| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Wsparcie rodziny i system pieczy zastępczej – zmiany

Wsparcie rodziny i system pieczy zastępczej – zmiany

Wsparcie rodziny i system pieczy zastępczej uregulowane są na mocy ustawy z 2011 r. System wsparcia dysfunkcjonalnych rodzin od 2015 r. funkcjonował będzie na zmienionych zasadach.

16 lipca w Łosicach odbyło się spotkanie na temat polityki prorodzinnej. Jednym w głównych tematów konferencji była obecnie nowelizowana ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. W spotkaniu udział wzięła Elżbieta Seredyn - podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej a także przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządu łosickiego. Dyskusja pozwoliła na wymianę doświadczeń oraz opinii o nowelizacji ustawy.

Zadaj pytanie na FORUM

Po konferencji minister Elżbieta Seredyn odwiedziła rodzinę zastępczą w Starej Kornicy. Państwo Janina i Stefan Iwanowscy wychowali trójkę własnych dzieci, które już się usamodzielniły. W 2013 r. postanowili stworzyć rodzinę zastępczą niezawodową dla szóstki rodzeństwa: Jakuba, Patryka, Natalii, Magdaleny, Wiktorii i Julii. Od maja br. są już rodziną zawodową i złożyli wniosek o opiekę nad kolejnymi dziećmi: Kacprem, Damianem i Igorem.

- Państwo Iwanowscy tworzą niezwykłą rodzinę. Dzieci mają tu zapewnione świetne warunki, a przede wszystkim są otoczone ciepłem i miłością – powiedziała minister Elżbieta Seredyn.

Piecza zastępcza jako forma pomocy rodzinie

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U. 2011 nr 149 poz. 887 z późn. zm.).

Projekt nowelizacji ustawy z 9 czerwca 2011 r. w wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U. z 2013 r. poz. 135).

reklama

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Tagetik

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego procesy zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »