REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zimowe ferie 2024 w górach. Rodziny łączą wypoczynek dzieci w czasie przerwy szkolnej z zimowymi urlopami

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Ferie zimowe tam gdzie największe prawdopodobieństwo, że śniegu nie zabraknie czyli w górach
Dawid K Photography
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Miłośnicy narciarstwa i sportów zimowych nie mają dylematu czy spędzać zimowe ferie szkolne nad Bałtykiem – co teraz robi się modne – nad skutymi lodem jeziorami mazurskimi czy w górach. Możliwość jazdy na nartach czy podziwiania widoków z krzesełek i wagoników kolei linowych nie ma dla nich sobie równych.

W Beskidach taniej niż w Tatrach

Wisła, Szczyrk to miejsca, w które wybierają się miłośnicy gór średniej wielkości choć jeśli chodzi o trasy narciarskie i góralskie menu w restauracjach w niczym nie odbiegają one od tych w samym sercu Tatr. A jeśli już, to pod względem korzystniejszych czyli niższych cen.

REKLAMA

Trzeba jednak mieć na względzie, że koszt skypassów oraz dań w restauracjach jest średnio 1-15 proc. Wyższy niż przed rokiem.

Jak informują hotelarze, już od pierwszych dni ferii, które zaczęły się w sobotę 13 stycznia najbardziej renomowane pensjonaty i hotele w Wiśle mają pełne obłożenie, ale w innych miejscach Beskidu Śląskiego czy Żywieckiego można znaleźć wolne miejsca.

PKL zaprasza na zimowy wypoczynek: od Gubałówki przez Krynicę po Solinę

REKLAMA

Tradycyjnie największą i najbardziej zróżnicowaną ofertę ma spółka PKL – Polskie Koleje Linowe. Obejmuje ona najbardziej renomowane miejsca dla narciarzy – od Gubałówki po Solinę w Bieszczadach.
Nic dziwnego, że coraz większe grono Polaków wybierających się na wypoczynek w góry zaczyna rozpoznanie ofert od Grupy PKL.

Oczywiście największe zainteresowanie wzbudza Zakopane i okolice.
Zakopane od dekad uważane jest za stolicę polskich gór i narciarstwa. Panuje tutaj niezwykły podhalański klimat i nie brakuje miejsc, w których można spędzić aktywnie czas ze znajomymi czy na rodzinnej integracji. Oczywiście warto wyruszyć w podróż legendarnym wagonikiem kolei linowo-terenowej PKL i odwiedzić uwielbianą Gubałówkę. Na wzniesieniu czeka na nas Kraina Światła – czyli najwyżej położony parka świetlny w Polsce, która w tym roku lśni jeszcze bardziej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na Gubałówce można skorzystać z 300-metrowej trasy narciarskiej z wyciągiem orczykowym. Miłośnikom adrenaliny polecany jest z kolei największy w Polsce snow park – Goobaya SnowPark, zaprojektowany i prowadzony przez topowych w kraju zawodników freestyle. Przy stacji dolnej kolei linowo-terenowej PKL znajduje się również specjalnie wyprofilowany ze śniegu zjazdowy tor SnowGuubing'owy, który dostępny jest w godzinach 10:00-18:00.

Szczególną atrakcją jest też kolej linowa PKL na Kasprowy Wierch 
Tym bardziej, że w ośrodku PKL Kasprowy Wierch można skorzystać z dwóch szerokich oraz wymagających tras, które znajdują się w pięknych dolinach – Goryczkowej (2100 m długości) i Gąsienicowej (1200 m długości). Są one dobrze przygotowane oraz w pełni pokryte naturalnym śniegiem. Na narciarzy czeka tutaj także nartostrada prowadząca aż do samych Kuźnic.

Krynica i Góra Parkowa – ferie w stylu retro

Mało kto pamięta, że Zakopane to „wynalazek” PRL. Przed wojną zimową perłą i miejscem wypoczynku elit Była Krynica-Zdrój.

Oczywiście ze względu chyba na najciekawsze i najbardziej urozmaicone trasy narciarze wybierają Jaworzynę Krynicką, ale symbolem tej części gór jest Góra Parkowa w Krynicy.

W czasie ferii zimowych gości  czeka tam prawdziwa podróż w czasie.

Na Górę Parkową dotrze się historycznymi i odrestaurowanymi wagonikami, a na jej szczycie spędzi magiczne chwile w iskrzącym się Parku Światła. W zimowej krainie czekają rzeźby świetlne nawiązujące do stylu retro.

W ośrodku Grupy PKL na Górze Parkowej można również skorzystać z saneczkowego szaleństwa. Nie tylko dzieci, ale i dorośli na tutejszej śnieżnej polanie będę bawić się doskonale, zabawa gwarantuje ekscytacje i mnóstwo radości. Więcej informacji na ten temat na stroniewww.pkl.pl w zakładce Góra Parkowa. 

Solina i Bieszczady – zima jak z bajki

REKLAMA

Jeśli do tej pory wyjazd w Bieszczady kojarzył się głównie z letnim biwakiem i ciepłymi zachodami słońca, to teraz można przekonać się, że Bieszczady zachwycają o każdej porze roku. Odwiedzając zimą ośrodek PKL w Solinie, można z wysokości wagonika podziwiać otulone śniegiem wzgórza, które zapierają dech w piersiach. Nic nie smakuje lepiej, niż pyszne ciasto oraz szklanka gorącej herbaty skosztowane z widokiem na jeziora i ośnieżone połoniny, a to czeka na gości w kawiarni na Wieży. 

W ośrodku PKL Solina miłośnicy narciarstwa mogą liczy również na niespodziankę! W Karczmie Jawor za okazaniem skipassu, z któregokolwiek z bieszczadzkich wyciągów, dostaniemy -5% na cały rachunek.

To tylko wybrane subiektywnie i punktowo „perełki” z oferty Grupy PKL, która przecież obejmuje też kurorty chociażby z Beskidów, od których zaczęliśmy.

 

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Po jakim czasie nie można odwołać darowizny?

Termin na odwołanie przekazanej darowizny jest dość krótki. Od czego zależy? Kiedy jest możliwe odwołanie darowizny?

Kiedy złożenie przysięgi przez nowo wybranego prezydenta RP? [WYBORY 2025]

Zgodnie z art. 128 Konstytucji, kadencja prezydenta RP rozpoczyna się w dniu objęcia przez niego urzędu. Pytanie brzmi: co to dokładnie oznacza i kiedy ten moment następuje? Kto stwierdza ważność wyborów na prezydenta RP?

Sztuczna inteligencja w urzędach, zdrowiu i wyborach. „Nie będziemy już nigdy anonimowi”

Czy AI może uprościć życie obywateli i zrewolucjonizować państwo? Zdaniem Radosława Mechły, doradcy ds. AI w Buzzcenter, to nieunikniona przyszłość. W rozmowie z Infor.pl opowiada, jak technologia zmieni urzędy, system opieki zdrowotnej, rynek pracy i… naszą prywatność.

Tusk obiecuje: Kwota wolna wzrośnie do 60 tys. zł, ale nie w tym roku

Premier Donald Tusk nie owija w bawełnę: podniesienie kwoty wolnej od podatku to jego priorytet, ale w 2025 roku Polacy nie mają na co liczyć. „To moja twarda obietnica – zrealizuję ją w tej kadencji” – zapowiada. Warunek? Deficyt musi trzymać się w ryzach, bo inaczej grozi nam utrata miliardów z UE.

REKLAMA

W którym mieście szanse na własne mieszkanie są największe?

Rynek wtórny na ogół wygrywa z pierwotnym pod względem dostępności mieszkań na przeciętną kieszeń. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach wojewódzkich jest ona największa.

Ubezpieczenie mieszkania na wynajem krótkoterminowy – co musisz wiedzieć?

Wynajem krótkoterminowy jest coraz popularniejszą formą zarabiania na nieruchomościach, ale niesie ze sobą także pewne ryzyka. Co powinna zawierać dobra polisa dla najmu krótkoterminowego? Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie?

Tydzień, maksymalnie dwa. Wielu pracowników nie czeka dłużej na wynik rekrutacji

6 na 10 badanych pracowników fizycznych deklaruje, iż maksymalny czas rekrutacji, jakiego oczekują od potencjalnego pracodawcy, to dwa tygodnie. Tak wynika z badania „Rynek pracowników fizycznych”, przeprowadzonego na zlecenie serwisu Pracuj.pl.

Darowizna w gotówce od matki: Skarbówka nie odpuszcza – liczy się forma przekazania środków

Choć darowizny między najbliższymi krewnymi często korzystają z pełnego zwolnienia z podatku, fiskus nie pozostawia miejsca na dowolność w ich dokumentowaniu. Najnowsza interpretacja podatkowa pokazuje, że nawet spełnienie podstawowych warunków, takich jak zgłoszenie darowizny w terminie i jej otrzymanie od członka rodziny, nie wystarczy, jeśli środki przekazano w gotówce. Taka forma – mimo zgłoszenia – może oznaczać konieczność zapłaty podatku.

REKLAMA

Rola społeczności lokalnych w ochronie dziedzictwa kulturowego

Obowiązek ochrony zabytków nie dotyczy wyłącznie organów administracji czy właścicieli zabytkowych obiektów. Przepisy prawa nakładają ten obowiązek na każdego, kto z dziedzictwem kultury ma kontakt. To fundamentalna zasada, której konsekwencje praktyczne często są niedoceniane.

Obniżenie wieku emerytalnego dla kolejnej grupy zawodowej już w 2026 r.? Resort pracy daje minus Senatorom [PROJEKT]

Trwają prace nad obniżeniem wieku emerytalnego dla kolejnej grupy zawodowej. Chodzi o projekt nowelizacji o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy o emeryturach pomostowych wniesiony przez senatorów 18 grudnia 2024 r. Projekt trafił do sejmu na początku maja 2025 r.

REKLAMA