REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Prawo pracy, Wynagrodzenie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Odpoczynek dobowy pracownika a odpoczynek tygodniowy - wyrok TSUE

Odpoczynek dobowy przysługuje pracowniikowi dodatkowo w stosunku do odpoczynku tygodniowego nawet wtedy, gdy poprzedza bezpośrednio odpoczynek tygodniowy Jest tak także w przypadku, gdy ustawodawstwo krajowe przyznaje pracownikom okres odpoczynku tygodniowego dłuższy od okresu wymaganego na podstawie prawa Unii Europejskiej. Tak orzekł Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z 2 marca 2023 r. w sprawie C-477/21 (MÁV-START).

Praca zdalna - czy zmiana prawa słusznie budzi obawy?

Praca zdalna zyskała w okresie pandemii niespotykaną dotąd popularność. W dzisiejszych czasach możliwość pracy zdalnej jest dla pracowników jednym z decydujących czynników podczas wyboru pracodawcy. Choć wprowadzenie do Kodeksu pracy regulacji w tym zakresie było postulowane zarówno przez pracodawców jak i pracowników, to nowe przepisy budzą sporo kontrowersji. Skomplikowane regulacje oraz dodatkowe koszty, które obciążą pracodawców mogą spowodować, że praca zdalna podzieli los swojej poprzedniczki – telepracy – która nie była stosowana na szeroką skalę. Komentuje dr Paweł Łuczak z Wydziału Zarządzania UŁ.

Okazjonalna praca zdalna – maksymalnie 24 dni w roku - od kiedy, ile dni, czy pracodawca może odmówić. Co w przypadku zmiany pracodawcy?

Przepisy nowelizacji kodeksu pracy z 1 grudnia 2022 r., które wejdą w życie 7 kwietnia 2023 r. wprowadzają m.in. tzw. okazjonalną pracę zdalną. Na czym polega ten rodzaj pracy zdalnej? Co z limitem dni pracy zdalnej okazjonalnej w przypadku zmiany pracodawcy? Czy informacja o wykorzystanych dniach tego rodzaju pracy zdalnej powinna się znaleźć w świadectwie pracy?

Zatrudnienie i płace w sektorze przedsiębiorstw w styczniu 2023

Główny Urząd Statystyczny zaprezentował dane o zatrudnieniu i płacach w sektorze przedsiębiorstw w styczniu 2023. Przeciętne uposażenie uległo zmniejszeniu o 446,00 PLN do 6883,96 PLN tj. o 6,1%.

REKLAMA

Nowy Kodeks pracy - podsumowanie zmian 2023

Nowy Kodeks pracy - podsumowanie zmian 2023. Zapraszamy na praktyczne webinarium „Nowy Kodeks pracy - podsumowanie zmian 2023” z gwarantowanym imiennym certyfikatem, które odbędzie się 15 marca 2023 roku. Polecamy!

Odszkodowanie dla pracownika zwolnionego za narkotyki i korzystanie z usług prostytutek w czasie pracy. Wyrok sądu w Holandii

Sąd w Arnhem, na wschodzie Holandii, uznał w środę 22 lutego 2023 r., iż pracownik zwolniony za kupowanie i zażywanie narkotyków w czasie pracy, a także korzystanie z usług prostytutek i dzwonienie na seks-linie ze służbowego telefonu, ma otrzymać od pracodawcy odszkodowanie w wysokości 13 tys. euro - podał dziennik „De Telegraaf”.

Praca zdalna – obowiązki bhp

Nowelizacja Kodeksu pracy wprowadziła pracę zdalną. Są to nowe możliwości dla pracowników i pracodawców, ale również nowe obowiązki. Poniżej przedstawiam najważniejsze zagadnienia bhp jakie należy uwzględnić w pracy zdalnej.

Ile zarabia farmaceuta?

Ile zarabia farmaceuta zależy od stanowiska, lokalizacji, a w wielu wypadkach także i płci.  Dysproporcja płacowa pomiędzy kobietami i mężczyznami farmaceutami zgodnie z najnowszym zestawieniem w 2022 roku – wyniosła 12 proc. 

REKLAMA

Ile zarabia ratownik medyczny i jak wygląda jego praca?

Ile zarabia ratownik medyczny? Ratownik medyczny to ktoś pomiędzy lekarzem a sanitariuszem – wyszkolony do ratowania życia. To niewątpliwie zawód dla osób odpornych na stres i wytrzymałych fizycznie. Niestety wysokość zarobków ratowników medycznych wciąż nie jest adekwatna do obowiązków i odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa. Wielu ratowników dlatego decyduje się na stałą bądź dodatkową pracę w sektorze prywatnym. Ile zarabia ratownik medyczny i jak wygląda jego praca, opisujemy w artykule. 

Ile zarabia lekarz?

Ile zarabia lekarz? Uwarunkowane jest to kilkoma czynnikami m.in. doświadczeniem i stażem pracy. Ponadto na wysokość pensji wpływa to, czy lekarz pracuje w sektorze publicznym, prywatnym, w kraju czy za granicą. W prywatnych klinikach zarobki potrafią sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Czy pracownicy biurowi znają prawo pracy? – wyniki raportu

Co piąty pracownik biurowy w Polsce ocenia swoją znajomość przepisów prawnych jako mierną lub zaledwie dostateczną, wynika z badania portalu pracy. Łącznie niemal 2/3 white collars uważa, że w ich miejscu zatrudnienia przepisy pracy są respektowane, ale jednocześnie prawie 20 proc. czuje, że pracodawca łamie ich prawa . Na kim powinien spoczywać obowiązek edukacji w tym zakresie i na ile bezpiecznie Polacy czują się z obecnymi przepisami? 

Czy pracownicy biurowi znają prawo pracy? RAPORT

Co piąty pracownik biurowy w Polsce ocenia swoją znajomość przepisów prawnych jako mierną lub zaledwie dostateczną, wynika z badania portalu pracy Rocketjobs.pl. Łącznie niemal 2/3 white collars uważa, że w ich miejscu zatrudnienia przepisy pracy są respektowane, ale jednocześnie prawie 20 proc. czuje, że pracodawca łamie ich prawa. Na kim powinien spoczywać obowiązek edukacji w tym zakresie i na ile bezpiecznie Polacy czują się z obecnymi przepisami?

Wynagrodzenie pedagoga specjalnego w liceum - rozdział 80120 czy 80152?

W jakim rozdziale klasyfikacji budżetowej należy ująć wynagrodzenie pedagoga specjalnego w liceum? Czy prawidłowy będzie rozdział 80120 "Licea ogólnokształcące" czy rozdział 80152 "Realizacja zadań wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy dla dzieci i młodzieży w gimnazjach, klasach dotychczasowego gimnazjum prowadzonych w szkołach innego typu, liceach ogólnokształcących, technikach, szkołach policealnych, branżowych szkołach I i II stopnia i klasach dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonych w branżowych szkołach I stopnia oraz szkołach artystycznych"?

Nowe odszkodowanie dla pracowników – kolejne zmiany w KP już coraz bliżej!

Kolejne zmiany w prawie pracy w 2023 r.! Oprócz uprawnień rodzicielskich, zwolnień od pracy z powodu siły wyższej, zmian w umowach na czas określony i na okres próbny – będą wprowadzone zmiany w zakresie dyskryminacji. Pracownicy zyskają dodatkową ochronę w zatrudnieniu – jaką i czy pracodawcy mają się czego obawiać?

Obowiązkowy zwrot kosztów pracy zdalnej, czyli problem pracodawcy i pracownika WIDEO

Praca zdalna została na stałe wprowadzona do Kodeksu pracy. Nowelizacja pozostawia jednak wątpliwości, które staną się problemem dla pracodawców i pracowników. Przykładem jest zwrot kosztów pracy zdalnej.

