REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Akt notarialny, Aplikacja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

5 września rozpocznie się egzamin notarialny

Od jutra do 7 września odbywać się będzie egzamin notarialny. Wnioski o dopuszczenie do egzaminu notarialnego w 2017 roku złożyły 493 osoby.

Egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze – 30 września 2017 r.

W dniu 30 września 2017 r. o godzinie 11.00 odbędą się egzaminy wstępne na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną oraz państwowy egzamin na aplikację komorniczą. Kandydaci będą musieli zmierzyć się ze 150 pytaniami na teście jednokrotnego wyboru.

Co zrobić, gdy nie masz czym zapłacić podczas tankowania lub na bramce?

Każdy z kierowców może znaleźć się w sytuacji, w której nie będzie mógł zapłacić za paliwo, nawet nie z własnej winy. Zepsuty terminal albo awaria w banku może przeszkodzić w płatności, w każdym miejscu. Co zrobić w sytuacji, gdy taka sytuacja spotka nas na stacji benzynowej lub na autostradowych bramkach?

Nowelizacja ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury podpisana przez Prezydenta

Ukończenie Krajowej Szkoła Sądownictwa i Prokuratury jest warunkiem dojścia do zawodu sędziego lub prokuratora. Zgodnie z nowelizacja ustawy o KSSiP asesorzy sądowi otrzymają wszelkie atrybuty niezawisłości i jeżeli ich praca nie będzie budziła zastrzeżeń ich kandydatura zostanie przedstawiona Prezydentowi.

REKLAMA

Nowe przepisy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury

W czwartek Sejm przegłosował zmiany odnośnie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Jej absolwenci mają zostawać asesorami sądowymi. Co jeszcze zakłada nowelizacja?

Wyniki egzaminu komorniczego 2017 r.

Komisje egzaminacyjne ogłosiły wyniki egzaminów komorniczych, które odbyły się w marcu 2017 r. Egzamin zdały 193 osoby, czyli ok. 70 % wszystkich przystępujących do egzaminu.

Umowny dział spadku przed notariuszem – jakie dokumenty i jakie koszty

Po nabyciu spadku spadkobiercy są współwłaścicielami majątku spadkowego. Aby każdy z nich mógł swobodnie rozporządzać swoją częścią konieczne jest zniesienie współwłasności w drodze sądowego lub umownego działu spadku przed notariuszem. Dowiedz się jakich kosztów wymaga dział spadku przed notariuszem i jakie dokumenty należy w tym celu zgromadzić.

Egzamin adwokacki i radcowski w 2017 r.

W dniach 28-31 marca 2017 r. na terenie całego kraju przeprowadzone zostaną zawodowe egzaminy prawnicze: egzamin adwokacki i egzamin radcowski. Egzaminy przeprowadzi 81 komisji egzaminacyjnych powołanych przez Ministra Sprawiedliwości.

REKLAMA

Jak wprowadzać nowe rozwiązania informatyczne w firmie

Przy wybieraniu i wdrażaniu nowych rozwiązań informatycznych w przedsiębiorstwie należy zrozumieć, czego tak naprawdę chce użytkownik, jak będzie z tego korzystać. Należy tak zaprezentować dane rozwiązanie pracownikom, aby wzbudzić ich zainteresowanie oraz uzmysłowić korzyści, jakie na co dzień będzie im przynosić ta technologia.

Wszystkie elementy jakie musi zawierać profesjonalna umowa spółki

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na założenie spółki muszą zawrzeć odpowiednią umowę spółki. Jej poprawne sformułowanie jest istotne z punktu wiedzenia dalszych konsekwencji prawnych, dlatego warto znać wymogi ustawowe z tym związane.

Jak nie kupić mieszkania obciążonego kredytem dewelopera?

Inwestycja dewelopera nie rzadko wymaga zaciągnięcia przez dewelopera kredytu na budowę. Kredyt zabezpieczony zostaje hipoteką obciążającą grunt, na którym ma stanąć budynek. Po wzniesieniu budynku, budynek stanie się częścią składową działki, a co za tym idzie, hipoteka będzie obciążała i grunt i budynek.

Zwolnienie z PCC sprzedaży gospodarstwa rolnego – praktyka i odpowiedzialność notariuszy

Stan prawny i praktykę stosowania zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) sprzedaży gospodarstwa rolnego po 1 stycznia 2016 r. oraz odpowiedzialność notariuszy w zakresie stosowania tego zwolnienia omawia Mirosław Siwiński, radca prawny i doradca podatkowy.

Skreślenie z listy aplikantów po stwierdzeniu nieprzydatności do wykonywania zawodu

Konstytucyjny jest przepis o możliwości skreślenia z listy aplikantów po stwierdzeniu nieprzydatności do wykonywania zawodu adwokata - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. Wskazał, że konstytucyjne prawo do nauki nie wyklucza mechanizmów oceny aplikantów.

Wstępne wyniki egzaminów na aplikacje prawnicze w 2016 r.

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało wstępne informacje na temat zdawalności egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze. Brakuje jeszcze danych z Warszawy, gdzie zdawało najwięcej kadydatów. Egzaminy odbyły się 24 września 2016 r.

Egzaminy na aplikacje prawnicze w 2016 r.

W sobotę 24 września 2016 r. o godz. 11.00 na terenie całego kraju, po raz jedenasty, zostaną przeprowadzone państwowe egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze: adwokacką, radcowską i notarialną oraz po raz dziewiąty państwowy egzamin konkursowy na aplikację komorniczą.

Jaka jest najpopularniejsza aplikacja mobilna w Polsce?

Według danych firmy Spicy Mobile w sierpniu br. w Polsce najpopularniejszą aplikacją mobilną i był YouTube, zaś domena Google.pl miała największy zasięg wśród użytkowników urządzeń przenośnych

Mercedes me Adapter - nowoczesne technologie dla starszych Mercedesów

Dzięki Mercedes me Adapter właściciele nawet nastoletnich Mercedesów mogą połączyć swój samochód z aplikacją, która łączy samochody z urządzeniami mobilnymi.

Top aplikacje dla turystów

Część osób, które często podróżują na pewno znalazły się w sytuacji, w której zarezerwowane miejsce w hotelu po przyjeździe okazało się zajęte. Co wtedy zrobić? Dach nad głową, nawet w najbardziej odległym miejscu, o każdej porze, pomogą nam znaleźć aplikacje mobilne. Są łatwo dostępne, praktyczne, intuicyjne, a przede wszystkim skuteczne. Agencja EACTIVE przedstawia aktualne zestawienie najlepiej ocenianych przez użytkowników aplikacji przydatnych w podróży.

5 najlepszych aplikacji biznesowych

Każdy przedsiębiorca doskonale wie, z jakimi wyzwaniami wiąże się prowadzenie biznesu. Uproszczenie różnorodnych zadań zdaje się być w tym przypadku na wagę złota – dlatego tak cenne mogą okazać rozwiązania oraz narzędzia ułatwiające prowadzenie firmy i usprawniające procesy z tym związane. A mając telefon w ręce, można wykorzystać jeszcze go do innych celów, niż rozmów telefonicznych, czy korzystania z internetu. Właśnie tu z pomocą mogą przyjść…aplikacje!

Jak dotrzeć do klienta reklamą mobilną?

Czy wiesz, że wyszukiwania mobilne stanowią ponad połowę wyszukań w wyszukiwarce Google? Urządzenia mobilne – smartfony, tablety, są naszymi nieodłącznymi towarzyszami prawie tak, jak laptopy czy tradycyjne komputery. Ciężko wyobrazić sobie dziś człowieka, który z nich nie korzysta.

YouTube edukuje twórców reklam

Pracownicy YouTube’a doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak istotna jest współpraca z twórcami reklam. Dlatego też starają się ich wspierać i edukować, aby budowali efektywne strategie komunikacji związanej z formatem wideo.

App Store Optimization - jak pozycjonować aplikacje mobilne?

Pozycjonowanie i optymalizacja zwykle kojarzą się nam ze stronami internetowymi. Jednak jak się okazuje coraz częściej tego rodzaju czynności wykonywane są również wobec aplikacji mobilnych. Dzieje się tak, gdyż konkurencja wśród producentów programów na urządzenia mobilne rośnie z każdym dniem. Sklepy takie jak Google Play, czy Apple AppStore każdego roku odnotowują miliardy ściągnięć. Jak zatem sprawić, by to właśnie nasza aplikacja została ściągnięta, a nie produkt innej firmy? Oto kilka słów o App Store Optimization, czyli optymalizacji i pozycjonowaniu aplikacji mobilnych.

Ponad połowa internautów ogląda wideo na urządzeniach mobilnych

54% internautów ogląda treści wideo na urządzeniach mobilnych. Robimy to znacznie częściej na smartfonach niż na tabletach, co jest efektem niższej penetracji tabletów wśród polskich internautów - wynika z raportu IRCenter.

Aplikacja do otwierania samochodów

Aplikacja, dzięki której z poziomu smartphone będzie można otworzyć i zamknąć samochód, a nawet uruchomić silnik. To nie wizje odnoszące się do dalekiej przyszłości. W przyszłym roku będą z niej mogli korzystać użytkownicy Volvo.

Ruszyły zawodowe egzaminy na adwokatów i radców prawnych

W dniach 15-18 marca 2016 r. na terenie całego kraju odbywają się egzaminy adwokacki i radcowski.

INFOR IT najlepszym twórcą aplikacji mobilnej

18 lutego 2016 r. po raz piąty przyznano prestiżowe nagrody Mobile Trends Awards. W tym roku nagrody powędrowały do zwycięzców w 17 kategoriach. INFOR IT został zwycięzcą w kategorii Firma/Instytucja za najlepszą aplikację mobilną - Konkurs Chopinowski 2015.

A2 do Europy - aplikacja dla zmotoryzowanych

Autostrada Wielkopolska wprowadziła nowe funkcje w swojej aplikacji A2 do Europy, przeznaczonej dla zmotoryzowanych turystów. Firma rozpoczęła jednocześnie kampanię promującą Polskę wśród zagranicznych turystów.

Podatek od sprzedaży nieruchomości z powodu wady aktu notarialnego

Jeśli do transakcji sprzedaży nieruchomości dojdzie po 5 latach od jej nabycia, dochody ze sprzedaży nieruchomości są zwolnione z podatku. Zdarza się jednak, że ze względu na wadę aktu notarialnego konieczne jest zawarcie drugiej umowy sprzedaży. I właśnie data zawarcia tej drugiej umowy – o ile jest potwierdzona prawidłowym aktem notarialnym – staje się właściwą datą nabycia.

Aplikacja połączy handlowca z magazynem

Dzięki aplikacji, przedstawiciele handlowi mogą mieć stały dostęp do aktualnego stanu zasobów sieci magazynów.

Jak samodzielnie aktualizować nawigację?

Samodzielna aktualizacja map nawigacji często sprawia kłopot użytkownikom mniej obeznanym z nową technologią. Jest łatwysposób, by zaktualizować mapy poprzez aplikację.

Czy notariusz może odmówić sporządzenia aktu notarialnego?

Czy notariusz może odmówić dokonania czynności notarialnej w sytuacji, kiedy jest ona sprzeczna z prawem? Co zrobić w sytuacji, kiedy notariusz podczas zawierania umowy deweloperskiej, odmawia poświadczenia umowy twierdząc, że projekt budowlany jest niezgodny z przepisami powołując się na rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012 r., poz. 462 z późn. zmianami).

Wykaz aktów prawnych na aplikację radcowską i adwokacką w 2015 r.

Przewodniczący zespołu do przygotowania pytań testowych na egzamin wstępny dla kandydatów na aplikantów adwokackich i radcowskich podaje do publicznej wiadomości wykaz tytułów aktów prawnych, z których wybrane stanowić będą podstawę opracowania pytań testowych na egzamin wstępny na aplikację adwokacką i radcowską w 2015 roku.

Zwolnienie z pracy aplikanta radcowskiego na zajęcia odbywane na aplikacji radcowskiej

23 sierpnia 2013 r. na podstawie art. 3 Ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów (Dz.U. 2013 poz. 829 ze zm.) weszła w życie zmiana ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (Dz.U. 1982 nr 19 poz. 145 ze zm.) w przedmiocie zwolnienia aplikanta radcowskiego z pracy na zajęcia odbywane na aplikacji radcowskiej.

Aplikacja do diagnozowania samochodów

Diagnostyka samochodów w warsztatach zazwyczaj sporo kosztuje. Dożyliśmy czasów, kiedy każdy właściciel pojazdu może sobie sam zdiagnozować swój samochód. Wystarczy, że skorzysta ze stosownej aplikacji.

Depozyt notarialny jako zabezpieczenie zapłaty ceny

Prawo cywilne rozróżnia kilka sposobów na skuteczne zabezpieczenie zapłaty ceny. Poddanie strony kupującej egzekucji z aktu notarialnego, złożenie pieniędzy do depozytu notarialnego oraz internetowy przelew bankowy to najbardziej popularne metody. Jak działa depozyt notarialny?

Zabezpieczenie zapłaty ceny

Zabezpieczenie zapłaty ceny to bardzo istotny punkt każdej umowy notarialnej. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów zabezpieczenia zapłaty ceny jest poddanie strony kupującej egzekucji z art. 777 kpc, czyli odebranie oświadczenia, iż zobowiązuje się on zapłacić sprzedającemu umówioną cenę w określonym terminie i w odniesieniu do tego zobowiązania poddaje się wprost z tego aktu egzekucji.

Zapis windykacyjny przedsiębiorcy

Wielu przedsiębiorców wkłada w swoje przedsiębiorstwa wiele wysiłku, budując latami ich majątek, markę, bazę kontaktów i zadowolonych klientów. Wszyscy oni powinni zatem pamiętać, żeby na wypadek swojej śmierci zabezpieczyć nie tylko rodzinę, ale i przyszłość swojego biznesu. Powinni zatem pomyśleć o zapisie windykacyjnym.

Egzekucja z aktu notarialnego

Egzekucja z aktu notarialnego jest - zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego - możliwa. Akt notarialny może stanowić tytuł egzekucyjny, a także tytuł wykonawczy. Kiedy i na jakich zasadach dłużnik może dobrowolnie poddać się egzekucji z aktu notarialnego?

Dobrowolne poddanie się egzekucji na podstawie aktu notarialnego

Dobrowolne poddanie się egzekucji na podstawie aktu notarialnego to sposób uzyskania tytułu egzekucyjnego bez konieczności prowadzenia sporu sądowego. Rodzaje oświadczeń (aktów notarialnych) o dobrowolnym poddaniu się egzekucji zostały uregulowane na gruncie kodeksu postępowania cywilnego.

Odliczenie VAT w przypadku przekazania środków trwałych w zamian za udziały

Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach wystawionych przez spółkę z o.o. na sprzęt (środki trwałe), zgodnie z aktem notarialnym?

Jak zamówić ekologiczną taksówkę przez smartphone'a?

Ekologiczne taksówki jeżdżące po Warszawie można zlokalizować i zamówić za pomocą aplikacji dostępnej na telefon. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich – 17 maja 2014 r.

Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich organizowany jest od 2009 roku. W 2014 roku zaplanowano go na 17 maja (sobota). Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich odbędzie się po raz ósmy. Ma on na celu udzielania bezpłatnych porad prawnych przez adwokatów i aplikantów adwokackich.

Egzamin na aplikacje prawnicze w 2014 r.

Ministerstwo Sprawiedliwości wskazało termin egzaminów na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą.

Prywatność w aplikacjach mobilnych - opinia rzeczników ochrony danych osobowych

Użytkownicy aplikacji mobilnych muszą mieć kontrolę nad swoimi danymi. Powinni mieć możliwość decydowania o tym, jakie informacje chcą ujawniać, komu i w jakich celach. Takiego zdania są rzecznicy ochrony danych osobowych i prywatności.

Liczba chętnych na aplikacje prawnicze

Liczba kandydatów na aplikantów w 2014 r. jest zbliżona do liczby kandydatów z lat poprzednich.

Egzaminy na aplikacje prawnicze

W dniu 28 września 2013 r. o godz. 11.00 na terenie całego kraju, po raz ósmy, zostaną przeprowadzone państwowe egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze: adwokacką, radcowską i notarialną oraz po raz szósty egzamin konkursowy na aplikację komorniczą.

Aplikacje prawnicze 2013: wykaz aktów prawnych

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało listę aktów prawnych obowiązujących na najbliższym egzaminie wstępnym na aplikacje prawnicze w 2013 r.

Inteligentny system połączeń alarmowych w telefonie

Nowy telefon firmy emporia został wyposażony w inteligentny system połączeń alarmowych. W takim telefonie możemy zaprogramować 5 numerów, do których w czasie sytuacji alarmowej telefon będzie dzwonił aż do uzyskania połączenia. Przeczytaj więcej na temat inteligentnego systemu połączeń alarmowych.

Dział spadku u notariusza

Majątek spadkodawcy często dziedziczy wiele osób, co czyni ich współwłaścicielami. Sprawiedliwemu rozdzieleniu między spadkobiercami służy umowa o dział spadku. Zawiera się ją, jeśli wola współspadkobierców jest zgodna.

Aplikacje prawnicze 2013

Znany jest już termin egzaminów na aplikacje prawnicze w 2013 roku.

REKLAMA