REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Energia wiatrowa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Energetyka wiatrowa – o konkurencyjności w branży decydować będzie i ekonomia i ekologia

Do publicznej debaty o stanie polskiego sektora energetycznego, transformacji energetycznej oraz cenach energii wraca temat związany z ustawą odległościową. W dobie niestabilnych cen energii to właśnie OZE jest jedyną gwarancją bezemisyjnej i taniej energii. Firmy z największym potencjałem już dziś dbają o jeszcze jedną istotną kwestię – recykling.  Jeśli połączyć oba aspekty nie ma wątpliwości, że o konkurencyjności w branży decydować będzie na równi ekonomia i ekologia.

500 metrów – to nowa minimalna odległość między elektrowniami wiatrowymi a zabudową mieszkaniową. Od kiedy?

Proponowane główne zmiany do ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych to zniesienie generalnej zasady 10H i usprawnienie udostępnienia mocy elektrowni wiatrowej zainteresowanym mieszkańcom.

Energia wiatrowa

Energia wiatrowa to odnawialne źródło energii pochodzące z ruchu powietrza, które jest wykorzystywane do produkcji energii elektrycznej. Zasada działania opiera się na przekształceniu kinetycznej energii wiatru na energię mechaniczną wirujących łopatek turbiny wiatrowej, a następnie na energię elektryczną za pośrednictwem generatora.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA