REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Teleporada

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu (TPK) - kiedy można z niej skorzystać?

Aby uzyskać wsparcie medyczne poza standardowymi godzinami otwarcia przychodni, można skorzystać z Teleplatformy Pierwszego Kontaktu. W jakich godzinach jest dostępna TPK i pod jakim numerem?

Lekarze rodzinni: kwestionowanie przez ZUS zwolnień wystawionych z teleporad jest skandaliczne

Kwestionowanie przez ZUS zwolnień lekarskich wystawionych podczas teleporad jest nie tylko niezrozumiałe, ale wręcz skandaliczne – uważa prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia Bożena Janicka. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyjaśnia, że nie kwestionuje możliwości wystawiania zaświadczeń za pośrednictwem teleporad

Nadużywanie teleporad przez lekarzy rodzinnych

Nadużywanie teleporad przez lekarzy rodzinnych. Minister zdrowia Adam Niedzielski zdecydował, by z 70 placówkami podstawowej opieki zdrowotnej, w których udział teleporad wyniósł ponad 90 proc. nie przedłużyć umów. Minister wskazał, że główną barierą dla pacjentów w dostępie do lekarzy POZ jest w tej chwili nadużywanie teleporad przez lekarzy rodzinnych.

Teleporady od 16 marca 2021 roku

Teleporady od 16 marca 2021 roku poza określonymi wyjątkami nie można narzucić pacjentowi. Co się zmieniło?

REKLAMA

Porady lekarskie w POZ - nowe zasady od 16 marca 2021 r.

Porady lekarskie w POZ. Od 16 marca 2021 r. zmieniają się zasady korzystania z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Kiedy można skorzystać z wizyty stacjonarnej, a kiedy z teleporady?

Teleporada - zmiany w marcu 2021 r.

Teleporada jeszcze w marcu 2021 r. nie będzie standardem w kilku przypadkach. Chodzi m.in. o dzieci do 6. roku życia. Co jeszcze się zmieni?

Teleporada w POZ - zmiany od marca 2021 r.

Teleporada w POZ od 1 marca 2021 r.ma być dostępna wyłącznie dla osób między 7. a 64. rokiem życia. Takie zmiany wynikają z projektu nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie udzielania teleporad przez POZ.

Teleporada – w jakim terminie?

Termin teleporady zostanie doprecyzowany. Po jakim czasie od zgłoszenia pacjenta odbędzie się teleporada? Czym jest ten rodzaj świadczeń?

REKLAMA

Teleporada - jak się do niej przygotować?

Teleporada w czasie pandemii często jest głównym sposobem na pierwszy kontakt z lekarzem. Jak przygotować się do teleporady krok po kroku? Jakie przepisy określają standardy i wytyczne dla lekarzy?

Lekarz rodzinny może już zlecić test na SARS-CoV-2 w ramach teleporady

Lekarz rodzinny od 9 września 2020 r. może zlecić test na obecność SARS-CoV-2 również w ramach teleporady, gdy u pacjenta występuje gorączka powyżej 38 st. C, kaszel i duszności oraz utrata węchu lub smaku - wynika ze zmiany rozporządzenia ministra zdrowia opublikowanego 8 września 2020 r. w Dzienniku Ustaw.

REKLAMA