REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kwiaty doniczkowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kwiaty doniczkowe do ogrodu. Odkryj najpiękniejsze rośliny ozdobne!

Szukasz inspiracji na ozdobienie swojego ogrodu? Przedstawiamy Ci kwiaty doniczkowe, które dodadzą koloru i uroku Twojej przestrzeni. Poznaj najpiękniejsze rośliny ozdobne, które będą cieszyć oko przez cały sezon. Czytaj dalej, aby odkryć swoje nowe ulubione kwiaty doniczkowe do ogrodu.

Jak użyźnić ziemię w naturalny sposób? Pomóc mogą skorupki jajek

Skorupki z jajek stanowią doskonały nawóz dla roślin zarówno doniczkowych, jak i ogrodowych. Jak go stosować?

Cynia – burza kolorów w ogrodzie

Cynia jest niewątpliwie jednym z bardziej popularnych kwiatów ogrodowych. Dobrze sprawdza się zarówno na kwietnikach, rabatach, ale także w pojemnikach na tarasie lub balkonie. Jakie stanowisko preferuje cynia? Czym różnią się odmiany cynii? Jakie kompozycje kwiatowe możemy stworzyć z cynii?

Jak uprawiać hiacynty w doniczce?

Hiacynty charakteryzują się słodką wonią kwiatów i oryginalnym wyglądem. Z powodzeniem mogą być uprawiane nie tylko w przydomowych ogródkach, ale również w doniczkach. Jak pielęgnować hiacynty w domu?

REKLAMA

Rośliny doniczkowe, które potrzebują niewielkiej ilości światła

Rośliny doniczkowe dzielimy na światłolubne – takie, którym należy zapewniać dużą ilość światła słonecznego i cieniolubne – takie, które świetnie sobie radzą w pomieszczeniach zacienionych, słabo oświetlonych nawet w ciągu dnia. Rośliny cieniolubne możemy uprawiać w głębi pomieszczeń, a nie tylko na parapetach, nadają się również do uprawy na przykład w łazienkach.

Rośliny doniczkowe, które są korzystne dla zdrowia

W przyrodzie istnieją zarówno trujące rośliny doniczkowe, jak i rośliny doniczkowe korzystne dla naszego zdrowia. Niektóre z nich usuwają szkodliwe substancje z powietrza, inne nadają się do wspomagania leczenia popularnych chorób, a wszystkie rośliny zielone produkują tlen niezbędny do życia człowieka i zwierząt. Podpowiadamy, które rośliny doniczkowe są korzystne dla naszego zdrowia.

Trujące rośliny doniczkowe

Trujące rośliny domowe mogą być niebezpieczne dla domowników. Rośliny doniczkowe stanowią piękną dekorację każdego mieszkania. Często nie wyobrażamy sobie życia bez roślin w domu. Mimo to warto pamiętać, że niektóre z roślin doniczkowych mogą być trujące dla zwierząt i dla ludzi. Niejednokrotnie są to popularne kwiaty, których nawet nie podejrzewalibyśmy o właściwości trujące.

Figowiec sprężysty (Ficus elastica)

Figowiec sprężysty to roślina o dużych, dekoracyjnych liściach. W środowisku naturalnym rośnie w krajach tropikalnych. W Polsce występuje jako roślina doniczkowa. Jak pielęgnować figowca sprężystego?

REKLAMA

Kordylina australijska (Cordyline australis Hook)

Kordylina australijska to roślina o wielorakim zastosowaniu. Pochodzi z Nowej Zelandii. Wspaniała dekoracja zarówno na letni balkon lub przed wejście do domu. Jak pielęgnować kordylinę australijską?

Rośliny doniczkowe kwitnące zimą

Rośliny doniczkowe, które kwitną zimą, mogą wprowadzić do naszego domu atmosferę wiosny, gdy za oknem zimno i ponuro. Które rośliny kwitną zimą? Jak je pielęgnować?

Kalanchoe Blossfelda (Kalanchoe Blossfeldiana)

Kalanchoe Blossfelda to popularna roślina doniczkowa. Ma grube, zielone liście i niewielkie kolorowe kwiaty. Jest bardzo wszechstronna i prosta w uprawie. Nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i można ją uprawiać w ogrodzie. Zobacz jak dbać i jak pielęgnować kalanchoe blossfelda.

Nertera płożąca (Nertera granadensis)

Nertera płożąca to przepiękna roślina, która na zielonych listkach ma drobne pomarańczowe owoce. Roślina ma niejadalne owoce, które utrzymują się aż do zimy, po czym na początku wiosny roślina znowu zakwita. Zobacz jaki warunki lubi nertera płożąca i jak należy ją pielęgnować.

Podrzeń garbaty (Blechnum gibbum)

Podrzeń garbaty jest rodzajem paproci. Podrzeń garbaty lubi półcieniste stanowiska i dużo wilgoci. Można go uprawiać zarówno w domu jak i w ogrodzie.

Skalnica rozłogowa (Saxifraga stolonifera)

Skalnica rozłogowa to niewielka roślina doniczkowa o nie dużych owalnych liściach, lekko omszonych. Skalnica rozłogowa ma liczne, długie rozłogi, na których końcu rozwijają się nowe, młode rośliny. Roślina najlepiej czuje się na stanowisku w lekkim półcieniu.

Stromante (Stromanthe sanguinea)

Stromante to trzy kolorowa piękna roślina doniczkowa, która najlepiej czuje się na stanowisku półcienistym. Przepiękne trójkolorowe liście rośliny sprawiają, że tak jest bardzo ozdobna i o ile będzie właściwie pielęgnowana, może być prawdziwą ozdobą wnętrza. Zobacz, jak pielęgnować o Stromante.

Rośliny doniczkowe – pielęgnacja jesienią i zimą?

Jak pielęgnować rośliny doniczkowe jesienią i zimą? Jak je podlewać i nawozić? Jak wybrać dla nich najlepsze miejsce? Zobacz poradnik.

Niecierpek – sadzenie i pielęgnacja

Niecierpek to ciekawy kwiat ogrodowy. Roślina ma kolorowe, obficie kwitnące kwiaty. Niecierpek nie lubi miejsc bardzo nasłonecznionych, najlepiej czuje się w lekkim cieniu. Zobacz, jak sadzić Niecierpek - krok po kroku i jak go pielęgnować.

Nawożenie roślin doniczkowych – jakim nawozem?

Po zimie, aby rośliny były zdrowe i pięknie się rozwijały – potrzebują zasilania nawozami organicznymi i organiczno-mineralnymi. Który nawóz wybrać? Wiele roślin doniczkowych rośnie w podłożach, które szczególnie wiosną są bardzo wyjałowione. Aby rośliny zdrowo się rozwijały, musimy im w tym dopomóc.

Fitonia (Fittonia verschaffeltii)

Fitonia (Fittonia verschaffeltii) to liściasta roślina o prostych, ale ozdobnych liściach. Fitonia to wrażliwa roślina, która źle znosi wystawianie jej na zewnątrz (na balkon lub do ogrodu). Fitonia to roślina, która ładnie komponuje się gdy jest uprawiana w towarzystwie paproci lub bluszczów.

Aloes zwyczajny (Aloe Vera)

Aloes zwyczajny (Aloe Vera) to popularny kwiat doniczkowy znajdujący się w wielu domach. Jak uprawiać aloes zwyczajny, jak często go podlewać, nawozić i przesadzać. Zobacz poradnik.

Jak pielęgnować "Lucky Bamboo" (Dracene Sandera)?

"Lucky Bamboo" to coraz wybierana i kupowana roślina do ozdabiania mieszkań a także biur. Lucky „Bamboo” jest prosty w pielęgnacji, wystarczy mu tylko świeża oraz niewielka ilość promieni słonecznych. Przeczytaj więcej o "Lucky Bamboo".

Trujące kwiaty doniczkowe

Trujące kwiaty doniczkowe możemy z powodzeniem pielęgnować w naszych mieszkaniach. Wystarczy jedynie odpowiednie podejście i ostrożność podczas dbania o takie rośliny. Przeczytaj, jak właściwie zajmować się trującymi kwiatami doniczkowymi.

Szkodniki kaktusów

Kaktusy są łatwe w uprawie. Charakteryzują się małymi wymaganiami i dużą odpornością na trudne warunki atmosferyczne. Jednak mogą zostać zaatakowane przez szkodniki. Przeczytaj, jakie są szkodniki kaktusów i jak je zwalczać.

Najpopularniejsze choroby kaktusów

Kaktusy są jednymi z najbardziej wytrzymałych roślin. Jednak również i one mogą zostać zaatakowane przez różnego rodzaju choroby. Przeczytaj, jakie są najpopularniejsze choroby kaktusów.

Podlewanie kaktusów – krok po kroku

Kaktusy w naturalnych warunkach występują na pustyniach, wydmach oraz stepach. Dzięki zdolności magazynowania wody te rośliny mogą przetrwać bez podlewania klika tygodni. Przeczytaj, jak należy podlewać kaktusy.

10 powodów, dla których warto hodować kaktusy

Kaktusy to bardzo ciekawe rośliny, które nadają się dla każdego. Uprawa kaktusów może dawać wiele frajdy i nie jest skomplikowana. Zobacz 10 powodów, dla których warto hodować kaktusy.

Jak podlewać storczyki?

Podlewanie storczyków nie jest łatwe, jednak przynosi efekty w postaci przepięknych kwiatów. Storczyki to jedne z najpiękniejszych kwiatów ozdobnych. Przeczytaj, jak podlewać storczyki.

Dlaczego storczyki nie kwitną?

Storczyki to jedne z najpiękniejszych kwiatów, jakie możemy hodować w naszych mieszkaniach. Ich pielęgnacja wymaga wiele czasu i cierpliwości. Jednak czasami, mimo naszych starań storczyki nie kwitną. Przeczytaj, dlaczego storczyki nie kwitną i jak temu zaradzić.

Jak rozmnożyć storczyki?

Storczyki to jedne z najpiękniejszych kwiatów jakie możemy spotkać w naszych domach. Jednak ich rozmnożenie nie należy do łatwych zadań. Jest kilka sposobów rozmnażania storczyków: wegetatywny, rozmnażanie za pomocą nasion oraz poprzez pędy kwiatowe. Przeczytaj, jak rozmnożyć storczyki.

Uprawa storczyków dla początkujących – krok po kroku

Uprawa storczyków nie jest skomplikowana. Wystarczy tylko przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby nasze storczyki miały piękne kwiaty i wyglądały zdrowo. Zobacz poradnik.

Filodendrony – dużo kwiatów mało pracy

Filodendrony są jednymi z najpopularniejszych roślin pokojowych. Mimo swojej dekoracyjności są bardzo łatwe w uprawie. Przeczytaj, jak można uzyskać dużo kwiatów filodendronów wkładając w ich pielęgnację mało pracy.

Rośliny doniczkowe o ozdobnych liściach

Rośliny doniczkowe o ozdobnych liściach z powodzeniem mogą stać się elementem dekoracyjnym każdego wnętrza. Dodatkowo, ich liście będą zachwycać swoich wyglądem przez cały rok. Przeczytaj, jakie są najlepsze rośliny doniczkowe o ozdobnych liściach.

Jak dbać o Amarylis?

Amarylis to piękny kwiat doniczkowy. Charakteryzuje go gruba długa łodyga oraz duże, przepiękne kwiaty. Amarylis może być uprawiana przez cały rok. Zobacz poradę, jak dbać o Amarylis.

Rośliny, które mogą stać obok kaloryfera

Roślin, które możemy postawić obok kaloryfera jest wiele. Chamedora, Frizea lśniąca, Adiantum, Alamanda pnąca, Kordylina krzewiasta – to tylko niektóre z nich. Zobacz nasz poradnik.

Najlepsze krzewy na balkony i tarasy

Najlepsze krzewy na balkony i tarasy to Azalie, Jałowce, Irgi, Berberysy oraz Krzewuszki. Dzięki nim w łatwy sposób ozdobisz balkon lub taras. Przeczytaj, jakie krzewy na balkony i tarasy są najlepsze.

Lilia czy Liliowiec – jak je odróżnić?

Lilia i Liliowiec to rośliny na pierwszy rzut oka bardzo do siebie podobne. Lilia i Liliowiec mają podobne kwiaty, lecz są to różne rośliny o odmiennych wymaganiach. Zobacz jak odróżnić Lilię od Liliowca.

Jesienne kwiaty na balkon

Jesienne kwiaty na balkon pozwolą na zachowanie letniej atmosfery w naszym otoczeniu. Najpopularniejsze rośliny kwitnące jesienią to wrzosy, trzmieliny, rudbekie, astry oraz chryzantemy. Zobacz, jak prezentują się jesienne kwiaty na balkon.

Jak dbać o Fuksję jesienią? Porada

Fuksje to piękne popularne kwiaty, które w okresie letnim zdobią nasze balkony, okna i wnętrza. Fuksja to kwiat, który kwitnie aż do jesieni, dlatego też nie zapominajmy o podlewaniu i nawożeniu rośliny kiedy skończy się lato. Zobacz, jak dbać o Fuksje jesienią?

Co robić z cebulami roślin po przekwitnięciu?

Rośliny cebulowe bardzo często sadzimy w naszych ogrodach, na tarasach i balkonach. Jednak co robić z ich cebulami kiedy kwiaty przekwitną? Czy można je przechować i pozostawić do zakwitnięcia w następnym roku? Zobacz, co robić z cebulami roślin po przekwitnięciu.

Pojemniki na kwiaty – jak wybrać najlepszy?

Pojemniki na kwiaty mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej spotykane pojemniki na kwiaty wykonane są z ceramiki, drewna, plastiku oraz metalu. Które będą najlepsze?

Podlewanie roślin doniczkowych w czasie urlopu – sposoby

Podlewanie roślin doniczkowych w czasie urlopu nie jest trudne. Istnieją sposoby, które pozwolą przetrwać roślinom naszą nieobecność. Przedstawiamy kilka możliwości podlewania roślin doniczkowych w czasie urlopu.

Surfinie – najpopularniejsze kwiaty balkonowe

Surfinie to kwiaty należące do grupy odmian petunii ogrodowej. Te rośliny są jednymi z najpopularniejszych kwiatów uprawianych w donicach na tarasach i balkonach. Surfinie zachwycają intensywnym, słodkim zapachem, dekoracyjnością kwiatów oraz różnorodnością barw.

Zwisające kwiaty balkonowe

Zwisające kwiaty doniczkowe są doskonałym pomysłem na udekorowanie balkonu. Najlepiej sprawdzą się rośliny, które lubią nasłonecznione stanowiska. Do tej grupy należą: niecierpek, pelargonia, petunia, fuksja oraz wiele innych. Zobacz, które zwisające rośliny ozdobne najlepiej sprawdzą się na Twoim balkonie.

Kiedy lilia przekwitnie – co zrobić?

Lilie to piękne kwiaty o intensywnym równie pięknym zapachu. Lilie możemy hodować zarówno w ogrodzie, jak i w donicach. Co jednak należy zrobić, kiedy kwiaty lilii przekwitną? Zobacz poradnik jak dbać o lilie po przekwitnięciu.

Najlepsze kwiaty na balkon

Kwiaty na balkonie, kiedy w okresie letnim kwitną pełnią swoich kolorów, są z całą pewnością miłym widokiem dla oka. Kiedy postanowimy wybrać kilka gatunków do posadzenia na własnym balkonie duży wybór kwiatów dostępnych na rynku, może okazać się dość kłopotliwy. Zobacz galerię kwiatów, które możesz posadzić na swoim balkonie.

Przesadzanie kwiatów doniczkowych na wiosnę

Wiosną zajmujemy się ogrodem, ale nie powinniśmy również zapominać o kwiatach doniczkowych. Ta pora roku to idealny moment na przesadzenie niektórych gatunków roślin, które uprawiamy w domu. Zanim zabierzemy się do przesadzania, zastanówmy się, ile doniczek będzie nam potrzebne, obliczmy ilość ziemi, a także pomyślmy czy będziemy korzystać z ukorzeniacza. Podpowiadamy jak przesadzić kwiaty doniczkowe na wiosnę.

Czyszczenie i pielęgnacja roślin

Czyszczenie i pielęgnacja roślin jest bardzo ważną kwestią. Od tego zależy nie tylko estetyczny wygląd rośliny, lecz także jej zdrowie i prawidłowy rozwój. Utrzymanie liści w czystości pomaga w odpowiednim przepływie substancji odżywczych.

Jak dbać o kwiaty zimą?

W okresie zimowym nasze rośliny są narażone na niesprzyjające warunki. Niedobór światła słonecznego i suchość powietrza wywołana ogrzewaniem mogą być bardzo niekorzystne dla roślin doniczkowych. Pamiętając o tych trudnościach, powinniśmy otoczyć nasze rośliny szczególną opieką.

Uprawa granatu w domowych warunkach

Owoc granatu już w starożytności uważany był za symbol długiego, zdrowego życia. Zawiera dużo niezbędnych dla zdrowia składników odżywczych. Jeżeli chcemy uprawiać granat w domowych warunkach, najlepiej jest sięgnąć po odmianę Punica granatum ‘Nana’.

Choroby roślin doniczkowych – przyczyny, objawy, zapobieganie

Rośliny doniczkowe uprawiane w mieszkaniu częściej są narażone na przez choroby i na szkodniki. Dzieje się tak dlatego, że stwarzamy roślinom warunki różniące się od naturalnych. Przedstawiamy przyczyny chorób, ich objawy i sposoby zapobiegania.

REKLAMA