Praca zdalna - co musi zapewnić pracodawca? PODCAST

Praca zdalna. Pracodawca musi zapewnić pracownikowi niezbędne materiały i narzędzia w tym urządzenia techniczne, żeby on pracę zdalną mógł wykonywać - wskazuje Joanna Rutkowska Dyrektorka HR w agencji zatrudnienia Trenkwalder. PODCAST

Work-life balance to dłuższe urlopy dla rodziców i opiekunów. Od kiedy? WIDEO

Urlopy dla rodziców i opiekunów ulegną wydłużeniu. Termin implementowania przepisów tzw. dyrektywy Work-life balance nie jest jeszcze dokładnie znany. Najprawdopodobniej doczekamy się zmian w prawie jeszcze w 2023 roku.

Praca zdalna i digitalizacja – co nas czeka w 2023 r.?

Praca zdalna w 2023 roku. Ostanie trzy lata to okres wielu dynamicznych zmian na rynku pracy, które znacząco wpływały na sposób prowadzania biznesu. Planowane na początek tego roku nowelizacje mają głównie na celu unormowanie i zabezpieczenie osób pracujących zdalnie. Za tym idą kolejne rozwiązania, zmieniające obraz zatrudnienia w Polsce. Z jakimi trendami HR będziemy mierzyli się w najbliższych kwartałach? Eksperci wskazują cztery najważniejsze kierunki w 2023 r.

Dokumentacja i oświadczenia związane z pracą zdalną – wzory dokumentów dla każdej formy pracy zdalnej WEBINARIUM

Dokumentacja i oświadczenia związane z pracą zdalną. Zapraszamy na praktyczne webinarium „Dokumentacja i oświadczenia związane z pracą zdalną – wzory dokumentów dla każdej formy pracy zdalnej” z gwarantowanym imiennym certyfikatem, które odbędzie się 17 lutego 2023 roku. Webinarium wyjątkowo potrwa aż 1,5 godziny. Polecamy!

Zmieniasz pracę? Możesz dostać nawet 300 zł mniej z ostatniej wypłaty

Zmian podatkowych dotyczących pracowników ciąg dalszy – tym razem dotyczą one osób zmieniających pracę. Od 2023 roku ostatnia pensja od poprzedniego pracodawcy będzie niższa nawet o ponad 300 zł! Nie dotyczy to osób na umowie zlecenie.

Wittkowicz: Podniesienie pensum o cztery godziny to zmniejszenie zatrudnienia o ok. 20–25 proc [WYWIAD]

Jeśli polityka płacowa się nie zmieni, nauczyciele będą sami odchodzić z tego zawodu. Który młody absolwent uniwersytetu lub politechniki przyjdzie pracować za minimalne wynagrodzenie? - mówi Sławomir Wittkowicz, członek prezydium Forum Związków Zawodowych, przewodniczący WZZ „Forum-Oświata”.

Zwolnienie dyscyplinarne i przywrócenie do pracy. Co z prawem do trzynastki?

Dyscyplinarne zwolnienie z pracy a prawo do trzynastki. Czy pracownikowi zwolnionemu dyscyplinarnie i przywróconemu do pracy przysługuje prawo do trzynastki?

Wzrost wynagrodzeń w 2023 r. przez większą część roku będzie niższy od inflacji

Wzrost wynagrodzeń w 2023 r. przez większą część roku będzie niższy od inflacji - oceniają analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Wynagrodzenie za stałą opiekę nad osobą bliską

Czy opieka nad bliskim jest płatna? Czy opieka mieści się w zakresie zwykłego obowiązku alimentacyjnego wobec krewnych i tak zwanych zasad współżycia społecznego? Czy opiekun może żądać zwrotu poniesionych kosztów? Być może będą zmiany w przepisach – RPO i Ministerstwo Sprawiedliwości mają swoje propozycje.

Zatrudnianie dzieci w instytucjach kultury

Zasady zatrudniania osób poniżej 18 roku. Na gruncie obecnie obowiązujących przepisów zatrudnianie dzieci jest co do zasady niedopuszczalne. Czy zakaz ten ma bezwzględny charakter? Czy w ramach realizacji swoich zadań instytucje kultury mają możliwość powierzania wykonywania pracy dzieciom? Jakich formalności należy dopełnić w takich sytuacjach? Na te i inne pytania odpowiadamy w tekście.

Jak przygotować digitalizację działów HR?

