| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 28 sierpnia 2000 r.

w sprawie ustanowienia składu wolnocłowego na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice.

Na podstawie art. 168 § 3 ustawy z dnia 9 stycznia 1997 r. – Kodeks celny zarządza się, co następuje:

§ 1.
1. Ustanawia się skład wolnocłowy na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice.

2. Szczegółowy opis granic składu wolnocłowego określa załącznik do rozporządzenia.

§ 2.
Zarządzającym składem wolnocłowym na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice ustanawia się Port Lotniczy Wrocław – Spółka Akcyjna z siedzibą we Wrocławiu.
§ 3.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: J. Buzek

Załącznik 1. [SZCZEGÓŁOWY OPIS GRANIC SKŁADU WOLNOCŁOWEGO NA TERENIE MIĘDZYNARODOWEGO PORTU LOTNICZEGO WROCŁAW-STRACHOWICE]

Załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów
z dnia 28 sierpnia 2000 r. (poz. 889)

SZCZEGÓŁOWY OPIS GRANIC SKŁADU WOLNOCŁOWEGO NA TERENIE MIĘDZYNARODOWEGO PORTU LOTNICZEGO WROCŁAW-STRACHOWICE

Skład wolnocłowy na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego we Wrocławiu znajduje się w obiekcie Terminal Pasażerski. Opis przebiegu granic wolnego obszaru celnego przedstawiony jest na mapie w skali 1:500 i jest przechowywany u zarządzającego oraz w kopii we właściwym miejscowo urzędzie celnym nadzorującym skład wolnocłowy oraz w Głównym Urzędzie Ceł i w Ministerstwie Finansów.

Granice składu wolnocłowego stanowią następujące odcinki:

1) Między punktami A–B biegnie granica pomiędzy płytą postojową samolotów a pomieszczeniami dla pasażerów będących po odprawie paszportowej i celnej i stanowi ją ściana o wysokości 4,3 m i długości 46,3 m, pomiędzy posadzką a stropem betonowym, wykonana ze stałych elementów aluminiowych wypełnionych szkłem typu termizol. W ścianie znajdują się 3 szt. drzwi o szerokości 100 cm wyposażone w system kontroli dostępu.

2) Punkty B–C stanowią granicę pomiędzy holem poodprawowym a pomieszczeniami służbowymi Urzędu Celnego; stanowi ją ściana o wysokości 5,4 m i długości 7,22 m wykonana z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym na całej wysokości kondygnacji.

3) Punkty C–D stanowią granicę pomiędzy holem poodprawowym a korytarzem pomiędzy pomieszczeniami Urzędu Celnego i bagażownią. Granicę stanowi ściana grubości 25 cm i długości 6,3 m, murowana z cegły między posadzką a stropem. W ścianie znajduje się 1 szt. drzwi o szerokości 100 cm z kontrolą dostępu dla funkcjonariuszy służb granicznych.

4) Od punktu D do punktu E biegnie ściana pomiędzy sanitariatami dla pasażerów ze strefy poodprawowej a stanowiskami odprawy bagażowo-biletowej (wykonana na całej wysokości do stropu z cegły) grubości 25 cm i długości 16,1 m, wykonana z cegły na całej wysokości do stropu.

5) Punkty E–F to ściana pomiędzy pomieszczeniami służbowymi Urzędu Celnego a zapleczem baru dla pasażerów w strefie poodprawowej grubości 12, 5 cm i długości 6,45 m, wykonana z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym i wypełniona wełną mineralną.

6) Punkty F–G to ściana pomiędzy pomieszczeniami służbowymi Urzędu Celnego a holem poodprawowym (strefa kontroli pirotechnicznej osób i bagażu podręcznego przez funkcjonariuszy Straży Granicznej) o długości 8,2 m, wykonana z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym i wypełniona wełną mineralną.

7) Punkty G–H to strefa kontroli paszportowej pasażerów. Granice stanowią 4 kabiny kontroli paszportowej dla funkcjonariuszy Służby Granicznej oraz 4 przejścia o szerokości 90 cm, zabezpieczone bramkami elektromagnetycznymi dla pasażerów, otwierane z kabin kontrolerskich.

8) Punkty H–l stanowią granicę pomiędzy sanitariatami w strefie ogólnodostępnej a holem poodprawowym. Ściana o długości 5,4 m wykonana jest na całej wysokości kondygnacji z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym.

9) Punkty l–J stanowią granicę pomiędzy sanitariatami w strefie ogólnodostępnej a pomieszczeniem służbowym Straży Granicznej; konstrukcja ściany jak na odcinku H–l, długość 5,7 m.

10) Punkty J–K stanowią granicę pomiędzy sanitariatami w strefie ogólnodostępnej a pomieszczeniami służbowymi Urzędu Celnego; konstrukcja ściany jak na odcinku H–l, długość 4, 1 m.

11) Punkty K–L to ściana o długości 3,17 m pomiędzy holem ogólnodostępnym a przejściem służbowym, wykonana na całej wysokości pomiędzy posadzką i stropem podwieszonym z elementów aluminiowych, wypełnionych szkłem bezpiecznym grubości 5 mm. Drzwi przesuwne o szerokości 150 cm posiadają system kontroli dostępu i znajdują się pod nadzorem dyżurnego funkcjonariusza Straży Granicznej.

12) Punkty L–M to ściana o wysokości 3,6 m pomiędzy pomieszczeniami służbowymi dostępnymi od strony ogólnej a pomieszczeniami przeznaczonymi dla VIP-ów, wykonana z płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym, wypełniona wełną mineralną. Ściana o długości 8,9 m i wysokości 3,6 m rozciąga się na całej wysokości kondygnacji pomiędzy stropem betonowym a posadzką.

13) Punkty M–N to ściana o długości 3,5 m pomiędzy izolatką dla chorych pasażerów przylatujących w ruchu międzynarodowym, dostępna z holu przed kontrolą celną, a pomieszczeniami dla
VIP-ów; konstrukcja jak ściana L–M.

14) Punkty N–O to ściana o długości 6,11 m pomiędzy sanitariatami dla pasażerów przylatujących w ruchu międzynarodowym przed odprawą paszportową a pomieszczeniami dla służb fitosanitarnych znajdujących się w strefie chronionej; konstrukcja jak ściana L–M.

15) Punkty O–P to ściana pomiędzy holem dla pasażerów przylatujących w ruchu międzynarodowym przed kontrolą paszportową a korytarzem służbowym dostępnym tylko dla osób upoważnionych. Ściana z elementów aluminiowych, wypełniona szkłem bezpiecznym grubości 5 mm, o wysokości 3,3 m pomiędzy posadzką a stropem podwieszonym typu termatex. W ścianie znajdują się drzwi dwuskrzydłowe o szerokości 150 cm, zamykane na klucz.

16) Punkty P–A stanowią ścianę o długości 13,3 m i wysokości 4–5,1 m pomiędzy pomieszczeniami służbowymi Straży Granicznej i korytarzem służbowym prowadzącym na płytę postojową samolotów. Ściana jest wykonana z płyt gipsowo-kartonowych.

Powierzchnia składu wolnocłowego wynosi 835,4 m 2.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Napolski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »