Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Odłączony telefon

Marta Stańczak

REKLAMA

REKLAMA

Odłączono mi telefon za niezapłacony rachunek. Było to zwykłe przeoczenie ok.2 miesięcy od wystawienia rachunku. Czy po tak krótkim okresie czasu zalegania z opłatą, operator ma prawo odłączyć abonenta od usługi? Czy mam prawo żądać wykazu połączeń? Moim zdaniem rachunek znacznie przekracza kwotę, którą ”wydzwoniłam”.

W ramach wstępu dodam, iż obowiązek instalacji linii abonenckiej ma „przedsiębiorca wyznaczony”. Jest to przedsiębiorca, którego w danym regionie wyznaczył Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jeżeli taki operator nie został określony przez UKE, rolę „przedsiębiorcy wyznaczonego” pełni TP SA. Aby dowiedzieć się, czy prośbę o założenie telefonu skierować do TP SA, czy do innego operatora, należy skontaktować się z UKE, który ma oddziały w każdym województwie.

REKLAMA

Zaleganie z płatnością

REKLAMA

Jeżeli zalegamy z płatnością przez okres co najmniej miesiąca, operator może ograniczyć świadczenie usług. Oznacza to, że zablokowane są połączenia wychodzące poza tymi, które nie powiększają zadłużenia. Pomimo ograniczenia konsument musi mieć możliwość odbierania połączeń oraz dzwonienia na numery bezpłatne, zwłaszcza na numery alarmowe. Po upływie pełnego okresu rozliczeniowego (zazwyczaj miesiąc) operator przesyła wezwanie do zapłaty z terminem co najmniej 15 dni. Jeśli termin ten upłynie, a faktury nie zostaną zapłacone, operator ma prawo rozwiązać umowę z winy abonenta.

Operator nie może odłączyć jakichkolwiek usług przed zakończeniem postępowania reklamacyjnego, jeśli reklamacja dotyczyła wysokości faktury. Telefonia komórkowa nie jest objęta opisanymi powyżej regulacjami. Postanowienia dotyczące ograniczenia świadczenia usług i rozwiązania umowy określone są w regulaminach świadczenia usług, będących załącznikami do umowy. Rozwiązania te są często podobne do wyżej opisanych, ale należy przeczytać regulamin, żeby mieć pewność co do swoich uprawnień.

Żądanie wykazu połączeń

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podstawowy wykaz połączeń znajduje się na fakturze. Jeśli jest on niewystarczający, mamy prawo żądać szczegółowego wykazu wykonanych połączeń za okresy rozliczeniowe do 12 miesięcy wstecz. Cena wykazu połączeń musi być określona w cenniku. Jeżeli otrzymujemy billing związany ze złożoną reklamacją, która następnie zostaje uwzględniona, dostawca usług nie może obciążyć nas tą opłatą. Szczegółowy wykaz połączeń można zamówić na stałe, aby otrzymywać go co miesiąc wraz z rachunkiem.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/15
  Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
  od 1 stycznia i od 1 lipca
  od 1 stycznia i od 1 czerwca
  od 1 lutego i od 1 lipca
  Następne
  Prawo
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Telus: popieramy wniosek komisarza UE ds. rolnictwa, by Unia dopłacała do transportu zboża

  Minister rolnictwa Robert Telus powiedział: My jako koalicja pięciu krajów popieramy wniosek unijnego komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego, by UE dopłacała do transportu zboża, żeby on się opłacił.

  Pomnik przyrody

  Pomnik przyrody stanowi jedną z form jej ochrony. Jak można zdefiniować pomniki ochrony przyrody? Jakie kryteria powinno spełniać drzewo, aby uznać je za taki pomnik?

  Odpady komunalne

  Odpady komunalne to często odpady, które powstają w gospodarstwach domowych, ale nie tylko. Szczegółowe wyliczenie znajdziemy w ustawie o odpadach.

  Ochrona przyrody

  Ochrona przyrody jest ważnym zagadnieniem w dobie rozwoju technologicznego. Z tempo powodu warto wiedzieć na czym polega i jakie są jej cele.

  REKLAMA

  Park narodowy

  Parki narodowe to miejsca, które pełnią ważną rolę w kontekście ochrony przyrody. W jakim celu są tworzone i jak można je zdefiniować?

  Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. ZUS wypłacił ponad 700 tys. świadczeń

  Kapitał wypłacany jest w miesięcznych częściach – po 500 zł przez dwa lata lub po 1000 zł przez rok. Wyboru dokonuje rodzic. Błędy we wnioskach mogą jednak wpływać na czas rozpatrzenia elektronicznego dokumentu. 

  Centralna Informacja Emerytalna. Ustawa opublikowana

  Ustawa o Centralnej Informacji Emerytalnej została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Kto będzie miał dostęp do CIE? Jakie informacje znajdą się w systemie?

  TSUE: Bank ma obowiązek przekazać konsumentowi informacje, które pokażą rzeczywiste ryzyko kredytu

  Kolejny wyrok Trybunał Sprawiedliwości UE w sprawie kredytów frankowych. W wyroku z 21 września 2023 r. TSUE podkreślił, że bank ma obowiązek przekazać konsumentowi informacje, które pozwolą zrozumieć rzeczywiste ryzyka, na które jest narażony w trakcie całego okresu obowiązywania umowy kredytu denominowanego w walucie obcej.

  REKLAMA

  Kolejne problemy z wystawianiem recept na darmowe leki dla dzieci i seniorów?

  Do Rzecznika Praw Obywatelskich docierają informacje o problemach z receptami na darmowe leki dla dzieci i seniorów. Mają one dotyczyć lekarzy przyjmujących prywatnie. Rzecznik zwrócił się do resortu zdrowia o zajęcie stanowiska w tej sprawie.

  Choroba Alzheimera: Ryzyko zachorowania wzrasta z wiekiem

  Choroba Alzheimera i choroby pokrewne została zdiagnozowana w 2022 r. u 357 tysięcy osób – takie dane podał Narodowy Fundusz Zdrowia w Światowy Dzień Walki z Chorobą Alzheimera, który przypada 21 września. Choroba Alzheimera charakteryzuje się postępującymi zaburzeniami pamięci i innych funkcji poznawczych. Ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem.

  REKLAMA