| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 14 listopada 1995 r.

w sprawie zasad stosowania dopłat do cukru wyeksportowanego w okresie od dnia 1 października 1995 r. do dnia 30 września 1996 r. oraz określenia wysokości opłat przeznaczonych na dopłaty do eksportu cukru.

Na podstawie art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 26 sierpnia 1994 r. o regulacji rynku cukru i przekształceniach własnościowych w przemyśle cukrowniczym (Dz. U. Nr 98, poz. 473) zarządza się, co następuje:

§ 1.
1. Opłaty wnoszone przez podmioty nabywające cukier od producentów cukru na zaopatrzenie rynku krajowego, przeznaczone na dopłaty do eksportu producentom cukru, wynoszą w okresie od dnia wejścia w życie rozporządzenia do dnia 30 września 1996 r. – 2,0% wartości zakupionego cukru.

2. Wartością zakupionego cukru, o której mowa w ust. 1, jest jego cena wraz z kwotą należnego podatku od towarów i usług.

§ 2.
Dopłata do eksportu 1 tony cukru stanowi iloraz otrzymany przez podzielenie łącznej kwoty zgromadzonych opłat, o których mowa w § 1, przez ilość wyeksportowanego w okresie od dnia 1 października 1995 r. do dnia 30 września 1996 r. cukru w ramach kwoty B, z tym że od dnia 1 stycznia 1996 r. do dnia 30 września 1996 r. dopłata przysługuje maksymalnie do 122,9 tys. ton wyeksportowanego cukru, z zastrzeżeniem § 3.
§ 3.
Dopłata do eksportu 1 tony cukru dla konkretnego producenta cukru nie może być wyższa niż różnica między aktualnie obowiązującą producenta cukru minimalną ceną zbytu cukru na rynku krajowym a średnią ceną cukru na giełdzie londyńskiej w tygodniu poprzedzającym zawarcie transakcji.
§ 4.
Dopłaty dotyczą eksportu każdego asortymentu cukru, soku gęstego oraz cukru surowego w przeliczeniu na cukier biały.
§ 5.
Kwoty dopłat do zrealizowanego eksportu wypłaca się producentom cukru w wysokości 120 zł do każdej wyeksportowanej tony cukru w okresie jednego miesiąca od dnia złożenia dokumentów eksportowych w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a końcowe rozliczenie dopłat do eksportu realizuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do dnia 15 listopada 1996 r.
§ 6.
Odsetki bankowe od środków pieniężnych zgromadzonych na wydzielonym rachunku w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz odsetki ustawowe naliczane za nieterminowe pobieranie opłat, o których mowa w § 1, zwiększają kwotę dopłat.
§ 7.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: J. Oleksy

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kapała-Sokalska

Adwokat, właściciel Kancelarii Adwokackiej AKS

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »