REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Parlament Europejski

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

QUIZ Co wiesz o Parlamencie Europejskim? 10/10 zdobędą nieliczni

W ilu językach mówi się i publikuje dokumenty w Parlamencie Europejskim? Ile trwa kadencja Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego? Kiedy odbędą się najbliższe wybory do PE? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz odpowiedzi.

Nie tylko mObywatel. Unia Europejska przyspiesza realizację Europejskiego Portfela Tożsamości Cyfrowej

Parlament Europejski przegłosował ustanowienie ram Tożsamości Cyfrowej Unii Europejskiej. Umożliwi to przyspieszenie realizacji projektu pilotażu Europejskiego Portfela Tożsamości Cyfrowej. Portfel zapewni obywatelom UE dostęp do usług publicznych i prywatnych.

PE poparł nowe przepisy, które mają zapewnić konsumentom prawo do naprawy produktów

Parlament Europejski przyjął stanowisko negocjacyjne w sprawie nowych przepisów, które mają zapewnić konsumentom prawo do naprawy produktów i ograniczyć wpływ masowej konsumpcji na środowisko.

Państwa członkowskie podzielone ws. zamrożenia unijnych środków dla Węgier

Komisja Europejska wydała rekomendację, by zamrozić 7,5 mld euro z polityki spójności dla Węgier. Decyzja w tej sprawie należy jednak do Rady UE, czyli państw członkowskich. Z analizy brukselskiego portalu Politico wynika, że na razie nie ma w tej kwestii konsensusu.

REKLAMA

KE przedstawiła jednolitą propozycję ws. penalizacji obchodzenia sankcji

Komisja Europejska przedstawiła wniosek legislacyjny dotyczący ujednolicenia definicji przestępstw i kar za naruszenie unijnych środków ograniczających. Może to w przyszłości umożliwić konfiskatę zamrożonych rosyjskich aktywów.

UE zatwierdziła dyrektywę o uniwersalnej ładowarce do wielu urządzeń

UE ostatecznie zatwierdziła w poniedziałek dyrektywę o uniwersalnej ładowarce. Oznacza to, że w 2024 r. obowiązkowy dla wielu urządzeń elektronicznych (np. telefonów komórkowych, tabletów i słuchawek) stanie się port USB-C. W efekcie nie trzeba już będzie kupować nowej ładowarki z każdym nowym urządzeniem.

Blockchain narzędziem organów podatkowych w UE

Parlament Europejski chce, aby technologia blockchain służyła państwom UE do zautomatyzowania poboru podatków oraz do większej koordynacji przy opodatkowaniu kryptowalut. „To kolejny krok w skutecznej walce z uchylaniem się od opodatkowania w UE” – powiedziała PAP europosłanka Andżelika Możdżanowska (PiS).

PE żąda zmiany traktatów i końca zasady jednomyślności

PE żąda rewizji traktatów unijnych i rezygnacji z zasady jednomyślności.

REKLAMA

REKLAMA