| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Powodzianie skorzystają z uproszczonych procedur

Powodzianie skorzystają z uproszczonych procedur

Odbudowa zniszczeń po powodzi będzie prostsza. Prezes Rady Ministrów podpisał nowelizację rozporządzenia, dzięki której usuwanie skutków niszczycielskiej powodzi będzie znacznie odformalizowane.

Dzięki specjalnym uprawnieniom w gminach dotkniętych powodzią usuwanie jej skutków będzie znacznie prostsze. Powodzianie nie będą musieli zgłaszać do organów administracji architektoniczno-budowlanej przeprowadzanych przez siebie remontów.

Ponadto nie będzie wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę w przypadku zniszczonych po powodzi budynków o kubaturze mniejszej niż 1000 m3. W takiej sytuacji będzie można jedynie ograniczyć się do zgłoszenia faktu odpowiedniemu organowi. Jeżeli w terminie 7 dni właściwy organ administracji architektoniczno-budowlanej nie sprzeciwił się odbudowie, będzie można ją rozpocząć.

Szybko również będzie można otrzymać samo pozwolenie. Decyzja administracyjna będzie wydawana w terminie 14 dni i będzie opatrzona w rygor natychmiastowej wykonalności.

Wykaz gmin, na których będą działać specjalne procedury związane z odbudową zniszczeń znajduje się w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów, wydanego na podstawie art. 2 ustawy z dnia 11 sierpnia 2001 r. o szczególnych zasadach odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu.

Zobacz również serwis: Powódź 2010

Zobacz również serwis: Postępowanie administracyjne

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »