REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Biżuteria

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Nowa metoda wyłudzania pieniędzy. Przestępcy szukają chętnych na "klejnoty flipowe"

Na rynku pojawiła się nowa metoda „inwestycyjna”. Oszuści poprzez spółki zawierają umowy sprzedaży tzw. biżuterii flippowej z pewnym zyskiem. W rzeczywistości wartość przedmiotu z reguły jest kilkukrotnie zawyżona. Sprzedawcy często proponują zawarcie umowy komisu, na mocy której mają dokonać dalszej sprzedaży klejnotu, co jednak nie następuje. Następnie klientom proponuje się zawarcie kolejnych umów z innymi podmiotami, np. umowy pożyczki i kolejnej umowy komisu z inną spółką. Dzięki temu moment rozliczenia jest odsunięty w czasie, a podmiot wyłudza w ten sposób dodatkowe pieniądze. Z reguły na zabezpieczenie roszczeń zawierana jest też umowa zastawu na udziałach innej spółki. Warto też dodać, że większość pokrzywdzonych prawdopodobnie jeszcze nie wie lub nie ma pewności, że doszło do oszustwa.

Czy twórca biżuterii i obrazów olejnych może skorzystać z ryczałtu?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że wnioskodawca nie spełnia warunków uprawniających do skorzystania ze zryczałtowanego podatku, ponieważ jego działalność artystyczna nie jest prowadzona w sposób zorganizowany, ciągły, ani nie odpowiada definicji wolnego zawodu zgodnie z przepisami ustawowymi.

Biżuteria wykonywana ręcznie – co powstaje w pracowniach mistrzów jubilerstwa?

Pracownia złotnika to świątynia diamentów, złota, kolorowych klejnotów i niepohamowanej kreatywności. To tutaj mistrz jubilerskiego rzemiosła tworzy biżuterię na każdą okazją, wyrażającą uczucia i dodającą elegancji. Jakie małe złotnicze dzieła sztuki powstają tam, gdzie ciągle pielęgnuje się tradycyjne, ręczne metody obróbki złota, srebra i kamieni? Oto biżuteria, która opuszcza najlepsze atelier jubilerskie.

Czy można zakazać pracownikom noszenia biżuterii

Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją spożywczą. Z tego względu chcemy wprowadzić zakaz noszenia biżuterii w pracy nie tylko w magazynach oraz halach produkcyjnych, ale także w biurze, które nie znajduje się na terenie hali czy magazynu. Czy możemy wydać taki zakaz? Czy będzie to zgodne z przepisami bhp? - pyta Czytelnik z Łowicza.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA