REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Instrumenty

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy za usługę zagranicznego dostawcy bank musi płacić podatek u źródła?

Według Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wypłata wynagrodzenia za świadczenie usługi nie podlega opodatkowaniu podatkiem u źródła zgodnie z przepisami ustawy o CIT, ponieważ usługa nie mieści się w kategoriach przychodów, które są wyraźnie objęte podatkiem, ani nie spełnia kryteriów innych usług podlegających opodatkowaniu.

Czy comiesięczne wynagrodzenie za umowę CAP może być uznane za koszt uzyskania przychodu?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła w swojej interpretacji, że wynagrodzenie związane z realizacją umowy CAP (ang. cap agreement) w formie comiesięcznej premii uiszczanej przez spółkę na rzecz banku, jest kosztem uzyskania przychodu, rozpoznawalnym w każdym miesiącu jej obowiązywania.

Czy instytucje kultury mają prawo odliczenia VAT za zakup instrumentów muzycznych?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) stwierdziła, że instytucje kultury nie mają prawa do odliczenia podatku VAT za zakup instrumentów i sprzętu muzycznego w ramach projektu objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020, jeżeli nie są zarejestrowane jako czynni podatnicy VAT.

Kiedy powstaje przychód z transakcji na rachunku brokerskim?

Czy należne było opodatkowanie podatkiem od zysków kapitałowych konwersji papierów wartościowych pomiędzy akcjami a jednostkami uczestnictwa w funduszu rynku pieniężnego przeprowadzonych w okresie pomiędzy 1 stycznia 2021 r. a 13 września 2021 r.?

REKLAMA

Czy znasz te instrumenty muzyczne? QUIZ wiedzy

Instrumenty muzyczne. Muzyka od zawsze towarzyszyła człowiekowi zarówno przy zabawie, obrzędach, pracy, czy odpoczynku. Na początku zapewne tylko nucona, a potem instrumentalna. Od początku też towarzyszyły jej słowa i taniec. Powoli jednak z pewnego rodzaju komunikacji przekształciła się w jedną z ważniejszych i piękniejszych sztuk. Już w starożytności tak o niej pisał choćby Platon - „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”. A my jak zawsze zapraszamy do rozwiązania quizu, związanego ściśle z muzyką, bo o instrumentach.

REKLAMA

REKLAMA