| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 3 stycznia 1995 r.

w sprawie warunków przekazania przez Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. części majątku bankom regionalnym

Na podstawie art. 33 i w związku z art. 30 ust. 6 oraz art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o restrukturyzacji banków spółdzielczych i Banku Gospodarki Żywnościowej oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. Nr 80, poz. 369) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. wniesie na tworzenie banków regionalnych część własnego majątku w postaci służących do prowadzenia działalności bankowej nieruchomości, środków trwałych ruchomych i wyposażenia.
§ 2.
Składniki majątkowe, o których mowa w § 1, zostaną wniesione na pokrycie kapitału akcyjnego banków regionalnych w formie wkładów niepieniężnych.
§ 3.
1. Wartość składników majątku własnego Banku Gospodarki Żywnościowej S.A., wnoszonych jako wkłady na kapitał akcyjny banków regionalnych, podlega weryfikacji przez biegłych rewidentów.

2. Różnice, jakie mogą wystąpić między wartością składników majątku, o której mowa w ust. 1, a ich wartością ewidencyjną, podlegają rozliczeniu z kapitałem zapasowym Banku Gospodarki Żywnościowej S.A.

§ 4.
Wkłady niepieniężne, o których mowa w § 2, będą przekazane w wysokości nie mniejszej niż 1/4 wymaganego kapitału akcyjnego banku regionalnego.
§ 5.
1. W ramach środków przewidzianych w ustawie budżetowej na 1994 r., przekazanych zgodnie z art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o restrukturyzacji banków spółdzielczych i Banku Gospodarki Żywnościowej oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. Nr 80, poz. 369), rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 16 listopada 1994 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie określenia banków, którym przekazane zostaną obligacje skarbowe, oraz podziału kwoty przeznaczonej w ustawie budżetowej na zwiększenie funduszy własnych i rezerw banków (Dz. U. Nr 122, poz. 595) - Minister Finansów zrefunduje Bankowi Gospodarki Żywnościowej S.A. równowartość przekazanych i udokumentowanych wkładów niepieniężnych.

2. Akcje wydane przez banki regionalne za wkłady niepieniężne będą objęte nieodpłatnie przez banki spółdzielcze - akcjonariuszy banków regionalnych proporcjonalnie do liczby akcji, jaką banki spółdzielcze uzyskają w zamian za wniesione wkłady pieniężne, oraz do posiadanych przez te banki akcji w Banku Gospodarki Żywnościowej S.A., zamienionych z mocy art. 36 ustawy, o której mowa w ust. 1, na akcje banku regionalnego. Przekazanie akcji nastąpi w terminie jednego miesiąca od daty zarejestrowania banku regionalnego, jednakże przed podjęciem przez niego działalności operacyjnej.

§ 6.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: W. Pawlak

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Macuga

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »