REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Smishing

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Fałszywe sms-y będą blokowane w Polsce od 25 marca 2024 r. System wymiany informacji o smishingu już działa

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało 17 stycznia br., że zespół CSIRT NASK uruchomił system teleinformatyczny, który służy do wymiany informacji o fałszywych wiadomościach między przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi a CSIRT NASK, Policją oraz Prezesem UKE. Przedsiębiorcy telekomunikacyjni mogą zgłaszać podejrzane wiadomości do CSIRT NASK, który z kolei będzie tworzył wzorzec takiej wiadomości. Od 25 marca 2024 r. przedsiębiorcy podłączeni do systemu będą mieli obowiązek blokować fałszywe SMS zgodnie ze wzorcem fałszywej wiadomości przekazanej przez CSIRT NASK.

Pracujesz jako specjalista lub menadżer? Phising na ciebie nie działa, ale czy jesteś odporny na smishing

Cyberprzestępcy, jako wytrawni spece z psychologii wiedzą, że prymitywne namawianie do kliknięcia w linki zawarte w treści e-maila czy sms na ciebie nie podziałają. Ale czujność utracisz gdy autorem wiadomości jest ktoś z infrastruktury wsparcia, z którego korzystasz na co dzień. I to jest właśnie smishing. Czy doceniasz wagę zagrożenia? Jak się skutecznie przed nim obronić?

Smishing - nowe zagrożenie w świecie cyberprzestępczości

W dzisiejszych czasach, kiedy większość z nas korzysta z telefonów komórkowych i otrzymuje regularnie wiadomości tekstowe, zjawisko smishingu staje się coraz bardziej powszechne. Czym jest smishing? Jakie są jego najczęstsze formy? Jak się przed nim bronić?

Zwalczanie nadużyć w komunikacji elektronicznej już wkrótce

Zwalczanie nadużyć w komunikacji elektronicznej to cel projektu ustawy, który ma 14 lutego trafić pod obrady Rady Ministrów. Ustawa o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej ma penalizować takie nadużycia w komunikacji elektronicznej jak m.in. tworzenie sztucznego ruchu, CLI spoofing czy wysyłanie smishingu.

REKLAMA

Spoofing, smishing i inne nadużycia w komunikacji elektronicznej będą zwalczane

Spoofing, smishing, sztuczny ruch, nieuprawniona zmiana danych adresowych. Takie pojęcia ma wprowadzić do systemu prawnego ustawa o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej, nad projektem której pracuje rząd. Co one oznaczają?

REKLAMA

REKLAMA