| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 25 czerwca 1996 r.

w sprawie określenia województw i gmin objętych zakresem działania rejonowych urzędów pracy, w których są stosowane szczególne instrumenty ekonomiczno-finansowe i inne preferencje w celu restrukturyzacji gospodarki i ograniczania negatywnych skutków bezrobocia.

Na podstawie art. 37i ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 1994 r. o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu (Dz. U. z 1996 r. Nr 47, poz. 211) zarządza się, co następuje:

§ 1.
 Rozporządzenie określa województwa i gminy objęte zakresem działania rejonowych urzędów pracy, określone jako zagrożone strukturalną recesją i degradacją społeczną w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 25 czerwca 1996 r. w sprawie trybu i warunków wspierania środkami z budżetu państwa na rok 1996 realizacji regionalnych programów restrukturyzacyjnych oraz tworzenia instytucji lokalnych (Dz. U. Nr 71, poz. 337), w których są stosowane wszystkie lub niektóre instrumenty ekonomiczno-finansowe i inne preferencje stosowane w gminach zagrożonych szczególnie wysokim bezrobociem strukturalnym.
§ 2.
 W województwach: łódzkim i katowickim oraz w gminach województwa wałbrzyskiego, nie wymienionych w wykazie stanowiącym załącznik nr 2 do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 czerwca 1996 r. w sprawie określenia wykazu gmin zagrożonych szczególnie wysokim bezrobociem strukturalnym (Dz. U. Nr 71, poz. 338), są stosowane instrumenty ekonomiczno-finansowe i preferencje przewidziane w:

1) rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 20 stycznia 1995 r. w sprawie amortyzacji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, a także aktualizacji wyceny środków trwałych (Dz. U. Nr 7, poz. 34, Nr 73, poz. 362 i Nr 122, poz. 590) – dla gmin o szczególnym zagrożeniu wysokim bezrobociem strukturalnym,

2) rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 24 stycznia 1995 r. w sprawie odliczeń od dochodu wydatków inwestycyjnych oraz obniżek podatku dochodowego w gminach zagrożonych szczególnie wysokim bezrobociem strukturalnym (Dz. U. Nr 14, poz. 63),

3) rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 23 listopada 1993 r. w sprawie wytycznych realizacji budżetu państwa w zakresie wydatków przeznaczonych na wsparcie restrukturyzacji i osłony likwidacji przedsiębiorstw (Dz. U. Nr 119, poz. 531 i z 1995 r. Nr 128, poz. 621) – dla regionów zagrożonych bezrobociem,

4) rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 19 września 1995 r. w sprawie warunków i trybu udzielania poręczeń i gwarantowania spłaty ze środków budżetu państwa kredytu bankowego oraz opłat z tytułu udzielonego poręczenia i gwarantowania (Dz. U. Nr 114, poz. 549) – dla rejonów o szczególnym zagrożeniu wysokim bezrobociem strukturalnym.

§ 3.
 W województwie łódzkim oraz w gminach województwa wałbrzyskiego, nie wymienionych w wykazie stanowiącym załącznik nr 2 do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 czerwca 1996 r. w sprawie określenia wykazu gmin zagrożonych szczególnie wysokim bezrobociem strukturalnym (Dz. U. Nr 71, poz. 338), są stosowane preferencje przewidziane w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 1994 r. w sprawie karty podatkowej (Dz. U. Nr 140, poz. 787 i z 1995 r. Nr 148, poz. 721) – dla gmin zagrożonych szczególnie wysokim bezrobociem strukturalnym.
§ 4.
 W województwie łódzkim oraz w gminach województwa wałbrzyskiego, nie wymienionych w wykazie stanowiącym załącznik nr 2 do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 czerwca 1996 r. w sprawie określenia wykazu gmin zagrożonych szczególnie wysokim bezrobociem strukturalnym (Dz. U. Nr 71, poz. 338), są stosowane preferencje przewidziane w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 24 marca 1995 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. Nr 35, poz. 173 i Nr 148 poz. 722) – dla gmin o szczególnym zagrożeniu wysokim bezrobociem strukturalnym.
§ 5.
 W gminach wymienionych w wykazie stanowiącym załącznik do rozporządzenia są stosowane w okresie do dnia 31 grudnia 1996 r. preferencje przewidziane w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 24 marca 1995 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. Nr 35, poz. 173 i Nr 148, poz. 722) – dla gmin o szczególnym zagrożeniu wysokim bezrobociem strukturalnym.
§ 6.
 Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 1996 r.

Prezes Rady Ministrów: W. Cimoszewicz

Załącznik 1. [WYKAZ GMIN, W KTÓRYCH SĄ STOSOWANE PREFERENCJE OKREŚLONE W § 5 ROZPORZĄDZENIA]

Załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów
z dnia 25 czerwca 1996 r. (poz. 339)

WYKAZ GMIN, W KTÓRYCH SĄ STOSOWANE PREFERENCJE OKREŚLONE W § 5 ROZPORZĄDZENIA

1. W województwie bydgoskim:

gmina-miasto Inowrocław,

gminy pozostałe*): Dąbrowa Biskupia, Gniewkowo, Inowrocław, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Rojewo, Złotniki Kujawskie.

2. W województwie kaliskim:

gminy pozostałe: Czajków, Doruchów, Grabów nad Prosną, Kobyla Góra, Kraszewice, Mikstat, Ostrzeszów.

3. W województwie krośnieńskim:

gminy pozostałe: Czarna, Lutowiska, Ustrzyki Dolne.

4. W województwie łomżyńskim:

gminy-miasta: Kolno, Łomża,

gminy pozostałe: Grabowo, Jedwabne, Kolno, Łomża, Maty Płock, Miastkowo, Nowogród, Piątnica, Przytuły, Stawiski, Śniadowo, Turośl, Wizna, Zbójna.

5. W województwie opolskim:

gminy pozostałe: Grodków.

6. W województwie ostrołęckim:

gmina-miasto Ostrów Mazowiecka,

gminy pozostałe: Brok, Małkinia Górna, Ostrów Mazowiecka, Stary Lubotyń, Wąsewo.

7. W województwie piotrkowskim:

gmina-miasto Bełchatów,

gminy pozostałe: Bełchatów, Dłutów, Drużbice, Kleszczów, Kluki, Rząśnia, Szczerców, Zelów.

8. W województwie rzeszowskim:

gmina-miasto Mielec,

gminy pozostałe: Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Mielec, Przecław, Tuszów Narodowy.

9. W województwie włocławskim:

gminy-miasta: Aleksandrów Kujawski, Ciechocinek, Nieszawa, Rypin,

gminy pozostałe: Aleksandrów Kujawski, Bądkowo, Brzuze, Koneck, Raciążek, Rogowo, Rypin, Skrwilno, Waganiec, Zakrzewo.

 

*) Gminy pozostałe to gminy miejsko-wiejskie i gminy wiejskie.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Pundyk-Glet

dr nauk prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »