REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kablówka, Telekomunikacja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

TP likwiduje białe plamy na mapie połączeń internetowych

Największy polski operator telekomunikacyjny – TP SA zainwestuje w infrastrukturę w gminach, które stanowią białe plamy na internetowej mapie Polski.

Nowa ustawa dotycząca usług telekomunikacyjnych

Sejm uchwalił ustawę o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Jej celem jest ułatwienie procesu inwestycyjnego w infrastrukturę telekomunikacyjną oraz zwiększenie konkurencji na rynku.

SOKiK: Reklama niezgodna z ofertą jest zakazana

Emitowanie reklam o całkowicie darmowych rozmowach telefonicznych, podczas gdy operator przewidział ich miesięczny limit, jest zakazanym czynem nieuczciwej konkurencji. Tym samym Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyznał rację UOKiK w sprawie decyzji dotyczącej Netii.

Użytkownicy telefonów na kartę będą lepiej chronieni

Już wkrótce użytkownicy telefonów na kartę będą mogli korzystać z praw przysługujących abonentom, którzy płacą comiesięczne rachunki za telefon. Odpowiedni projekt trafił już do Sejmu.

REKLAMA

Operator telewizji kablowej odmawia podłączenia

Zawarłem umowę dotyczącą telewizji kablowej z jednym z operatorów. Po tygodniu dostałem wypowiedzenie umowy z powodu tego, iż byłbym jedynym odbiorcą w moim bloku, a podłączenie jest dla spółki nieekonomiczne.

Rozszerzenie definicji abonenta w prawie telekomunikacyjnym

Rząd szykuje zmiany w prawie telekomunikacyjnym. Rozszerzenie definicji abonenta sprawi, że pojęciem tym objęci zostaną także użytkownicy telefonii komórkowej w tzw. systemie pre-paid.

Ministerstwo Infrastruktury chce zmian w katalogu usług powszechnych

Dostęp szerokopasmowy oraz łączność mobilna mogłyby wejść do katalogu usług wchodzących w skład usługi powszechnej – takich zmian chciałoby ministerstwo infrastruktury. Pomysł ma być konsultowany z branżą telekomunikacyjną.

Pułapki w umowach

Sprawdź w jakich umowach można znaleźć najwięcej pułapek, niekorzystnych dla konsumentów zapisów. Zobacz na co należy zwracać uwagę podpisując umowę z przedsiębiorcą.

REKLAMA

Odłączony telefon

Odłączono mi telefon za niezapłacony rachunek. Było to zwykłe przeoczenie ok.2 miesięcy od wystawienia rachunku. Czy po tak krótkim okresie czasu zalegania z opłatą, operator ma prawo odłączyć abonenta od usługi? Czy mam prawo żądać wykazu połączeń? Moim zdaniem rachunek znacznie przekracza kwotę, którą ”wydzwoniłam”.

Dwie umowy z kablówką

Zawarłem ostatnio umowę z operatorem sieci kablowych. Dostałem odpowiedni sprzęt do tego, a w zasadzie to kazali mi za niego zapłacić. Czy jeśli płacę za sprzęt i jednocześnie za abonament, to mam rozumieć, ze tak naprawdę zawarłem dwie osobne umowy?

Pułapki w umowach telekomunikacyjnych

Z danych Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynika, że każdy sprawdzony przez Urząd operator telefonii stacjonarnej zawiera niekorzystne umowy z konsumentami.

Czy mogę zrezygnować z umowy z kablówką albo żądać obniżki ceny

Od stycznia tego roku korzystam z usług jednego z operatorów telewizyjnych. Kablówkę odbierałem dotychczas dobrze. Jednakże od pewnego czasu zauważyłem, że nie mam niektórych programów, mimo iż mam je zagwarantowane w pakiecie, który wykupiłem. Jednocześnie w umowie zapisano, że takie zmiany mogą mieć miejsce. Czy z tego powodu mogę wypowiedzieć umowę?

Za bilet zapłacisz komórką

Telefonem możemy już płacić w taksówkach, za parking w strefie płatnego parkowania, a od 8 grudnia także za bilet komunikacji miejskiej. Na razie jednak system działa tylko w stolicy.

Zerwanie sieci telekomunikacyjnej

W związku z przebytymi w ostatnim czasie wichurami i silnym wiatrem w pobliżu miejsca mojego zamieszkania zniszczeniu ulegała sieć telekomunikacyjna. Nie mogę korzystać z telefonu, a bardzo jest mi to potrzebne. Co mogę w tej sytuacji zrobić?

Przeniesienie numeru

Przyzwyczaiłeś się do numeru swojego telefonu komórkowego? Używasz go od lat i nie chcesz się z nim rozstawać, natomiast masz zamiar zmienić operatora telekomunikacyjnego? Sprawdź jak przejść całą procedurę.

Usługi świadczone przez telewizje kablowe

Jednym z rodzajów usługi telekomunikacyjnej jest usługa polegająca na dostępie do telewizji kablowej. Jej istotą jest odbiór wybranych przez konsumenta programów w zamian za opłacanie abonamentu. Z tego powodu umowa ta zwana jest czasem umową abonencką.

Co zrobić gdy nie można dzwonić?

Ostatnio w naszym bloku przez 3 dni nie działał telefon. Poniosłam z tego tytułu znaczące koszty - musiałam dzwonić z telefonów komórkowych. Rachunek za 3 dni wyniósł dwa razy więcej niż zazwyczaj (u operatora stacjonarnego miałam wykupiony korzystny abonament). Oczywiście przez pierwszy dzień nie zostałam poinformowana o awarii. Czy operator może ponieść jakieś konsekwencje?

Czy można przenieść numer jeśli zmienia się operatora

Zamierzam zmienić sieć komórkową. Ponieważ przyzwyczaiłem się już do mojego numeru telefonu to chciałbym go zostawić. Słyszałem, że operatorzy komórkowi mają w tej chwil obowiązek przeniesienia numeru. Czy to prawda?

Czy można przenieść numer jeśli zmienia się operatora?

Zamierzam zmienić sieć komórkową. Ponieważ przyzwyczaiłem się już do mojego numeru telefonu to chciałbym go zostawić. Słyszałem, że operatorzy komórkowi mają w tej chwil obowiązek przeniesienia numeru. Czy to prawda?

Czy można wypowiedzieć umowę jeśli zmienia się regulamin

Umowy z operatorami telekomunikacyjnymi zazwyczaj zwierane są na czas określony. Czasami w trakcie jej trwania może wystąpić zmiana regulaminu świadczenia usługi. W takiej sytuacji  konsument ma prawo albo przyjąć proponowaną zmianę i korzystać z usługi na innych warunkach albo z niej zrezygnować i umowę wypowiedzieć bez ponoszenia żadnych kar.

REKLAMA