Nowelizacje przepisów regulujące pracę zdalną, które prawdopodobnie wejdą w życie 1 kwietnia br. obligują pracodawcę do zachowania ciągłości procesów kadrowych. W takim i w wielu innych przypadkach, wymagających komunikacji z działem HR narzędzia cyfrowe są niezbędne. Digitalizacja procesów HR staje się dzisiaj koniecznością.

Przewodniczący PFON pozytywnie o nowelizacji kodeksu pracy dot. pracy zdalnej

Rozwiązania przyjęte w nowelizacji kodeksu pracy, dotyczące pracy zdalnej, wpłyną pozytywnie na aktywność zawodową osób wspierających na co dzień osoby z niepełnosprawnościami - powiedział PAP dr Krzysztof Kurowski, przewodniczący Polskiego Forum Osób z Niepełnosprawnościami.

Dniówki w transporcie – rozliczenie w 2023 r.

Dniówki w transporcie nie są łatwym zapisem w umowie. Rozliczanie wynagrodzenia kierowcy w transporcie międzynarodowym, od czasu wprowadzenia zmian w lutym 2022 roku, budzi wiele wątpliwości. Wyzwaniem jest prawidłowe rozliczenie wynagrodzenia i przekazanie kierowcy informacji, ile faktycznie zarobi w danym miesiącu. 

Jak rozliczyć dniówki kierowców zgodnie z przepisami w 2023 r.?

W jaki sposób wynagrodzenie w formie dniówek, na które umawia się przedsiębiorca z pracownikiem, prawidłowo wprowadzać w dokumentacji pracowniczej tak, żeby było zgodne z polskimi i europejskimi przepisami? 

Dniówka kierowcy - rozliczenie w 2023 roku

Rozliczanie wynagrodzenia kierowcy w transporcie międzynarodowym, od czasu wprowadzenia zmian w lutym 2022 roku, budzi wiele wątpliwości i dla polskich przedsiębiorców stanowi jedno z kluczowych wyzwań w prowadzeniu biznesu. Dzisiaj większość przedsiębiorstw w pełni dostosowała się do przepisów w taki sposób, że lista płac zawiera nie tylko te wymagane przepisami prawa składniki, ale także dodatkowe premie i nagrody, które pozwalają dojść do oczekiwanego wynagrodzenia netto dla kierowcy. Wyzwaniem jest jednak prawidłowe rozliczenie wynagrodzenia i przekazanie kierowcy informacji, ile faktycznie zarobi w danym miesiącu. Rynek sam znalazł rozwiązanie i wśród pracodawców często spotykaną praktyką stało się podawanie kierowcom kwoty, jaką otrzymają za każdy dzień spędzony w trasie. W jaki sposób wynagrodzenie w formie dniówek, na które umawia się przedsiębiorca z pracownikiem, prawidłowo wprowadzać w dokumentacji pracowniczej tak, żeby było zgodne z polskimi i europejskimi przepisami? Czy są narzędzia, które te wyliczenia usprawniają i automatyzują? Na te pytania odpowiada ekspert Grupy Inelo, Mateusz Włoch.

Płace w sektorze przedsiębiorstw. Przeciętne uposażenie wynosi 7329,96 PLN

Przeciętne uposażenie w grudniu 2022 roku okazało się o 685,57 PLN i 10,3% wyższe niż przed rokiem - wynika z danych GUS.

Dofinansowanie z PFRON wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych - zmiany od 2023 roku

23 stycznia 2023 r. Prezydent RP podpisał ustawę z 14 grudnia 2022 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nowelizacja ta przewiduje zwiększenie wysokości kwot miesięcznego dofinansowania jakie przysługuje pracodawcom do wynagrodzenia pracowników niepełnosprawnych. Jakie miesięczne dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników wypłaca PFRON pracodawcom w 2023 roku?

Praca zdalna 2023 – koszty, ekwiwalent, ryczałt, podatki i inne ważne kwestie finansowe. Rozliczenie z pracownikiem

Nowelizacja Kodeksu pracy (dalej „Kp”) wprowadzająca m.in. długo oczekiwane przepisy o pracy zdalnej, czeka na podpis Prezydenta RP i publikację w Dzienniku Ustaw. Biorąc pod uwagę, na szczęście, dość długie vacatio legis (2 miesiące), pracodawcy mają czas co najmniej do drugiej połowy marca 2023 r. (a być może nieco dłużej) na przygotowanie się do ich wdrożenia. Jak na standardy obecnej legislacji długo, jak na potrzeby zakładu pracy, niekoniecznie. Jednym z zagadnień trudniejszych w implementacji są obowiązkowe rozliczenia pomiędzy pracodawcą a pracownikami.

Czy wynagrodzenie nauczyciela może zależeć od wyników nauczania?

Rada gminy nie może uzależnić wysokości dodatku funkcyjnego dla nauczycieli od takich czynników jak wyniki w nauczaniu, czy jakość pracy związanej z powierzonym stanowiskiem – przypomniał wojewoda pomorski w rozstrzygnięciu nadzorczym.

Kobiety (statystycznie) zarabiają mniej niż mężczyźni. Ale luka płacowa się zmniejsza

Wysoki poziom wykształcenia kobiet w Polsce nie przekłada się równomiernie na wielkość ich wynagrodzeń w stosunku do mężczyzn - wskazał Sebastiana Sajnóg z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Dodał, że nasz kraj odstaje pod tym względem od innych państw zachodniej Europy. Ale w ostatnich latach luka płacowa (różnica między średnim wynagrodzeniem kobiet i mężczyzn) w Polsce spada.

7.329,96 zł brutto - przeciętna pensja w grudniu 2022 r. w sektorze przedsiębiorstw

Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w grudniu 2022 r. wyniosło 7.329,96 zł, co oznacza wzrost o 10,3 proc. rdr (tj. w porównaniu do grudnia 2021 r.) - podał Główny Urząd Statystyczny. Zatrudnienie w tym sektorze rdr wzrosło o 2,2 proc.

Polska w rankingu podwyżek płacy minimalnej zajęła 19. miejsce spośród 67 państw świata

Polska w rankingu podwyżek płacy minimalnej zajęła 19. miejsce spośród 67 badanych państw – wynika z opracowania serwisu Picodi.com. Wartość podstawowych produktów spożywczych stanowi 14 proc. minimalnej pensji netto – dodano.

W 2023 r. egzaminator za pracę maturalną z języka polskiego otrzyma 48,58 zł. Arkusz z języka angielskiego to 21,12 zł brutto

Podwyższenie stawek wynagrodzenia egzaminatorów za sprawdzenie arkuszy z pisemnych egzaminów maturalnych z języka polskiego na poziomie podstawowym i z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym zakłada projekt nowelizacji rozporządzenia skierowany do konsultacji.

Wynagrodzenie minimalne 2023

Wynagrodzenie minimalne - ile wynosi w 2023 roku?

Praca zdalna i hybrydowa 2023 w kodeksie pracy - od kiedy

Sejm i Senat zakończyły prace legislacyjne nad ustawą wprowadzającą pracę zdalną na stałe do Kodeksu pracy. Nowelizacja kodeksu pracy została podpisana 27 stycznia 2023 r. przez Prezydenta RP, a 6 lutego 2023 r. opublikowano ją w Dzienniku Ustaw. Nowe przepisy przewidują możliwość świadczenia pracy wyłącznie w formie pracy zdalnej całkowitą, jak i w formie pracy hybrydowej (częściowo w domu, częściowo w firmie), stosownie do potrzeb konkretnego pracownika i pracodawcy. Od kiedy zaczną obowiązywać przepisy dot. pracy zdalnej i hybrydowej w kodeksie pracy?

Czterodniowy tydzień pracy zamiast pracy zdalnej?

Czterodniowy tydzień pracy. Nie wszystkie branże ze względu na charakter działalności są w stanie wprowadzić pracę zdalną lub hybrydową. Pracodawcy działający w tych sektorach muszą zatem poszukiwać atrakcyjnych benefitów pracowniczych, które mogłyby zrównoważyć tę niedogodność. Jednym z nich może być czterodniowy tydzień pracy.

Kodeks pracy 2023 - zmiany - urlop opiekuńczy, urlop rodzicielski, czas pracy, umowy o pracę

10 stycznia 2023 r. Rada Ministrów przyjęła i skierowała do Sejmu projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw. Nowe przepisy mają ułatwiać pracownikom będącym rodzicami lub opiekunami godzenie życia zawodowego z życiem rodzinnym. W szczególności wprowadzone zostaną zmiany dotyczące urlopu rodzicielskiego (m.in. ma być wprowadzony 70 proc. zasiłek macierzyński za cały okres urlopu rodzicielskiego dla obojga rodziców). Pracownik będzie mógł skorzystać z bezpłatnego urlopu opiekuńczego w wymiarze 5 dni w roku kalendarzowym, a także ze zwolnienia od pracy z powodu działania siły wyższej (w pilnych sprawach rodzinnych) w wymiarze 2 dni albo 16 godzin w roku kalendarzowym (za czas tego zwolnienia pracownik zachowa prawo do połowy wynagrodzenia). Projekt dostosowuje polskie prawo do przepisów Unii Europejskiej. Zmiany mają wejść w życie po 21 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, a więc stanie się to najprawdopodobniej jeszcze w I połowie 2023 roku.

Tylko cztery dni pracy! Czy będziemy mieć weekend od czwartku?

Cztery dni pracy i trzy dni wolnego – brzmi nierealnie? A tymczasem w Sejmie jest już projekt ustawy dotyczącej skrócenia czasu pracy z 40 na 35 godzin tygodniowo przy zachowaniu dotychczasowej wysokości wynagrodzeń. Czy Polacy są gotowi na taką rewolucję?

Jak legalnie kontrolować trzeźwość pracowników? WEBINARIUM

Kontrola trzeźwości w pracy 2023. Zapraszamy na praktyczne webinarium „Jak legalnie kontrolować trzeźwość pracowników – wzór zapisów regulaminowych z omówieniem!” z gwarantowanym imiennym certyfikatem, które odbędzie się 26 stycznia 2023 roku. Polecamy!

Praca zdalna 2023 - praktyczne webinarium

Praca zdalna 2023. Zapraszamy na praktyczne webinarium gwarantowanym imiennym certyfikatem, które odbędzie się 18 stycznia 2023 roku. Polecamy!

Trzynastka a urlop dla poratowania zdrowia

Trzynastka a urlop. Pracownik, który nie przepracował u danego pracodawcy całego roku kalendarzowego, nabywa prawo do dodatkowego wynagrodzenia rocznego w wysokości proporcjonalnej do okresu przepracowanego, pod warunkiem że okres ten wynosi co najmniej pół roku. Przepracowanie 6 miesięcy warunkujących nabycie prawa do trzynastki nie jest jednak wymagane w przypadku korzystania z urlopu dla poratowania zdrowia.

Przez 10 lat ceny na stacjach Orlenu wzrosły o 15 proc., a nasze wynagrodzenia dwukrotnie

Przez ostatnie 10 lat ceny na stacjach Orlenu wzrosły o 15 proc. Nasze wynagrodzenia wzrosły dwukrotnie. To jest miara mądrej, odpowiedzialnej polityki Orlenu – ocenił w czwartek wiceminister finansów Artur Soboń.

Wzrosło minimalne miesięczne wynagrodzenie zasadnicze profesora uczelni publicznej

Od 1 stycznia 2023 r. do 7210 zł zwiększyła się wysokość minimalnego miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego profesora w uczelni publicznej. To wzrost o ok. 12,5 proc. – podało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Minimalna stawka godzinowa

Minimalna stawka godzinowa - minimalna wysokość wynagrodzenia za każdą godzinę wykonania zlecenia lub świadczenia usług, przysługująca przyjmującemu zlecenie lub świadczącemu usługi.

Ile dni roboczych w 2023 r.? Jak planować urlop?

Dni robocze w 2023 roku mamy 250, czyli o jeden mniej niż w roku obecnym. Ile będzie długich weekendów? Jak zaplanować urlop wypoczynkowy?

REKLAMA