| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 23 grudnia 1996 r.

w sprawie utworzenia, ustalenia i zmiany granic oraz nazw i siedzib władz gmin w niektórych województwach, a także nadania niektórym gminom statusu miasta.

Na podstawie art. 4 ust. 1 i 4a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie terytorialnym (Dz. U. z 1996 r. Nr 13, poz. 74, Nr 58, poz. 201, Nr 106, poz. 496 i Nr 132, poz. 622) zarządza się, co następuje:

§ 1.

W województwie warszawskim zmienia się granice:

1) gminy o statusie miasta Marki przez przyłączenie obszaru części gminy o statusie miasta Zielonka o powierzchni 7,41 ha,

2) gminy o statusie miasta Zielonka przez przyłączenie obszaru części gminy o statusie miasta Marki o powierzchni 8,86 ha.

§ 2.

W województwie bielskim zmienia się granice gminy Węgierska Górka przez przyłączenie obszaru części wsi Radziechowy (część sołectwa Przybędza) o powierzchni 52,22 ha z gminy Radziechowy-Wieprz.

§ 3.

W województwie gdańskim zmienia się granice gminy Puck przez przyłączenie obszaru części obrębu Parszkowo-Kłanino o powierzchni 17,15 ha z gminy Krokowa.

§ 4.

W województwie kaliskim:

1) zmienia się granice gminy o statusie miasta Sulmierzyce przez przyłączenie obszaru części wsi Chwaliszew o powierzchni 304,24 ha z gminy Krotoszyn oraz obszaru części wsi Chachalnia o powierzchni 941,43 ha z gminy Zduny,

2) zmienia się nazwę gminy Koźmin z siedzibą władz w Koźminie na Koźmin Wielkopolski z siedzibą władz w Koźminie Wielkopolskim.

§ 5.

W województwie katowickim:

1) tworzy się gminę Radlin z siedzibą władz w Radlinie; w skład gminy Radlin wchodzi część dzielnicy o nazwie Radlin I stanowiąca część obszaru gminy o statusie miasta Wodzisław Śląski o powierzchni 1.252,84 ha,

2) zmienia się granice:

a) gminy o statusie miasta Będzin przez przyłączenie obszaru części gminy o statusie miasta Sosnowiec o powierzchni 4,64 ha,

b) gminy o statusie miasta Chorzów przez przyłączenie obszaru części gminy o statusie miasta Ruda Śląska o powierzchni 7,60 ha,

c) gminy o statusie miasta Sosnowiec przez przyłączenie obszaru części gminy o statusie miasta Będzin o powierzchni 10,78 ha,

3) zmienia się nazwę gminy Tąpkowice na Ożarowice,

4) gminie Radlin nadaje się status miasta.

§ 6.

W województwie kieleckim zmienia się granice gminy Mirzec przez przyłączenie obszaru wsi Jagodne z gminy Skarżysko Kościelne.

§ 7.

W województwie łomżyńskim zmienia się granice:

1) gminy o statusie miasta Łomża przez przyłączenie obszaru części wsi Jednaczewo o powierzchni 12,52 ha z gminy Łomża,

2) gminy Piątnica przez przyłączenie obszaru części wsi Jednaczewo o powierzchni 1,57 ha z gminy Łomża.

§ 8.

W województwie łódzkim tworzy się gminę Ksawerów z siedzibą władz w Ksawerowie; w skład gminy Ksawerów wchodzą obszary wsi Ksawerów (wraz z Kolonią Wola Zaradzyńska, Teklinem, Widzewem i Żdżarami) oraz wsie Nowa Gadka i Wola Zaradzyńska z gminy Pabianice.

§ 9.

W województwie nowosądeckim:

1) tworzy się gminę Słopnice z siedzibą władz w Słopnicach; w skład gminy Słopnice wchodzi obszar wsi Słopnice z gminy Tymbark,

2) zmienia się granice gminy Ropa przez przyłączenie obszaru części wsi Brunary (o nazwie Zalesie) o powierzchni 50,00 ha z gminy Uście Gorlickie.

§ 10.

W województwie pilskim zmienia się granice gminy o statusie miasta Czarnków przez przyłączenie obszarów części wsi: Góra nad Notecią o powierzchni 5,08 ha, Romanowo Dolne o powierzchni 2,65 ha oraz Śmieszkowo o powierzchni 30,15 ha z gminy Czarnków.

§ 11.

W województwie płockim zmienia się granice gminy o statusie miasta Płock przez przyłączenie obszarów wsi: Budy Dolne, Góry, Longinus, Nowe Ciechomice i Stare Ciechomice z gminy Łąck oraz obszaru wsi Tokary-Rąbierz z gminy Gąbin.

§ 12.

W województwie włocławskim zmienia się granice gminy o statusie miasta Kowal przez przyłączenie obszarów części wsi: Czerniewiczki o powierzchni 36,84 ha, Grodztwo o powierzchni 62,50 ha i Przydatki Gołaszewskie o powierzchni 147,93 ha z gminy Kowal.

§ 13.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1997 r.

Prezes Rady Ministrów: W. Cimoszewicz

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

JGBS Biernat & Partners S.K.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »