| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 23 kwietnia 1998 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu i trybu stosowania przepisów ustawy o badaniach i certyfikacji do wyrobów produkowanych w kraju i importowanych wyłącznie na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa, a także właściwości organów w tych sprawach.

Na podstawie art. 2 ustawy z dnia 3 kwietnia 1993 r. o badaniach i certyfikacji (Dz. U. Nr 55, poz. 250, z 1994 r. Nr 27, poz. 96 oraz z 1997 r. Nr 104, poz. 661 i Nr 121, poz. 770) zarządza się, co następuje:

§ 1.
 W rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 czerwca 1994 r. w sprawie zakresu i trybu stosowania przepisów ustawy o badaniach i certyfikacji do wyrobów produkowanych w kraju i importowanych wyłącznie na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa, a także właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. Nr 80, poz. 370) wprowadza się następujące zmiany:

1) w § 3 ust. 2 otrzymuje brzmienie:

„2. Badania i certyfikacja wyrobów o przeznaczeniu specjalnym w jednostkach podległych Ministrom Obrony Narodowej, Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Szefowi Urzędu Ochrony Państwa mogą być dokonywane przez laboratoria i jednostki certyfikujące wskazane przez ministrów albo Szefa Urzędu Ochrony Państwa w porozumieniu z Dyrektorem Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji.”;

2) w § 4 po wyrazach „Obrony Narodowej” wyraz „i” zastępuje się przecinkiem, a po wyrazach „Spraw Wewnętrznych” dodaje się wyrazy „i Administracji oraz Szefowi Urzędu Ochrony Państwa”;

3) w § 5 po wyrazach „Obrony Narodowej” wyraz „i” zastępuje się przecinkiem, a po wyrazach „Spraw Wewnętrznych” dodaje się wyrazy „i Administracji, Szefowi Urzędu Ochrony Państwa”.

§ 2.
 Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: J. Buzek

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

GSW Legal Grabarek, Szalc i Wspólnicy Sp.k.

Warszawska kancelaria prawna założona w 2011 roku, będąca członkiem międzynarodowej firmy prawniczej GRATA International.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »