| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Konsument - telekomunikacja > Wyniki finansowe sieci komórkowych

Wyniki finansowe sieci komórkowych

W zeszłym tygodniu najwięksi operatorzy komórkowi – Polkomtel (Plus), PTK Centertel (Orange) i PTC (Era) – ogłosiły swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2009 roku. Najlepiej dotychczas wypada Plus.

Niestety wszyscy trzej operatorzy odnotowali ogólny spadek dochodów w porównaniu z zeszłym rokiem, czego głównym powodem było spowolnienie gospodarcze, czyli kryzys – klienci mniej wydali na komórki ze względów oszczędnościowych.

Zarówno pod względem wypracowanego zysku, jak i liczby abonentów niezmiennie prowadzi Plus.

Ogólna liczba klientów

Polkomtel (Plus)

14.576 mln kart SIM

PTK Centertel (Orange)

13.681 mln kart SIM

PTC (Era)

13.287 mln kart SIM

Dla porównania, Play ma 2.26 mln kart SIM.

Polkomtel (Plus)

2.021 mld zł

PTK Centertel (Orange)

1.998 mld zł

PTC (Era)

1.873 mld zł

Jak wynika z powyższego to marka Plus jest dla klientów najbardziej atrakcyjna i rozpoznawalna. Ma ona też największe przychody, co znaczy że nie są to klienci bierni. Należy pamiętać, że nasycenie rynku telekomunikacyjnego wciąż rośnie. Zgodnie z opublikowanym w styczniu raportem 83,0% Polaków deklaruje posiadanie telefonu komórkowego. Największą popularnością osób decyzyjnych w sprawach telekomunikacyjnych w badanych gospodarstwach domowych cieszą się telefony na abonament, a nieco mniejszym telefony na kartę pre-paid, natomiast to oferta cenowa i rabaty są głównymi kryteriami branymi pod uwagę przy wyborze operatora telefonii komórkowej.

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK