Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kultura

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak dobrze znasz Wiedźmina? [quiz]

Wiedźmin Geralt, zwany także Białym Wilkiem, zna go dziś niemal każdy. Warto jednak pamiętać, że najpierw był on bohatrem literackim, a dopiero później na stałe zagościł w popkulturze. Rozwiąż quiz i sprawdź, co wiesz o „Charakterniku z Rivii”

Co się wydarzyło w 2022 r. [quiz]

Co się wydarzyło w 2022 r.? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy pamiętasz!

Sporty zimowe [quiz]

Sporty zimowe. Polacy je kochają, ale czy na pewno wszyscy jesteśmy tacy dobrzy z wiedzy o zimowych dyscyplinach sportowych? Warto sprawdzić się zwłaszcza, gdy sezon w pełni! Zapraszamy na quiz.

Zwierzęta domowe [quiz]

Zwierzęta domowe. Najpopularniejsze zwierzaki domowe to, bez wątpienia, koty i psy, bez nich życie byłoby może bardziej uporządkowane, ale za to jakie nudne. Poniżej quiz dla miłośników jednych i drugich.

Przesądy noworoczne [quiz]

Przesądy noworoczne. Sylwester to szczególny wieczór i magiczna noc, pełna przesądów, wierzeń oraz szczególnej symboliki. Poniżej w noworocznym quizie najpopularniejsze przesądy i wierzenia w Polsce.

Filmy o księgowych [quiz]

Filmy o księgowych. Podobno najbardziej kreatywni księgowi są w Hollywood. Przekonał się o tym odtwórca roli Dartha Vadera (David Prowse), który jeszcze dekadę temu wciąż nie miał wypłaconej gaży z powodu rzekomych strat produkcji! Czy to się zmieniło teraz, nie wiemy, ale za to wiemy, że quiz o księgowych w filmie pewnej wiedzy filmowej wymaga.

Quiz z języka staropolskiego - sprawdź się!

Język staropolski. Ja mówią cudzoziemcy „polska język ładna, ale trudna”, tak staropolski język jeszcze piękniejszy i często znaczeniowo niełatwy do rozszyfrowania. Sprawdź zatem, Acan, w quizie, na ile dasz sobie radę w tej materii.

Baśnie i legendy polskie [quiz]

Baśnie i legendy polskie towarzyszą nam od najmłodszych lat. Niektórych się boimy, w inne nie wierzymy, a po jeszcze inne często sięgamy. Zawsze jednak mają w sobie to coś, ową magię, do której tak lubimy wracać. Rozwiąż quiz i sprawdź, na ile znasz nasze polskie bajania.

Filmy świąteczne [quiz]

Filmy świąteczne – bez nich nie ma Świąt Bożego Narodzenia. Rozwiąż quiz i zobacz, jak dobrze je znasz!

Andrzejki [quiz]

Andrzejki. Jak dobrze znasz wróżby i zwyczaje andrzejkowe? Sprawdź się w quizie!

Powiedzenia i przysłowia [quiz]

Powiedzenia i przysłowia mądrością narodów! Niektóre są z nami od zawsze, inne są całkiem nowe. Sprawdź się, czy znasz te najpopularniejsze!

Slang młodzieżowy [quiz]

Slang młodzieżowy. W dzisiejszych czasach warto być ze slangiem za pan brat i wiedzieć jakie słowo może zostać Młodzieżowym Słowem Roku. Rozwiąż quiz i sprawdź się, czy nadążasz za nowymi powiedzonkami!

Boże Narodzenie [quiz]

Quiz o Bożym Narodzeniu. Święta grudniowe to bardzo szczególny, magiczny czas, spędzany zwykle w gronie rodziny i przyjaciół. Sprawdź, jak dobrze znasz tradycje bożonarodzeniowe!

„Straszny” quiz na Halloween

Halloween [quiz]. Sprawdź, co wiesz o Halloween! Czy coś może Cię zaskoczyć, przestraszyć...?