Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu mobbing. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące mobbing.
Molestowanie seksualne w Kodeksie karnym
Aktualizacja: 21.07.2011
Molestowanie seksualne w miejscu pracy - w niektórych okolicznościach - może przyjąć takie formy, które podlegają bezpośrednio przepisom Kodeksu karnego. »
Czym jest molestowanie seksualne?
Aktualizacja: 01.08.2014
Molestowanie to niepożądane zachowanie nie związane z płcią osoby, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności albo poniżenie lub upokorzenie pracownika. »
Jak napisać pozew o zadośćuczynienie z tytułu mobbingu?
Aktualizacja: 03.04.2014
Jeżeli stałeś się ofiarą mobbingu w pracy, możesz złożyć pozew o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. W pozwie musimy określić nasze żądania, uzasadnić je oraz powołać dowody popierające nasze stanowisko. »
Jakie prawa ma nękany pracownik?
Aktualizacja: 18.10.2012
Pracownik, który stał się ofiarą mobbingu w pracy, może dochodzić swoich roszczeń zarówno wynikających z kodeksu pracy, jak i kodeksu cywilnego. Nękanie pracownika jest bowiem nie tylko naruszeniem praw pracownika, ale również dóbr osobistych. »
Czy molestowanie seksualne w pracy jest karalne?
Aktualizacja: 02.03.2011
Wprawdzie w Kodeksie karnym nie znajdziemy przestępstwa określanego jako molestowanie seksualne w miejscu pracy, jednak pewne zachowania pracodawcy czy współpracowników mogą wypełniać znamiona czynów zabronionych. »
Mobbing - znęcanie się i nękanie
Aktualizacja: 18.10.2012
Mobbing to działanie lub zaniechanie polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu, wywołujące u pracownika zaniżoną ocenę przydatności zawodowej. Mobbing to także działanie powodujące lub mające na celu poniżeniu lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. »
Rozwiązanie umowy z powodu mobbingu
Aktualizacja: 18.10.2012
Padłam w pracy ofiarą mobbingu i chciałabym rozwiązać umowę o pracę gdyż nie widzę innej możliwości wyjścia z tej krępującej sytuacji. Jestem szykanowana i ośmieszana w pracy przez pracodawcę i dłużej nie jestem w stanie tam przebywać. Jedynym wyjściem będzie odejście. W jaki sposób rozwiązać umowę o pracę aby było wiadomo, że to nie z mojej winy, a powodem jest mobbing i abym otrzymała jakieś odszkodowanie? »
Radca prawny, ekspert w dziedzinie cywilnego postępowania sądowego i egzekucyjnego.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »