| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

OŚWIADCZENIE RZĄDOWE

z dnia 9 marca 2000 r.

w sprawie ratyfikacji przez Rzeczpospolitą Polską Zmian do Konwencji celnej dotyczącej międzynarodowego przewozu towarów z zastosowaniem karnetów TIR (Konwencji TIR 1975), przyjętych przez Komitet Administracyjny Konwencji w Genewie dnia 27 czerwca 1997 r.

Podaje się niniejszym do wiadomości, że dnia 24 listopada 1999 r. został złożony Sekretarzowi Generalnemu Organizacji Narodów Zjednoczonych dokument ratyfikacji przez Rzeczpospolitą Polską Zmian do Konwencji celnej dotyczącej międzynarodowego przewozu towarów z zastosowaniem karnetów TIR (Konwencji TIR 1975), przyjętych przez Komitet Administracyjny Konwencji w Genewie dnia 27 czerwca 1997 r. Zmiany do wymienionej konwencji zostały ratyfikowane na podstawie artykułu 89 ustęp 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Zgodnie z artykułem 59 ustęp 3 i artykułem 60 ustęp 1 wymienionej konwencji, niniejsze Zmiany weszły w życie w stosunku do Rzeczypospolitej Polskiej i pozostałych stron konwencji dnia 17 lutego 1999 r.

Jednocześnie podaje się do wiadomości, że Rząd Rzeczypospolitej Polskiej wycofał dnia 16 października 1997 r. następujące zastrzeżenie, złożone wraz z dokumentem przystąpienia do niniejszej konwencji dnia 23 grudnia 1980 r. (Dz. U. z 1984 r. Nr 17, poz. 77):

„Polska Rzeczpospolita Ludowa nie uważa się za związaną postanowieniami ustępów 2 do 6 artykułu 57 tej konwencji".

Informacje o państwach, które są lub staną się stronami wymienionej konwencji w terminie późniejszym, można uzyskać w Departamencie Traktatowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Minister Spraw Zagranicznych: B. Geremek

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Artykuł partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Adam Szkurłat

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »