| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Powódź 2010 > Aktualna sytuacja powodziowa - 5 czerwca

Aktualna sytuacja powodziowa - 5 czerwca

Druga fala powodziowa dotknęła głównie województwa podkarpackie, małopolskie oraz świętokrzyskie. Południowa cześć Polski znów została sparaliżowana. Nastąpiły duże utrudnienia w ruchu drogowym.

Poziom wody na Warcie w Skwierzynie nie podnosi się. W mieście w dalszym ciągu pracują ratownicy z Niemiec, którzy wypompowują wodę z Kanału Skwierzyna.

Zobacz: Gdzie szukać pomocy - infolinia dla powodzian

Poziom wody na Odrze systematycznie obniża się, jednak stany alarmowe przekroczone są nadal w Gryfinie, Widuchowej, Bielinku i Gozdowicach.

Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje nadal w Szczecinie i w powiatach myśliborskim i gryfińskim. Wczoraj (4 czerwca br.) odwołano alarm w powiecie polickim, w gminach: Police, Nowe Warpno i Kołbaskowo obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. W Trzebieży Zalew Szczeciński osiągnął o godz. 6.00 poziom o 14 cm niższy od stanu ostrzegawczego.

W Szczecinie, wodowskaz przy Moście Długim wskazywał dziś (5 czerwca br.) o godz. 9.30 stan wody niższy o 6 cm, od stanu ostrzegawczego. W ciągu doby Odra opadła w tym miejscu o 8 cm.

Nadal zamknięta jest droga nr 120 Gryfino-Mescherin, droga gminna Krajnik Dolny-Zatoń, droga Ognica-Widuchowa oraz ul. Dobrej Nadziei w Szczecinie, wzdłuż wału przeciwpowodziowego na Wyspie Puckiej.

Zobacz serwis: Powódź 2010

Poprawia się sytuacja powodziowa w województwie - fala kulminacyjna na Warcie minęła już Wielkopolskę. Mimo przekroczonego o 1,5 m stanu alarmowego, widać wyraźne spadki na Warcie w Poznaniu. Dziś (5 czerwca br.) o godzinie 11.30 wodowskaz przy Moście Rocha w stolicy Wielkopolski wskazywał 614 cm. Spadki notuje się na całej długości Warty. W Śremie woda sięga 527 cm, w Obornikach 661 cm, a we Wronkach 617 cm.

Źródło: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Diana Malinowska

Konsultant w Instytucie Rozwoju Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK