REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Samochód, Kradzież samochodu

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zezwolenie na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym

Poruszanie się po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym wymaga uzyskania stosownego zezwolenia.

Rejestracja pojazdów sprowadzonych z zagranicy

Ministerstwo Infrastruktury przypomina o obowiązku przedłożenia wraz z wnioskiem o rejestrację pojazdu dowodu rejestracyjnego, jeżeli pojazd był zarejestrowany. Obowiązek ten dotyczy pojazdów sprowadzonych z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), jeżeli pojazd zarejestrowany był w tym państwie.

Skutki opóźnienia spłaty rat leasingowych

Przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z leasingu jako formy finansowania zakupu samochodu czy sprzętu. Podpisując umowę leasingową należy pamiętać, że jest to zobowiązanie, które teoretycznie może nieść za sobą niebezpieczeństwo zadłużenia firmy z powodu niespłaconych rat leasingowych.

Jakie skutki wywołuje opóźnienie spłaty rat leasingowych

Leasing na dobre zakotwiczył się w obrocie prawnym. Przedsiębiorcy korzystają z niego z niego w celu finansowania zakupu firmowych samochodów i maszyn. Należy jednak pamiętać, że umowa leasingowa niesie ze sobą zobowiązania finansowe, które mogą stać się powodem poważnego zadłużenia firmy.

REKLAMA

Za używanie przez pracownika samochodu służbowego do celów prywatnych trzeba się rozliczyć

Występujące na szeroką skalę używanie przez pracowników samochodów służbowych, bardzo często jest związane z charakterem wykonywanej pracy. Problem pojawia się w sytuacji, gdy pracownik uzyskuje od pracodawcy zgodę na wykorzystywanie samochodu służbowego do celów prywatnych.

Parkowanie samochodów służbowych w pobliżu miejsc zamieszkania pracowników

Pracownicy naszej spółki wykorzystują samochody będące jej własnością do celów służbowych. Ze względu na brak możliwości zapewnienia bezpieczeństwa parkowanych samochodów służbowych w siedzibie spółki, zostały wyznaczone inne miejsca ich parkowania. Miejsca parkowania spółka wyznaczyła na parkingach w pobliżu miejsca zamieszkania pracowników korzystających z tych samochodów. A w przypadku, gdy było to możliwe, wprost w miejscu zamieszkania pracownika (garaż będący własnością pracownika).

Kto odpowiada za zderzenie z dzikim zwierzęciem?

Zderzenie z dzikim zwierzęciem może być nieprzyjemne nie tylko dla nas, ale również i dla naszego portfela. Jeżeli nie będziemy umieli udowodnić odpowiedzialności zarządcy okręgu łowieckiego albo zarządcy drogi, za szkody zapłacimy sami.

Jak rozliczać korzystanie przez pracownika z samochodu służbowego do celów prywatnych

Prezentujemy zasady rozliczania korzystania przez pracownika z samochodu służbowego, które zostały uznane przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z 4 stycznia 2010 r. (nr IPPP3/443-957/09-4/SM) za prawidłowe w świetle obowiązujących przepisów podatkowych.

REKLAMA

Jakie marki samochodów kradziono najczęściej

W 2009 roku wszczęto prawie 17.000 postępowań w sprawach kradzieży samochodów. Policji udało się odzyskać 23,2 % skradzionych pojazdów. W niechlubnym rankingu prowadzą samochody produkcji niemieckiej.

Z jakich miejsc złodzieje kradną samochody

W roku 2009 wszczęto 16.915 postępowań w sprawach kradzieży samochodów. Liczba ta spadła w stosunku do roku 2008 o 326 zgłoszeń. Niestety wskaźnik wykrywalności tego typu przestępstw wyniósł zaledwie 23,2%. Statystyki policji wskazują, iż wartość skradzionych samochodów wyniosła ponad 530,3 mln. zł, z czego odzyskano 39,7 mln. zł.

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy leasingowej

Umowa leasingowa składa się z części głównej, harmonogramu opłat, warunków ogólnych oraz innych dokumentów typu protokół zdawczo-odbiorczy, porozumienia co do rozliczenia opłat wstępnych, deklaracja wekslowa itp.

Co z korektą VAT przy sprzedaży samochodu po okresie umowy leasingu?

W przypadku, gdy spółka zakupiła samochód z prawem do odliczenia 100 proc. podatku naliczonego zawartego w jego cenie chce sprzedać pojazd po upływie okresu trwania umowy mogą pojawić się wątpliwości dotyczące sposobu korekty podatku naliczonego.

Sprzedaż samochodu po okresie umowy leasingu a korekta VAT

Spółka dokonała zakupu samochodu z prawem do odliczenia 100 proc. podatku naliczonego zawartego w jego cenie i po upływie okresu obowiązywania umowy chce sprzedać pojazd. W takiej sytuacji istnieją wątpliwości co do sposobu korekty podatku naliczonego.

Leasing a wpłata początkowa jako koszty

Chcę skorzystać z leasingu, czy nie będę miał problemów jeżeli wpłatę początkową wrzucę w koszty?

Wpłata początkowa jako koszty przy leasingu

Czy wrzucenie wpłaty początkowej w koszty w przypadku umowy leasingu spowoduje powstanie jakichś problemów?

Nawet nowopowstała firma może liczyć na leasing samochodu

Zastanawiając się jaką metodę finansowania wybrać, by nabyć samochód przedsiębiorcy często zadają pytanie jak długo trzeba prowadzić firmę by dostać leasing, a jak długo by dostać kredyt.

Czy nowa firma może liczyć na leasing

Nowopowstała firma często staje przed problemem dotyczącym finansowania zakupu samochodu. Czy długo trzeba prowadzić firmę by dostać leasing? Co z kredytem? Przeczytaj.

Korzyści wynikające z zastosowania amortyzacji jednorazowej

Amortyzacja jednorazowa jest to zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów całości ceny nabycia środka trwałego. Jednorazowo można wrzucić w koszty wydatki na zakup środków trwałych z grup 3-8 Klasyfikacji Środków Trwałych z wyłączeniem samochodów osobowych.

Szkoda komunikacyjna w rozliczeniu kosztorysowym

Szkodę komunikacyjną chcę rozliczyć kosztorysowo. Auto jest w leasingu - czy będzie z tym problem ?

Odstąpienie od kredytu samochodowego

Osoby, które wzięły kredyt na zakup samochodowy mają możliwość odstąpienia od niego w terminie 10 dni. Aby klient banku miał takie prawo musi jednak być to kredyt o charakterze konsumenckim.

Kradzież tablicy rejestracyjnej

Kradzieże tablic rejestracyjnych nie są plagą, ale dochodzi do nich systematycznie. Co w tej sytuacji pozostaje właścicielowi pojazdu? Pierwszy krok to zgłoszenie faktu kradzieży na policji.

Jak rozliczać szkody komunikacyjne leasingowanego auta

Czy istnieje możliwość kosztorysowego rozliczenia szkody komunikacyjnej jeżeli samochód jest przedmiotem umowy leasingu? W jaki sposób rozliczać szkody komunikacyjne leasingowanego auta?

Rozliczenie szkody komunikacyjnej wyleasingowanego auta

Szkodę komunikacyjną chcę rozliczyć kosztorysowo - auto jest w leasingu - czy będzie z tym problem ?

Jak kupić auto, które jest za granicą

Chce kupić auto na firmę, które jest za granicą. Jak są możliwości finansowania?

Właściciele BMW i Porsche mogą skorzystać z alternatywnej stacji obsługi

Wybór między autoryzowanym serwisem, a warsztatem to najczęstszy dylemat właścicieli samochodów, których fabryczna gwarancja właśnie wygasa.

Różnice w ofertach firm finansujących zakup samochodu

Największe banki specjalizujące się w kredytach samochodowych realizują prawie całą sprzedaż nie przez swoje placówki lecz przez komisy samochodowe, dealerów, biura pośrednictwa kredytowego oraz partnerów finansowych.

Czy można obniżyć ratę leasingową?

Czy możliwe jest obniżenie wysokości rat w trakcie trwania umowy leasingu? Jakie są działania należy podjąć, aby tego dokonać? Dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Leasingując auto można liczyć na obniżkę rat

Przy leasingu maksymalne obniżenie miesięcznych płatności można osiągnąć poprzez wydłużenie okresu umowy do 60 miesięcy i ewentualne zwiększenie wartości końcowej do akceptowalnego przez firmę leasingową poziomu.

Samochód na kredyt czy w leasingu

Żeby w pełni ocenić produkt trzeba zastanowić się nad kryteriami oceny, którymi są wielkość opłaty wstępnej i oczekiwane skutki podatkowe, minimalizacja opłaty miesięcznej, możliwość wcześniejszej spłaty, miejsce rejestracji, wielkość podatków drogowych, procedura, dostępność, wymagane dokumenty i czas załatwienia.

Leasing czy kredyt na samochód?

Wybór między kredytem a leasingiem nie jest prosty. Jakie kryteria przyjąć, aby skutecznie porównać różne sposoby finansowania zakupu samochodów? Która z nich jest korzystniejsza? Leasing czy kredyt? Przeczytaj.

Leasing transgraniczny – opodatkowanie VAT

Leasing transgraniczny (cross-border leasing) to leasing, w którym finansującym (leasingodawcą) jest podmiot z innego państwa członkowskiego UE niż korzystający (leasingobiorca).

Co z opodatkowaniem leasingu transgranicznego?

Leasing transgraniczny, określany jako cross-border leasing to polega na finansowaniu przez leasingodawcę podmiotu z innego państwa członkowskiego UE niż korzystający (leasingobiorca). Na czym polega jego opodatkowanie? Przeczytaj.

Droższe prawo jazdy oraz rejestracja pojazdów

Weszło w życie rozporządzenie Ministra Infrastruktury które podwyższa opłaty zarówno za wydanie prawa jazdy jak i za rejestrację samochodu. Koszt tych dokumentów nie ulegał podwyższeniu od kilku lat, mimo znacznego podrożenia kosztów ich produkcji.

Pojazdy straży miejskiej są uprzywilejowane

W świetle nowelizacji ustawy – Prawo o ruchu drogowym, samochody straży miejskiej (obok m.in. policji, straży pożarnej, pogotowia) stały się uprzywilejowane w ruchu. Zmiana ta weszła w życie pod koniec roku 2009.

Samochód jako środek trwały w działalności gospodarczej

Podmiot prowadzący działalność gospodarczą, bez względu na to czy jest to osoba fizyczna, osoba prawna czy też jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej może – w zależności od podejmowanych decyzji biznesowych – albo zoptymalizować swoje rozliczenia podatkowe, albo wprost przeciwnie. Na tym właśnie gruncie niezwykle aktualnym, w każdym czasie, tematem jest kwestia związana z użytkowaniem samochodu w prowadzonej działalności.

NSA: rejestracja auta z kierownicą po prawej stronie tylko wyjątkowo

Polskie urzędy mają prawo odmawiać rejestracji samochodów sprowadzanych z Wielkiej Brytanii, które nie są przystosowane do prawostronnego ruchu. To konsekwencja wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, który zapadł 27 stycznia.

Szkoła jazdy - finansowanie

Trzeba rozważyć kilka źródeł finansowania. Kredyt, środki unijne, leasing. Warto mieć jednak oczywiście i trochę własnego grosza na start.

Samochód jesienią i zimą

Jesienią i zimą warto szczególnie zadbać o samochód. Dobór odpowiednich zimowych opon, kontrola prawidłowego ciśnienia w kołach, a także dobra żywotność akumulatora, wpływają na stabilność i komfort jazdy. Z kolei umiejętne używanie świateł przeciwmgielnych pozwala zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa i kultury na drodze. Ważny element wyposażenia auta, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych, stanowi system ABS oraz dodatkowe narzędzia niezbędne zimą.

Wybór przedmiotu leasingu

Nie każda firma leasingowa będzie mogła sfinansować inwestycje firmy. Stawiają one różne wymagania tym którzy będą chcieli skorzystać z ich usług. Warto jest zatem już na wstępie zrobić rozpoznanie, która firma kieruje swoją ofertę do dużych przedsiębiorstw, a która stosuje uproszczone procedury.

Samochody osobowe najlepiej sprzedają się w Chinach

We wrześniu tego roku sprzedaż samochodów osobowych w Chinach po raz pierwszy przekroczyła milion. Wzrost sprzedaży aut na tym rynku wyniósł 84 proc. w porównaniu do tego samego okresu 2008 roku.

Mniejsze rabaty na nowe samochody

Tej jesieni nie ma co liczyć na duże rabaty na nowe samochody. Większość dilerów przekroczyła już plany sprzedaży na cały rok i nie planuje obniżek cen podobnych do ubiegłorocznych – podaje „Rzeczpospolita”.

Jak sfinansować kupno samochodu za granicą

Wielu Polaków wciąż kupuje samochody za granicą. Jednak nie każdy może zapłacić za auto gotówką. Jak zatem można sfinansować taką inwestycję?

Mobilna myjnia – biznes z połyskiem

Aby umyć samochód klienci już nie muszą stać w kolejce do myjni samochodowej. Wystarczy zadzwonić pod wskazany numer i myjnia przyjedzie do nich.

Gdzie zatankować podczas urlopu

Podczas wakacyjnych wyjazdów własnym samochodem sporo uwagi poświęcamy cenom paliw. O ile w ciągu roku przeważnie nie mamy wielkiego wyboru (ani czasu) i bez szczególnego analizowania tankujemy na najbliższych stacjach, to latem przed pokonaniem dłuższych tras warto zorientować się gdzie paliwo jest tańsze. Nawet niewielkie różnice w cenach mogą oznaczać całkiem znaczące oszczędności

Zakaz prowadzenia pojazdów

Artykuł 42 § 1 i § 2 k.k. określa podstawy prawne fakultatywnego i obligatoryjnego zakazu prowadzenia pojazdów. Poza przypadkami określonymi w art. 42 § 3 i § 4 k.k. zakaz prowadzenia pojazdów ma charakter terminowy i orzekany jest w latach od roku do lat 10.

Dziurawa droga nie musi uszkodzić domowego budżetu

Uszkodzenie samochodu spowodowane dziurą w jezdni nie musi oznaczać kłopotów finansowych. Za odpowiedni stan drogi odpowiada jej zarządca.

Czy mogę liczyć na wyrok w zawieszeniu?

Mam sprawę o kradzież samochodu. Sprawa wyszła już z prokuratury i czekam obecnie na rozprawę przed sądem. W sprawie są dość mocne dowody i nie wiem czy mogę liczyć na jakiś łagodny wyrok w zawieszeniu.

Oszczędny kierowca

Rosnące ceny paliwa powodują, że używanie własnego samochodu pochłania coraz większą część domowego budżetu. Warto więc zastanowić się, jak zmniejszyć koszty eksploatacji samochodu.

Na co zwrócić uwagę w umowie sprzedaży samochodu

Przez umowę sprzedaży samochodu, tak samo jak i przy sprzedaży innych dóbr, sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić za nią sprzedawcy określoną cenę.

Na czym polega leasing zwrotny i jak go wykazać w księgach

Leasing, obok kredytu bankowego, jest najpopularniejszym źródłem finansowania działalności jednostek. Jego szczególną odmianą jest leasing zwrotny. Leasing zwrotny ma na celu poprawę płynności finansowej przedsiębiorstwa i uwolnienie zamrożonych środków finansowych. Leasingobiorca odsprzedaje swój majątek leasingodawcy, a następnie korzysta z niego na podstawie umowy leasingu.

REKLAMA