REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wody polskie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

60% więcej za wodę, 80% więcej za ścieki: w kolejnych miastach i gminach rekordowe podwyżki opłat zatwierdzone. Co się dzieje

Od kilku lat – momentu powołania centralnego regulatora, taryfy opłat za dostawę wody i odbiór ścieków przedsiębiorstwa wodne i kanalizacyjne muszą składać do spółki Wody Polskie. Wcześniej, podobnie jak to jest dalej z opłatami za śmieci, cenniki zatwierdzały Rady Gminy. Regulator starał się jak mógł hamować podwyżki opłat, aż firmy świadczące usługi w zakresie gospodarki wodnej znalazły się na progu bankructwa. Od jesieni więc nowe taryfy są już zatwierdzane bez zbędnej zwłoki.

Wędkowanie na łowiskach Wód Polskich w 2023 roku - program Nasze Łowiska. Jakie opłaty za zezwolenia? Gdzie można łowić?

Program Nasze Łowiska, to projekt prowadzony przez Wody Polskie, zgodnie z którym jedno zezwolenie i jedna opłata roczna uprawniają osobę posiadającą kartę wędkarską do amatorskiego wędkowania przez cały rok we wszystkich  obwodach i łowiskach użytkowanych rybacko przez Wody Polskie. Ile kosztuje takie zezwolenie i jakie są zasady programu Nasze Łowiska?

Regulacja Odry. Nie będzie nowych prac na Odrze, te które są w toku trzeba dokończyć

Nowe prace regulacyjne na Odrze nie będą rozpoczynane zgodnie z orzeczeniami sądów administracyjnych. Te, które są obecnie prowadzone muszą zostać zakończone, bo inaczej może nastąpić katastrofa budowlana. Takie jest stanowisko Ministerstwa Infrastruktury.

Wody Polskie zaakceptowały 150 wniosków spółek samorządowych o podwyżkę cen wody i ścieków

Wody Polskie otrzymały 850 wniosków o podwyżkę taryf za wodę i ścieki. Złożyła co trzecia gmina w Polsce. Regulator odrzucił 376 wniosków o podwyżkę cen. 150 nowych taryf zostało zaakceptowanych: wzrost cen to maksymalnie 10 procent.

REKLAMA

Wzór sprawozdania z KPOŚK 2022 [do 28 lutego 2023 r.]

W opublikowanym komunikacie Wody Polskie przypomniały, że w roku 2022 sprawozdawczością objęte są wszystkie aglomeracje ujęte w VI AKPOŚK (AKPOŚK 2022).

REKLAMA

REKLAMA