REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Bezpieczeństwo, Policja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak przewozić ładunki samochodem?

Samochód (także osobowy) stanowi doskonałe narzędzie do przewozu różnych ładunków – zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym sposób przewozu nie jest jednak zupełnie dowolny. Co i w jaki sposób możemy przewozić samochodem osobowym?

Kredyt przez Internet: zastrzeżenia UOKiK

Kredyt przez Internet został poddany szczegółowej analizie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Wśród ofert kredytów przez Internet UOKiK dopatrzył się wielu nieprawidłowości. Warto wiedzieć, że od 18 grudnia 2011 roku obowiązują nowe zasady udzielania kredytów.

Policyjne podsumowanie Świąt Wielkanocnych

236 wypadków, 21 osób zabitych i 298 rannych – to podsumowanie czterech świątecznych dni na polskich drogach.

Nowe uprawnienia dla weteranów działań poza granicami kraju

W dniu 30 marca weszły w życie przepisy ustawy o weteranach działań poza granicami kraju. Nowe przepisy przyznają weteranom prawa do świadczeń z opieki zdrowotnej oraz pomocy socjalnej.

REKLAMA

Pomoc w urzędach dla osób niesłyszących

Osoby niesłyszące oraz słabosłyszące będą miały ułatwiony dostęp w załatwianiu spraw urzędowych samodzielnie. W instytucjach publicznych zostaną wprowadzone udogodnienia w środkach komunikowania się.

Podjęcie i wykonywanie działalności detektywistycznej

Podjęcie i prowadzenie działalności detektywistycznej wiąże się z szeregiem wymogów formalnych, które muszą spełnić osoby zainteresowane świadczeniem takich usług. Ponadto kandydat na detektywa powinien posiadać odpowiednie predyspozycje psychofizyczne oraz dysponować wiedzą m.in. z zakresu prawa cywilnego, karnego i konstytucyjnego.

Czy po zmarłym policjancie przysługuje zasiłek pogrzebowy?

Po śmierci policjanta, osobie która pokryła koszty pogrzebu przysługuje zasiłek pogrzebowy. Zasiłek przysługuje również po śmierci członka rodziny policjanta. Co do zasady zasiłek pogrzebowy wynosi 4000 zł.

Porysowana szyba – polerować czy wymienić?

Szyby w kilku i kilkunastoletnich samochodach z reguły są porysowane. Często jest to wina kiepskich wycieraczek oraz nieostrożnego skrobania w zimie. Rysy mogą być również spowodowane przez uderzające w nasze auto kamyczki.

REKLAMA

Co wolno rowerzyście na ulicy?

Rowerzysta w Polsce nie jest mile widziany ani na ulicy ani tym bardziej na chodniku. Mimo, iż ma on prawo poruszać się po drogach publicznych tak jak motocykle czy samochody, to często jest obiektem wyzwisk ze strony kierowców. Trzeba jednak pamiętać, że wszystko jest określone kodeksem o ruchu drogowym.

Co musi wiedzieć osoba ubiegająca się o kartę rowerową?

Może się wydawać, że jazda na rowerze to nic trudnego. Utrzymać równowagę potrafi większość z nas, ponieważ uczyliśmy się tego w dzieciństwie. Ale jeśli mamy zamiar poruszać się po ulicach, gdzie obok nas jeździć będą samochody to znajomość przepisów jest bardzo ważna.

Pierwszy motocykl - najgorsze wybory

Motocykle w porównaniu do samochodów są pojazdami, które od samego początku eksploatacji wymagają o wiele więcej od swoich kierowców. O ile w samochodach wsiadamy i jedziemy nie bojąc się o to, że możemy się przewrócić, o tyle poruszając się motocyklem bardzo duże znaczenie ma jego masa, środek ciężkości czy nawet pozycja za kierownicą. Oto krótka lista 10 najmniej rozsądnych pomysłów na pierwszy motocykl.

Wyjazd motocyklem w długą trasę

Jazda motocyklem w dłuższej trasie różni się nieco od jazdy codziennej. Różnice polegają na przygotowaniu motocykla i własnego ciała do takiej podróży.

Najlepszy tor jazdy w zakręcie

Właściwy tor jazdy w zakręcie jest zagadnieniem mającym znaczny wpływ na bezpieczeństwo jazdy motocyklem. Jednoślad jest pojazdem znacznie trudniej sterowalnym w zakręcie niż samochód. Z racji tego przygotowanie do wejścia w łuk powinno być należycie wykonane.

Jak prawidłowo składać się w zakręcie?

Składanie się w zakręcie to czynność mająca na celu przeniesienie ciężaru ciała motocyklisty na jednośladzie w sposób korzystny dla jakości pokonania zakrętu. Należy zastanowić się czy taka technika jazdy w codziennym poruszaniu się po drogach jest wskazana lub przydatna chociaż w najmniejszym stopniu. Postaramy się przybliżyć to zagadnienie i rozwiać wątpliwości.

Technika przeciwskrętu

Przeciwskręt jest jedną z technik jazdy, którą powinien znać każdy szanujący się motocyklista. Pozwala ona na kontrolę motocykla w sytuacjach gdy coś zaskoczy nas na drodze, a zwłaszcza w sytuacjach podbramkowych.

Poruszanie się motocyklem w grupie

Jedną za charakterystycznych cech kultury motocyklowej są wspólne przejażdżki. Aby podczas grupowych wojaży nie wydarzyło się nic złego należy zapoznać się z podstawowymi zasadami poruszania się grupie.

Nocna jazda motocyklem

Zapewne każdy motocyklista kiedyś jechał lub będzie jechał nocą. Warto zadbać o odpowiednie przygotowanie do jazdy po zmroku. Nie chodzi jedynie o ekwipunek, ale także o wiedzę, która pozwoli cało wrócić do domu po nocnej eskapadzie.

Keeway Matrix 50

Sportowy nowoczesny look i stosunkowo mała awaryjność to sekrety sukcesu Matrixa – flagowego jednośladu marki Keeway. Jak na chiński skuter, Matrix cieszy się dobrymi opiniami wśród użytkowników.

Jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą?

Ochrona motocykla przed kradzieżą to sprawa, która spędza sen z powiek niejednemu riderowi. Producenci oferują coraz bardziej zaawansowane technologicznie zabezpieczenia – warto zapoznać się z ich możliwościami.

Jak zabezpieczyć motocykl przed skutkami wywrotki?

Poślizgi, mniej lub bardziej poważne stłuczki, gleby parkingowe – takie sytuacje prędzej czy później przytrafiają się każdemu czynnemu motocykliście. Jak ochronić maszynę przed skutkami kontaktu z asfaltem czy inną nieprzyjazną powierzchnią?

Jak przygotować skuter do sezonu?

Wraz z nadejściem wiosny pojawia się chęć odpalenia nieużywanego od tygodni skutera. Odpowiednie przygotowanie jednośladu do sezonu to podstawa. Nawet jeśli sprzęt pali na zawołanie, nie zapomnijmy o kilku podstawowych czynnościach serwisowych, zanim ruszymy w drogę.

Jak przygotować się do dłuższej trasy?

Podróże na dwóch kółkach dają mnóstwo frajdy i możliwości. Turystyka motocyklowa wymaga jednak przygotowań, które pomogą uniknąć niemiłych niespodzianek na trasie. Jak najlepiej przygotować się do wyjazdu?

Dlaczego opony w motocyklu przedwcześnie się zużywają?

Opony motocyklowe wytrzymują oczywiście znacznie krótsze przebiegi od samochodowych. Częstym problemem jest jednak nadmierne zużycie opon, które już po 5 000 km nadają się do wymiany. Jakie są tego przyczyny? Jak zapobiec szybkiemu zużyciu opon?

Jak transportować motocykl?

Zdarzają się sytuacje, gdy musimy przetransportować motocykl z jednego miejsca do drugiego, a nie możemy po prostu nim pojechać – np. po zakupie maszyny w innym kraju. Jak bezpiecznie transportować motocykl, by go nie uszkodzić?

Motocykl dla kobiety

Widok przedstawicielki płci pięknej na jednośladzie ciągle jeszcze robi wrażenie, ale nikogo już chyba specjalnie nie dziwi. Kobiety, choć widywane są na motocyklach rzadziej, potrafią jeździć równie dobrze, jak mężczyźni. Czy więc pojęcie „kobiecy motocykl” ma w ogóle rację bytu?

W co się ubrać na motocykl?

Strój motocyklowy nie jest tylko kwestią wizualną. Przede wszystkim zapewnia jeźdźcowi bezpieczeństwo, chroni też go przed warunkami atmosferycznymi, a odpowiednio dobrany poprawia komfort jazdy. Jaką kurtkę, spodnie, buty i dodatki wybrać na motocykl?

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie kasku?

Wybór kasku na motocykl to decyzja równie ważna, jak kupno samego jednośladu. Jak dobrać kask tak, by leżał idealnie? Jak znaleźć kompromis pomiędzy oszczędnością a bezpieczeństwem?

Jakie są rodzaje kasków motocyklowych?

Kaski otwarte, integralne, szczękowe, crossowe.. Najróżniejsze marki i ceny. Wybór jest prawie tak samo duży, jak przy zakupie motocykla. Czym się różnią poszczególne kaski na motocykl?

Uprawnienia strażników miejskich wobec kierowców

Od pewnego czasu straż miejska zyskuje coraz więcej uprawnień policji. Kierowców najbardziej irytuje fakt, że najlepiej czują się jako drogówka i najchętniej wykorzystują właśnie te przywileje. Nie ma jednak co się dziwić, gdyż pieniądze które zyskają z takiej działalności, trafiają głównie do kasy miejskiej/gminnej.

Wieszaczki dla dzieci: GALERIA

Wieszaczki dla dzieci muszą być przede wszystkim bezpieczne dla nich, najlepiej jeśli będą wykonane z drewna i pomalowane ekologicznymi farbami. Jednak z punktu widzenia dzieci wieszaczki powinny być atrakcyjne i kolorowe, inaczej mogą dla nich nie istnieć. Zobacz na co możesz pozwolić dziecku.

Od czego zależy długość drogi hamowania samochodu?

Droga hamowania samochodu jest uzależniona od szeregu czynników. Aby nasze auto lepiej wytracało prędkość, należy wiedzieć co ma to największy wpływ.

Jak jeździć w koleinach?

Oprócz dziur są drugim największym utrapieniem kierowcy i każdy je spotkał: koleiny. Tutaj kilka porad co zrobić, aby bezpiecznie przez nie przejechać

Działanie i rodzaje poduszek powietrznych

Jeden z przełomowych wynalazków w dziedzinie bezpieczeństwa biernego w samochodzie - poduszka powietrzna - za rok obchodzić będzie 40–lecie istnienia. W 1973 roku na rynek amerykański wypuszczono pierwszy samochód wyposażony w to innowacyjne rozwiązanie. Był nim Oldsmobile Tornado.

Ilość pijanych kierowców znowu wzrasta

Pijani kierowcy są zmorą polskich dróg. Niestety policyjne statystyki są alarmujące.

Kiedy posiadanie narkotyków w Polsce jest przestępstwem?

Zgodnie z art.62 ust.1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Czy posiadanie narkotyku zawsze będzie karane?

Co wpływa na szybkość reakcji kierowcy?

Kierowcy, którzy nigdy nie mieli wypadku samochodowego reagują na niebezpieczną sytuację na jezdni szybciej od tych, którzy uczestniczyli już w kolizji lub wypadku drogowym. Jakie jeszcze czynniki mają wpływ na szybkość reakcji kierowcy?

Zły stan samochodowych reflektorów przyczyną wypadków?

Po wprowadzeniu ustawy nakazującej jazdę przez całą dobę z włączonymi światłami, można zauważyć jak polscy kierowcy dbają o oświetlenie w samochodach. Niestety nie wygląda to dobrze i dlatego warto jak najwięcej osób uświadamiać, że sprawne światła to bezpieczeństwo na drogach.

Jak właściwie eksploatować akumulator?

Dobór akumulatora i jego prawidłowa obsługa to często nie lada wyzwanie dla właściciela auta. Czy uruchamianie samochodu „na kable” albo „na popych” to zawsze wina samego akumulatora a może jego złej eksploatacji?

Inspekcja drogowa: samorządy chcą mieć u siebie fotoradary

Ponad 200 wniosków z prośbą o ustawienie fotoradarów otrzymał od mieszkańców i władz samorządowych Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Władze stołecznego Wilanowa przekazały GITD dwa fotoradary, które mają stanąć w dzielnicy - to pierwszy taki przypadek w Polsce.

Kradzieże samochodów 2011

Mimo znacznego spadku kradzieży samochodów w ciągu ostatniej dekady policja alarmuje. W roku 2011 wskaźniki przestępczości związanej z kradzieżą samochodów poszły w górę. Prym wiodą uczniowie.

Bateria samodzielnie napełniająca wannę

Bateria samodzielnie napełniająca wannę jest wspaniałym rozwiązaniem w domach, w których są dzieci. Odkąd w łazience jest bateria samodzielnie napełniająca wannę rodzice nie muszą się martwić, że dzieci naleją za dużo wody. Takie rozwiązanie uczy również dzieci jak korzystać z wody w łazience.

Dowód z radaru można zakwestionować

W postępowaniu o wykroczenie drogowe również obowiązuje zasada domniemania niewinności.

Gdzie zgłosić zgon?

Zgłoszenie zgonu jest obowiązkiem prawnym nie tylko członków rodziny. Kto, do jakiego urzędu i w jakim terminie jest zobowiązany do zgłoszenia zgonu?

5 gwiazdek w Euro NCAP dla Audi Q3 i A6

Europejska organizacja konsumencka Euro NCAP, przeprowadzająca testy zderzeniowe nowych aut, wyróżniła Audi Q3 jako najlepsze auto w kategorii „Small Off-Road 4x4”. 5 gwiazdek otrzymała także nowa limuzyna klasy wyższej – model A6.

Mróz na roztocza kurzu domowego

Roztocza giną w niskim temperaturach. Warto wykorzystać mroźną aurę i na jakiś czas usunąć roztocza. Najprostszy sposób to wystawienie pościeli i koców na balkon lub parapet w czasie mrozów.

Zestawy mebli dziecięco-młodzieżowych

Zestawy mebli dziecięco-młodzieżowych sprytnie rozwiązują problemy związane z umeblowaniem pokoi naszych pociech. Zestawy mebli dziecięco-młodzieżowych produkowane są z naturalnego drewna dębowego, bukowego, brzozowego, sosnowego oraz z oklein naturalnych. Każdy zestaw daje możliwość różnorodnej aranżacji wnętrza.

Cofnięcie pozwolenia na broń

W Polsce utrudnione jest uzyskanie pozwolenie na broń. O wiele łatwiej jest jednak utracić już otrzymane pozwolenie. Jakie okoliczności będą upoważniały do odebrania pozwolenia na broń?

Wystrój okien w pokoju dziecka

Wystrój okna w pokoju dziecka powinien być kolorowy. Elementy wystroju okien - zasłony, firanki i rolety – powinny być wielobarwne, najlepiej zdobione motywami, które wprawią malca w dobry humor i rozweselą wnętrze. Należy również zwrócić uwagę na materiały, które powinny być bezpieczne dla dziecka.

Inteligentny System Sterowania Ruchem na Podhalu

Na podhalańskich drogach został uruchomiony Inteligentny System Sterowania Ruchem. Systemem tym objęto drogi w obszarze powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego. Komunikaty na świetlnych tablicach podają kierowcom m.in. czas przejazdu wybraną drogą.

Dywan do pokoju dziecka

Dywan do pokoju dziecka musi być wybrany ze szczególną starannością. Należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest dywan, na jego fakturę, kształt i kolor. Dbałość o szczegóły rozwija w dziecku poczucie estetyki od najmłodszych lat, dlatego dywan nawet do pokoju małego dziecka powinien być gustowny i kolorystycznie miły dla oka.

REKLAMA