REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 1997 nr 162 poz. 1127

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI

z dnia 24 grudnia 1997 r.

w sprawie określenia wysokości opłat za wydanie pozwolenia na przywóz towarów na polski obszar celny lub na wywóz towarów z polskiego obszaru celnego.

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 11 grudnia 1997 r. o administrowaniu obrotem z zagranicą towarami i usługami oraz o obrocie specjalnym (Dz. U. z 1997 r. Nr 157, poz. 1026) zarządza się, co następuje:

§ 1.
 Rozporządzenie określa wysokość opłat za wydanie pozwolenia na przywóz towarów na polski obszar celny lub na wywóz towarów z polskiego obszaru celnego.
§ 2.
 1. Za wydanie pozwolenia na przywóz towarów na polski obszar celny pobiera się opłatę w wysokości:

1) 200 zł – jeżeli wartość towaru określona w pozwoleniu nie jest wyższa niż 100.000 zł.

2) 400 zł – jeżeli wartość towaru określona w pozwoleniu jest wyższa niż 100.000 zł.

2. Za wydanie pozwolenia na wywóz towarów z polskiego obszaru celnego pobiera się odpowiednio opłaty w wysokości równej połowie kwot opłat określonych w ust. 1 pkt 1 i 2.

3. W przypadku gdy pozwolenie jest wydane na przywóz towarów na polski obszar celny lub na wywóz towarów z polskiego obszaru celnego, których wartość została ustalona w walucie obcej, dla celów poboru opłat za wydanie pozwolenia i określenia wartości towarów stosuje się kursy średnie waluty krajowej w stosunku do walut, ustalane przez Prezesa Narodowego Banku Polskiego i ogłaszane przez Narodowy Bank Polski w dniu wydania pozwolenia.

4. Jeżeli w pozwoleniach, o których mowa w ust. 1 i 2, nie określa się wartości towaru, opłatę za wydanie pozwolenia na przywóz towarów na polski obszar celny pobiera się w wysokości 800 zł, a opłatę za wydanie pozwolenia na wywóz towarów z polskiego obszaru pobiera się w wysokości 400 zł.

§ 3.
 Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1998 r.

Minister Gospodarki: J. Steinhoff

Metryka

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA