| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Dziewczyny na politechniki?

Dziewczyny na politechniki?

Jeszcze w tym miesiące polskie politechniki zorganizują dni otwarte tylko dla przedstawicielek płci pięknej. Powód? Chcą zachęcić dziewczęta do studiowania na kierunkach ścisłych i technicznych.

W ramach akcji w 16 polskich uczelniach technicznych oraz w 4 uniwersytetach odbędzie się w tym roku Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn, którego celem jest zachęcanie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do studiowania na kierunkach technicznych, inżynierskich i ścisłych.

Dzień Otwarty będzie kulminacyjnym momentem tegorocznej, czwartej już i zarazem największej w historii akcji „Dziewczyny na politechniki!" i jej młodszej siostry - „Dziewczyny do ścisłych!". Akcje organizują Fundacja Edukacyjna Perspektywy we współpracy z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.

„Dziewczyny na politechniki!" to pierwszy, pionierski i zarazem największy projekt promujący kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet. Jego idea narodziła się w roku 2006. Dzięki kolejnym edycjom akcji na polskich uczelniach technicznych studiuje ponad 10 000 dziewczyn więcej! Dlatego mówić już możemy o pokoleniu „Dziewczyn na politechniki!" - potężnej grupie młodych kobiet zainspirowanych do podjęcia studiów technicznych dzięki tej akcji. W tym roku część z nich zdawać będzie już egzaminy inżynierskie.

W konferencji wzięły udział patronki akcji: Elżbieta Radziszewska - pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania, prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow - rektor UW, przewodnicząca Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz dr Alicja Adamczak - prezes Urzędu Patentowego RP. Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych reprezentowała prof. Maria Nowicka-Skowron, rektor Politechniki Częstochowskiej, jedyna w naszym kraju kobieta kierująca uczelnią techniczną.

Minister Katarzyna Hall podkreśliła również, że warto by akcja obejmowała także uczennice gimnazjów, bo to zapewniłoby im solidne podstawy do studiowania na kierunkach technicznych i ścisłych.

W tym roku Dzień Otwarty tylko dla Dziewczyn odbędzie się 14 kwietnia. Więcej na www.dziewczynynapolitechniki.pl.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dzień Otwarty będzie kulminacyjnym momentem tegorocznej, czwartej już i zarazem największej w historii akcji „Dziewczyny na politechniki!"
Dzień Otwarty będzie kulminacyjnym momentem tegorocznej, czwartej już i zarazem największej w historii akcji „Dziewczyny na politechniki!"

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz69.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Skarbiec

Kancelaria Prawna Skarbiec, specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »