Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu rekompensata. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące rekompensata.
Wyższe rekompensaty dla świadków w sądach - senacki projekt
Aktualizacja: 09.11.2020
Wyższe rekompensaty dla świadków wzywanych do sądów lub przez prokuraturę zakłada projekt zainicjowany przez Senat. Obecnie maksymalny zwrot za jednodniową utratę zarobku lub dochodu wynosi 82,31 zł. O ile ma wzrosnąć ta kwota? Na jakim etapie są prace nad projektem? »
Dzień wolny od pracy z tytułu wezwania do sądu
Aktualizacja: 10.10.2019
Czy przysługuje nam dzień wolny kiedy dostaliśmy wezwanie do sądu? Może się zdarzyć, że zostaliśmy wezwani w charakterze świadka na rozprawę sądową – jak się zachować czy prosić o urlop wypoczynkowy a może bezpłatny? Czy jest inne rozwiązanie? Czy pracodawca musi nas zwolnić? Co z wynagrodzeniem za nieobecność w pracy? »
Nowe zasady rekompensaty kosztów ćwiczeń wojskowych
Aktualizacja: 01.08.2014
Dziś – 1 sierpnia 2014 roku - wchodzi w życie nowelizacja ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP. Jedna z głównych zmian dotyczy wydłużenia z 30 do 90 dni czasu, w którym pracodawca może zwrócić się o rekompensatę kosztów poniesionych w czasie przebywania pracownika na ćwiczeniach wojskowych. »
Jak dochodzić odszkodowania od sprawcy przestępstwa?
Aktualizacja: 11.12.2012
Polskie prawo przewiduje kilka możliwości dochodzenia odszkodowania od sprawcy przestępstwa. Istnieje możliwość ubiegania się o nie zarówno w postępowaniu karnym jak i w cywilnym. »
Będzie łatwiej o rekompensatę za mienie zabużańskie?
Aktualizacja: 27.11.2012
Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie rekompensaty za mienie zabużańskie. Czy po wyroku TK będzie łatwiej o rekompensatę za mienie zabużańskie? »
Mienie zabużańskie - korzystne orzeczenia umożliwiające dochodzenie rekompensat
Aktualizacja: 27.11.2012
Rok 2012 jest rokiem korzystnych orzeczeń dla osób dochodzących rekompensat za tzw. mienie zabużańskie – mienie zostawione przez Polaków przymusowo wysiedlonych w latach 1944-1952 z terenów należących przed II wojną światową do Polski, które dokonane zostało na mocy tzw. układów republikańskich z 1944 r. »
Rekompensata za pracę w godzinach nadliczbowych
Aktualizacja: 18.07.2012
Każdy pracownik ma prawo do rekompensaty za pracę w godzinach nadliczbowych. W ramach rekompensaty pracodawca może przyznać dodatkowe wynagrodzenie lub czas wolny od pracy. »
Zadośćuczynienie jako rodzaj odszkodowania
Aktualizacja: 28.07.2011
Sposobem naprawienia szkoda niemajątkowej (krzywdy) polegającej np. na uszkodzeniu ciała, czy też wywołaniu rozstroju zdrowia jest wypłata określonej sumy pieniężnej (zadośćuczynienia). »
Wniosek o rekompensatę zamiast emerytury pomostowej
Aktualizacja: 08.02.2010
Rekompensata dla osób, które pracowały w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze, a nie spełniają warunków do uzyskania emerytury pomostowej przysługuje na podstawie złożonego przez nich wniosku do ZUS. »
Rekompensata zamiast emerytur pomostowych
Aktualizacja: 02.08.2010
Rekompensata to odszkodowanie za utratę możliwości nabycia prawa do wcześniejszej emerytury z tytułu pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze dla osób, które nie nabędą prawa do emerytury pomostowej. »
Dodatkowy dzień wolny ma zachęcić ozdrowieńców do oddawania osocza
Managing Partner w Leaware - spółce tworzącej aplikacje mobilne i webowe dla klientów na całym świecie.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »