| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Powodzianie skorzystają z uproszczonych procedur

Powodzianie skorzystają z uproszczonych procedur

Odbudowa zniszczeń po powodzi będzie prostsza. Prezes Rady Ministrów podpisał nowelizację rozporządzenia, dzięki której usuwanie skutków niszczycielskiej powodzi będzie znacznie odformalizowane.

Dzięki specjalnym uprawnieniom w gminach dotkniętych powodzią usuwanie jej skutków będzie znacznie prostsze. Powodzianie nie będą musieli zgłaszać do organów administracji architektoniczno-budowlanej przeprowadzanych przez siebie remontów.

Ponadto nie będzie wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę w przypadku zniszczonych po powodzi budynków o kubaturze mniejszej niż 1000 m3. W takiej sytuacji będzie można jedynie ograniczyć się do zgłoszenia faktu odpowiedniemu organowi. Jeżeli w terminie 7 dni właściwy organ administracji architektoniczno-budowlanej nie sprzeciwił się odbudowie, będzie można ją rozpocząć.

Szybko również będzie można otrzymać samo pozwolenie. Decyzja administracyjna będzie wydawana w terminie 14 dni i będzie opatrzona w rygor natychmiastowej wykonalności.

Wykaz gmin, na których będą działać specjalne procedury związane z odbudową zniszczeń znajduje się w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów, wydanego na podstawie art. 2 ustawy z dnia 11 sierpnia 2001 r. o szczególnych zasadach odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu.

Zobacz również serwis: Powódź 2010

Zobacz również serwis: Postępowanie administracyjne

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

GP

Zdjęcia

Źródło: www.szczurowa.pl
Źródło: www.szczurowa.pl

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Skórski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK