| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI

z dnia 27 stycznia 1998 r.

w sprawie powierzenia Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. udzielania zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej oraz wykonywania bieżącej kontroli działalności przedsiębiorców na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz ustalenia zakresu tej kontroli.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 20 października 1994 r. o specjalnych strefach ekonomicznych (Dz. U. Nr 123, poz. 600, z 1996 r. Nr 106, poz. 496 i z 1997 r. Nr 121, poz. 770) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Powierza się Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. z siedzibą w Słupsku, jako zarządzającemu Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną, zwaną dalej „strefą”, udzielanie w imieniu Ministra Gospodarki zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy.
§ 2.
Zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie, wydawane z zastosowaniem przepisu § 2 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 września 1997 r. w sprawie ustanowienia Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Dz. U. Nr 135, poz. 905), mogą być wydawane wyłącznie po porozumieniu z Ministrem Gospodarki.
§ 3.
Powierza się Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. wykonywanie bieżącej kontroli działalności przedsiębiorców na terenie strefy, przewidzianej dla organu koncesyjnego w przepisach o koncesjonowaniu działalności gospodarczej, w zakresie zgodności działalności prowadzonej przez przedsiębiorców na terenie strefy z zezwoleniami, o których mowa w § 1.
§ 4.
Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. przekazuje Ministrowi Gospodarki kwartalną informację o funkcjonowaniu strefy oraz kopie zezwoleń niezwłocznie po ich udzieleniu.
§ 5.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Gospodarki: w z. A. Skowrońska-Łuczyńska

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Polonia Extra

Gazeta dla Polaków w Irlandii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »