REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zabawki

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

W jednej z zabawek stężenie ołowiu zostało przekroczone ponad 1300 razy! UOKiK zakwestionował aż 18 z 20 modeli

Aż 18 z 20 zabawek zostało zakwestionowanych w związku z zawartością niebezpiecznych substancji. W jednej z nich stężenie ołowiu zostało przekroczone aż 1343 razy!

QUIZ Zabawy i zabawki lat 90. Pamiętasz je?

Niektóre z nich powstały wcześniej, ale to na lata 90. przypadał ich złoty czas. Te zabawy i zabawki zna każde dziecko lat 90. i każdy rodzic także. Pamiętasz je?

Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość zlikwidowanych towarów jako stratę w towarach handlowych?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) w swojej interpretacji wyjaśniła, że spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów poniesione wydatki w związku z wycofaniem z obrotu wadliwych towarów w wysokości stanowiącej wartość zlikwidowanych towarów wskazaną w protokole likwidacyjnym.

QUIZ Zabawki z PRL. Pamiętasz je?

Zabawki PRL. PRL darzymy sentymentem (w niektórych kwestiach oczywiście) i często wracamy do niego pamięcią. Jednym z przyjemniejszych wspomnień na pewno są zabawki tamtego czasu. Wielu z nas pamięta bączki, kotki harmonijki czy jo-jo. Ale dzieciństwo w PRL-u to też era kapsli, piłkarzyków oraz skakania w gumę na podwórku. Gdy komputery (i gry) były jeszcze w powijakach, graliśmy w bierki lub układaliśmy kostkę Rubika. Niektóre z tych kultowych już zabawek są ponownie dostępne lub szturmem wróciły na sklepowe półki i możemy je pokazać naszym dzieciom czy wnukom. Wiele z nich też na pewno znajduje się w przeróżnych domowych lamusach, czekając na lepszy czas. Zapraszamy do quizu o zabawkach z PRL.

REKLAMA

Mniej alumium w zabawkach - projekt rozporządzenia

Z projektu rozporządzenia opublikowanego na stronach RCL wynika, iż w zabawkach będzie musiało znajdować się mniej aluminium niż dotychczas. Celem nowych obostrzeń jest lepsza ochrona zdrowia dzieci.

Prezent dla dziecka - poradnik Ministerstwa Cyfryzacji

Inteligentne zabawki oraz gry komputerowe to coraz popularniejsze prezenty dla dzieci. Ministerstwo Cyfryzacji podpowiada jak przy okazji zakupów dbać o dane osobowe oraz bezpieczeństwo najmłodszych.

REKLAMA

REKLAMA