyszałem o takiej drodze i takim przypadku. W chwili obecnej egzekucji prowadzić nie możemy i takiej egzekucji przeprowadzić nie możemy - powiedział

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zmiana wymiaru czasu pracy. Jaki wymiar urlopu? [Przykłady]

Jak ustalić wymiar urlopu dla pracownika, któremu w trakcie roku kalendarzowego zmieniła się wielkość etatu? Czy przepisy Kodeksu pracy regulują te kwestie?

Wysokość alimentów w 2025 r. według nowej tablicy alimentacyjnej [Przykład]

Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało nową tablicę alimentacyjną. Co istotne, nie ma ona charakteru wiążącego. Jak podkreśla resort, tabele będą narzędziem pomocowym dla sędziów i uczestników postępowania.

2 ważne dodatki z MOPS na rok szkolny 2025/2026 [KRYTERIA]

Rodzice spełniający wymagane kryteria m.in. próg dochodowy mogą otrzymać zasiłek rodzinny, a do niego kilka dodatków. Niektóre z nich dedykowane są dzieciom rozpoczynającym rok szkolny. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać taką pomoc z gminy?

Orzeczenie o niepełnosprawności 2025 - na jakie choroby można dostać orzeczenie o niepełnosprawności?

Orzeczenie o niepełnosprawności to oficjalny dokument, który potwierdza ograniczenia zdrowotne wpływające na codzienne funkcjonowanie. Jego posiadanie daje prawo do wielu form wsparcia – zarówno finansowego, jak i społecznego. W 2025 roku zasady orzekania nie zmieniają się znacząco, ale warto wiedzieć, kiedy można się o nie ubiegać i jakie choroby najczęściej kwalifikują do otrzymania orzeczenia.

REKLAMA

ZUS: renta rodzinna po mężu – ile wynosi i komu przysługuje w 2025 roku?

Czy ZUS wypłaca rentę rodzinną po zmarłym mężu? Komu przysługuje renta rodzinna i ile wynosi w 2025 roku? Jakie warunki musi spełnić wdowa, aby otrzymać świadczenie? Czy renta rodzinna jest opodatkowana, czy można do niej dorabiać i jak długo się ją otrzymuje? Odpowiadamy na wszystkie najczęściej wyszukiwane pytania. Wyjaśniamy też, co zrobić, aby ZUS wypłacił korzystniejsze świadczenie – rentę rodzinną albo emeryturę.

Polacy chcą szybko na emeryturę, ale nie chcą przestać żyć aktywnie. Tylko nieliczni pracują po 60-tce

Choć prawo pozwala łączyć emeryturę z pracą, robi to zaledwie 11,6 proc. Polaków w wieku 50–74 lat. Ponad połowa osób zbliżających się do wieku emerytalnego nie wyobraża sobie dalszej aktywności zawodowej. Eksperci ostrzegają: bez zachęt do pracy po 60. roku życia system emerytalny może się nie utrzymać.

WF z nową podstawą programową od 1 września 2025 r.

Od 1 września 2025 r. w szkołach będzie obowiązywała nowa podstawa programowa w zakresie wychowania fizycznego. Zakłada ona m.in. promowanie zdrowego stylu życia poprzez ruch i zabawę. Co z testami sprawnościowymi?

Masz 60 lat i 25 lat stażu pracy? Taką emeryturę z ZUS dostaniesz

Otrzymanie emerytury zależy nie tylko od osiągnięcia wieku emerytalnego, ale także od spełnienia szeregu innych warunków. Decyzja o przejściu na emeryturę po 25 latach pracy może skutkować otrzymaniem dość niskiej emerytury z ZUS. Jakiej dokładnie? Oto szczegóły.

REKLAMA

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, a można dostawać świadczenie w wysokości trzynastej emerytury CO MIESIĄC. O jaki dodatek chodzi?

W wyniku przeprowadzonych zmian ten dodatek do emerytury został zrównany z minimalną emeryturą, osiągając kwotę 1878,91 zł w 2025 roku. Oznacza to, że beneficjenci tego świadczenia będą otrzymywać kwotę odpowiadającą trzynastej emeryturze. I to co miesiąc. Co to za dodatek? Oto szczegóły. 

Nowe prawo planistyczne 2026: Co oznacza dla właścicieli gruntów rolnych? Ekspert wyjaśnia

Najistotniejszą zmianą wydaje się fakt, iż „dla właścicieli gruntów rolnych tych najlepszych klas bonitacyjnych, położonych poza granicami miast zasadniczo do czasu uchwalenia planu ogólnego nie będzie możliwe uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy, a więc i faktyczne odrolnienie nieruchomości.” – mówi Barbara Pancer w wywiadzie z ekspertem INFOR, [Radca prawny, local partner w warszawskiej praktyce nieruchomości kancelarii Greenberg Traurig].

REKLAMA